Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki akumulator był fabrycznie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki akumulator był fabrycznie?

    Witam chce kupić nową baterię do skody octavi 2 (2005) 1,6l+lpg , jaki aku wybrać? z jaką pojemnością ? jeżdżę na krótkich odcinkach. To moje nowe auto więc nie będzie na handel. Z góry dziękuję za podpowiedz

  • #2
    Przejrzyj ten wątek => Akumulator - jak kupić mądrze - Octavia Club Polska
    Maciek
    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
    Zapraszamy....

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez krzysiek1987b Zobacz wpis
      Witam chce kupić nową baterię do skody octavi 2 (2005) 1,6l+lpg , jaki aku wybrać? z jaką pojemnością ? jeżdżę na krótkich odcinkach. To moje nowe auto więc nie będzie na handel. Z góry dziękuję za podpowiedz
      Witam,
      u mnie oryginalnie (auto z 2009 roku, taka sama konfiguracja) była Varta 44 ah. Akumulator spisywał się poprawnie do końca, przez 7 lat aczkolwiek pod koniec pojawiały się sporadyczne problemy z instalacją elektryczną (głównie fikcyjne alarmy z przepaloną żarówką). Teraz od 4 lat mam Centrę i wszystko jak do tej pory jest OK. Jeżdżę codziennie na krótkich odcinkach.
      Pozdrawiam.
      Pozdrawiam,
      Jaroslav92525

      -----------------------
      VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Jaroslav92525 Zobacz wpis

        Witam,
        u mnie oryginalnie (auto z 2009 roku, taka sama konfiguracja) była Varta 44 ah. Akumulator spisywał się poprawnie do końca, przez 7 lat aczkolwiek pod koniec pojawiały się sporadyczne problemy z instalacją elektryczną (głównie fikcyjne alarmy z przepaloną żarówką). Teraz od 4 lat mam Centrę i wszystko jak do tej pory jest OK. Jeżdżę codziennie na krótkich odcinkach.
        Pozdrawiam.
        A jaki masz dokładnie aku. Bo jak patrze na stronach do konfiguracji auta skoda to najmnieszy aku pokazuję pojemność 55Ah?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez krzysiek1987b Zobacz wpis

          A jaki masz dokładnie aku. Bo jak patrze na stronach do konfiguracji auta skoda to najmnieszy aku pokazuję pojemność 55Ah?
          U mnie siedzi Centra Futura 53 Ah, sprawdziłem. Tak jak napisałem - od 4 lat nie mam z akumulatorem żadnego problemu. Auto jest garażowane. Nie wiem jak wyglądałaby sytuacja np. zimą gdyby stało nocą na ulicy.
          Pozdrawiam,
          Jaroslav92525

          -----------------------
          VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

          Komentarz


          • #6
            Na stronie centry jest konfigurator można wybrać, jakie auto, jaki silnik i wybrać odpowiedni. Z doświadczenia wiem, że montując np 62Ah nawet na krótkich dystansach się doładuje, a po roku czy dwóch jak spadnie jego wydajność (bo musi) to masz dalej dobrze funkcjonujący akumulator. Inna kwestia, że już nie ma takich zim jak dawniej. Ja bym montował 62Ah ale nie koniecznie jakiś bardzo drogi.
            Ostatnio edytowany przez Bronek_84; 50816.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X