Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony 195/55r16

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opony 195/55r16

    Witam. Moje letnie Continentale w rozmiarze 195/65r15 po tym sezonie zakończą żywot z Clio żony mam dwuletnie opony 195/55r16. Czy mogę coś takiego wrzucić na moją Octę? Na szybko sprawdziłem, że nie jest to rozmiar zalecany przez producenta i różni się średnicą od 195/65r15 o jakieś 2.5%. Jeśli by się udało jakie felgi stalowe w rozmiarze 16 cali dokupić?

  • #2
    Licznik będzie ci przekłamywał pewnie trochę więcej, ot cały efekt uboczny. Według mnie śmiało możesz zapodać takie opony, pomijając fakt ewentualnej kolizji (tfu,tfu) - że masz opony niehomologowane, jak ktoś to dopatrzy.

    Komentarz


    • #3
      Jak masz jeszcze jakieś felgi kupować to nie lepiej sprzedać te 2 letnie i sobie nowe kupić?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
        jak ktoś to dopatrzy.
        To jest pierwsza rzecz na którą patrzy ubezpieczyciel podczas oględzin samochodu przy przygotowywaniu kosztorysu. W związku z powyższym nie polecam robić takich sztuczek.
        Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

        Komentarz


        • #5
          też prawda, racja

          Komentarz


          • #6
            Jeśli nie są homo to już jest podstawa do uwalenia ubezpieczenia w razie czego. Ubezpieczyciel czepi się wszystkiego, check lista po wypadku jest długa. U mnie po kolizji robił zdjęcie każdego elementu plus opony, pytał się nawet ile mają lat a ja, że świeżutkie.

            Komentarz


            • #7
              dziękuję wszystkim za rady, opony 195/55r16 sprzedane a na octe czekają już w garażu nowe pirelli w homologowanym rozmiarze

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X