Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Tempomat w O2 FL produkowane po 31.05.2010

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Wszystkie kabelki są całe :cry:

    Komentarz


    • #77
      wolver, kupowałeś nową wajchę tzn pająka ?

      Jeśli kupowałeś od Superbmana - to wajcha jest do wymiany. Miałem jeden przypadek, że manetka faktycznie była zdechła.

      Jeśli kupiłeś używkę to jaki masz sterownik tj taśmę ?
      Może taśma sama w sobie nie obsługuje tempomatu.
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • #78
        Przełącznik kupiony na allagro u bziuras1.

        O jaką taśmę pytasz? gdzie ona jest?
        Sam sterownik kierownicy to 5k0-953-521 BM i przyjmuje kodowanie tempomatu, nawet na wyświetlaczu wyświetla znaczek tempomatu z wykrzyknikiem.
        Jutro powinna dojść druga manetka, zobaczę czy zadziała. Jak nie ruszy to zawsze mam 10 dni na oddanie.
        Czy ta taśma to nie przypadkiem całość z czujnikiem skrętu?

        Komentarz


        • #79
          wolver, tasma = dla mnie calosc z czujnikiem skretu, czyli caly sterownik kola

          Wklej mi zrzut z numerem błędu, bo stary się nie otwiera.
          Lub jak będziesz we wro - zapraszam, postaram się pomóc
          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


          Komentarz


          • #80
            Właśnie nauczyłem się z etki korzystać i wieczorem sciągnę kierownice. Prawdopodobnie trzeba taśmę zmienić. Wg etki tylko jeden typ taśmy miał u mnie tempomat (kod wyposażenia - 8t2) I faktycznie jeśli to taśma to faktycznie błąd i za niskim napięciu ImageShack - 1.jpg wydaje się logiczny.

            Dzisiaj to sprawdzę.

            [ Dodano: Pią 19 Gru, 14 13:52 ]
            Niestety na drugim pająku dalej nie działa.
            Cały czujnik skrętu ma numer 5k0953569D. W ETKA pod tym numerem części są dwa sterowniki, jeden obsługuje tempomat a drugi nie. Zostały one zastąpione dwoma różnymi sterownikami o różnych numerach katalogowych. Jeden obsługuje a drugi nie obsługuje tempomatu. Nie wiem czy mam strzelać czy ten co ma obsługuje tempomat?

            Drugim problemem jest główna wiązka z sterownika do kompa. Według rostechu w kostce 16 pinowej na 5 pozycji powinien być przewód odpowiedzialny za komunikację tempomatu. Nie jestem opewien który to pin w kostce, ponieważ nie są ponumerowane.
            Wstawiam zdjęcie kostki z zaznaczonym wg mnie 5 pinem (niestety pustym).

            Czy ktoś potrafi potwierdzić czy ten "sterownik z czujnikiem skrętu" obsługuje tempomat, czy trzeba zmienić?

            Czy dobrze określiłem pin 5 w kostce? Jeśli tak to jak nazywa się komputer do którego trzeba kabelek podciągnąć? W golfie 5 był to komp po stronie kierowcy, w scirocco komputer który wymontowywali do chip tuningu był od strony pasażera.
            Czy to ten sam komputer?

            Link do strony ross tech Cruise Control Retrofitting - Ross-Tech Wiki(1K)
            Cytat "For Steering Wheel Control Module P/N 5K0-953-549-* and 5K0-953-569-* check Connector/Pin T16/5."

            ]"]Link
            ]"]Link

            [ Dodano: Pią 19 Gru, 14 13:57 ]
            Hmm wg tej strony moduł muszę zmienić :x

            Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki

            [ Dodano: Pią 19 Gru, 14 14:07 ]
            Czy kupować najtańszy pasujący czyli 5K0-953-569-L czy raczej nowszego "następcę" ale dużo droższego?

            [ Dodano: Wto 06 Sty, 15 19:27 ]
            Po wymianie taśmy z sterownikiem kierownicy tempomat DZIAŁA)
            Dzięki za rady. Gdyby ktoś wymieniał taśmę to po zakodowaniu dopiero za 2-3 odpaleniem udało się w VCDS wejść w pozycję 9(central electric). Zaraz po wymianie krzyczał że brak komunikacji. Błędy występowały w jeszcze kilku sterownikach ale też zniknęły po paru odpaleniach.
            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #81
              Mam O2 2007r (MR 2008 - w liście usprawnień była zmiana m.in. manetek, więc może ma to znaczenie) z tempomatem.
              Mam także O2FL 2011r. bez tempomatu.

              Chciałbym przełożyć manetki tempomatu z O2 do O2FL. Sterownik w O2FL współpracuje z tempomatem.

              Pytanie czy jest to wogóle wykonalne. Pytam pod kątem manetek zespolonych/oddzielnych. Nie chcę rozbierać połowy samochodu, żeby później okazało się, że coś nie pasuje.

              Wizualnie, z zewnątrz, manetki wyglądają identycznie.

              Poradzi ktoś ?

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #82
                sawic, jak O2FL 2011 to nie podejdą manetki od żadnej O2
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez krzynol
                  sawic, jak O2FL 2011 to nie podejdą manetki od żadnej O2
                  OK. Dzięki za informację.

                  Pzdr

                  Komentarz


                  • #84
                    witam, posiadam skodę octavię II 1.6 bse z lpg z listopada 2011,sprawdziłem vcdsem manetki mam zespolone o symbolu 5K0 953 521 BJ.
                    czy jeśli kupię manetkę zespolona o symbolu5K0 953 502 N to uruchomię tempomat ? czy polecacie inna jeśli tak to jaką ?
                    z góry dziękuję za informację

                    Komentarz


                    • #85
                      Tak te manetki które podałeś obsłużą tempomat i mfa, wystarczy zamienić manetki i zakodować. Sprawdź jeszcze jaki masz moduł pod kierownicą, zapewne masz z końcówką "C" czyli obsłuży tempomat i MFA
                      Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                      Skoda Octavia II FL
                      Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                      Komentarz


                      • #86
                        dużo taniej można kupić manetki 5K0953521BN z tempomatem

                        czy one także będą poprawnie funkcjonować w mojej octavii są prawie 2 ray tańsze?
                        np takie
                        Link
                        Ostatnio edytowany przez torbyd; 45306.

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez torbyd Zobacz wpis
                          czy one także będą poprawnie funkcjonować w mojej octavii
                          Będzie działać.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez torbyd Zobacz wpis
                            dużo taniej można kupić manetki 5K0953521BN z tempomatem

                            czy one także będą poprawnie funkcjonować w mojej octavii są prawie 2 ray tańsze?
                            np takie
                            Link
                            Tylko one obsługują tempomat mfa nie.
                            Skoda Octavia II FL
                            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                              Tylko one obsługują tempomat mfa nie.
                              No ale on chce uruchomić właśnie tempomat. Manetki więc są odpowiednie.


                              Takie było jego pytanie:
                              Zamieszczone przez torbyd Zobacz wpis
                              czy jeśli kupię manetkę zespolona o symbolu5K0 953 502 N to uruchomię tempomat ?
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • #90
                                Może nie wie że można i to i to
                                Skoda Octavia II FL
                                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                  Może nie wie że można i to i to
                                  Komputer to on już ma.


                                  Zamieszczone przez torbyd Zobacz wpis
                                  sprawdziłem vcdsem manetki mam zespolone o symbolu 5K0 953 521 BJ.
                                  To są manetki z komputerem.
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    w taki razie kupie tę tańszą tzn 5K0 953 521 BN , ale rozumiem że w zakresie mojego ubogiego komputera pozostaną funkcje spalanie itp dostępne na starej manetce bez tempomatu tj 5K0 953 521 BJ... pytam ponieważ jestem trochę zakręcony odpowiedziami?
                                    Skoda kombi tour 1.6 bse z gazem landi przebieg 92000 udokumentowany w serwisie wszystkie przeglądy okresowe itp....

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                      SUPERB II PRZEŁĄCZNIK ZESPOLONY 5K0953521BN (7018310551) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
                                      jeśli kupisz tą to stracisz sterowaniem kompem
                                      Dawid
                                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        dziękuje za informację ,
                                        możesz podać symbole manetek zespolonych poza 5K0 953 502 N gdzie będę mógł obsługiwać komputer i uruchomić tempomat

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          5k0 953 521 bh
                                          Skoda Octavia II FL
                                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez torbyd Zobacz wpis
                                            Skoda kombi tour 1.6 bse z gazem landi przebieg 92000 udokumentowany w serwisie wszystkie przeglądy okresowe itp....
                                            Jaki to ma związek z Twoimi pytaniami o tempomat.




                                            Zamieszczone przez torbyd Zobacz wpis
                                            w taki razie kupie tę tańszą tzn 5K0 953 521 BN
                                            Kup to albo poszukaj bo da się kupić taniej. Da się to połączyć z Twoimi manetkami i będziesz miał tempomat i komputer.

                                            Przyjedź to Ci to zrobię.


                                            Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                            jeśli kupisz tą to stracisz sterowaniem kompem
                                            Nie straci.


                                            Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                            5k0 953 521 bh
                                            To manetki bez tempo i komputera.
                                            Link
                                            Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Szukaj najtańszych z obsługą tempomatu i mfa i będą działać
                                              Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                                              Skoda Octavia II FL
                                              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Dziękuję za porady. Kupiłem manetki zespolone z tempomatem ale bez mfa lecz przełożyłem samą dźwignię z tempomatem do mojej zespolonej i po zakodowaniu działa...
                                                Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Cześć. Próbowałem już 3 razy założyć tempomat do mojej Skody i trzy razy bez powodzenia. Próbowałem = oddałem do zakładu elektrycznego, w którym mieli to zrobić.
                                                  Na początek auto: Skoda Octavia II przed liftingiem, BSE 1,6 MPI, rocznik 2011.

                                                  Gość, który próbował mi zakładać tempomat twierdzi że na pewno się da, ale nie może znaleźć odpowiedniej manetki, takiej, która by działała. Próbował różne i nic. Powiedział, że gdybym znalazł kogoś, kto w tym samym modelu założył tempomat i podałby mi kod manetki, to mi założy.
                                                  Oto więc jestem
                                                  Sposoby w jaki możecie mi pomóc widzę trzy:
                                                  1. Ktoś ma takie samo auto i poda mi numer manetki, która u niego działa
                                                  2. Ktoś jest fachowcem i może mi podać numer manetki, która na bank działa, bo sam montował.
                                                  3. Ktoś zna dobrego fachowca z Łodzi lub okolic i może polecić.

                                                  Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

                                                  P.S. Trochę czytałem inne wątki i widziałem, że może to nie zależeć tylko i wyłącznie od manetki - szczerze nie wiem, nie znam się, ale jeśli faktycznie tak jest to dajcie znać, postaram się zgłębić temat, dosłać ewentualnie dodatkowe informacje.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez ramzabeoulwe Zobacz wpis
                                                    Skoda Octavia II przed liftingiem, BSE 1,6 MPI, rocznik 2011.
                                                    Tour?
                                                    Zamieszczone przez ramzabeoulwe Zobacz wpis
                                                    Ktoś jest fachowcem
                                                    koleś
                                                    Dawid
                                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X