Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju w skrzyni, czy wymieniać?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana oleju w skrzyni, czy wymieniać?

    Witam , mam takie małe pytanko. Za niedługo zjeżdżam do Polski na stałe i tam chciałem wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów aczkolwiek tak czytam internety i sam już nie wiem czy wymieniać.

    Na początku myślałem, że mam DSG później przeczytałem że chyba jednak Tiptronic, bo nie widzę oznaczeń DSG na karcie wyposażenia.
    Później starałem się znaleźć jakiekolwiek informacje na temat mojej skrzyni i jej oznaczenia HTP ale nic, zupełnie nic.

    Czy powinienem wymienić olej w tej skrzyni? Auto to Skoda Octavia 2 1Z5, silnik to 110KW BVY z automatyczną skrzynią biegów 6cio biegową o oznaczeniu HTP. IMG_20201117_185745.jpg

  • #2
    Jesteś pewny, że HTP to skrzynia? Ja bym powiedział że to kod lakieru HTP 9102 ale zawze moge sie mylic. Tam po lewej masz w innym jezyku podpowiedzi. Stawiałbym na ELE.

    Komentarz


    • #3
      IMG_20201118_130845.jpg Nie jest to skrót od wyposażenia, w sensie Elegance?
      Wrzucam pełne zdjęcie, wg naklejki HTP to właśnie skrzynia biegów. Getriebe.

      Komentarz


      • #4
        No tutaj to wsystko jasne. Co do pytania olej w skrzyniach nie jest wieczny, inne plyny zmieniasz.

        Komentarz


        • #5
          Jak najbardziej wymieniać olej, tym bardziej w automacie. W manualnej skrzyni wymienia się co 60tys.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki wielkie za pomoc, a czy moglibyście jeszcze pomóc mi znaleźć jej nazwę? W instrukcji patrzyłem jest to zwykła 6cio biegowa automatyczna, a jak się nazywa taka? Tiptronic, MultiTronic czy zwykły automat?
            ​​​​​​

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X