Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II 2.0 tdi 140 dsg kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II 2.0 tdi 140 dsg kombi

    hejka forumowicze
    mam pytanie/pytania - stałem się posiadaczem Skoda Octavia II 2008r. 2.0 tdi 140 dsg kombi, samochód miał wymieniony silnik (BKD), po wymianie silnik (BKD) przez sprzedającego został zalany olejem półsyntetycznym GM Motor Oli 10w-40 - wolałbym go jednak wymienić na coś lepszego... jaki olej polecacie do tego silnika???

    A może ktoś z was poleciłby mi warsztat w Warszawie lub w okolicach Warszawy w którym mógłbym wykonać dobrą diagnostykę silnika
    pozdrawiam Witek
    Czarna Perła

  • #2
    Oryginal VAG 5W30 norma VW 505 01 lub kazdy inny zgodny z VW 505 01. Ta norma przeznaczona specjalnie do pompowtryskow.
    CFHC:
    140 HP-> 185 HP
    320 Nm -> 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      ok dzięki za podpowiedź
      norma VW 505 01 Castrol EDGE Titanium C3 5w 30; chyba to kupię
      Czarna Perła

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Wysoki34wawa Zobacz wpis
        Castrol EDGE
        Odważny jesteś
        CFHC:
        140 HP-> 185 HP
        320 Nm -> 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          1.Można z półsyntetyka na pełen syntetyk przejść???
          Nie jest z tym tak jak ze zmianą z mineralnego np. na syntetyk?
          Nie wiem czemu zawsze byłem przekonany że można np. z syntetyka na półsyntetyk przejść ale nie odwrotnie.
          Mylę się???
          2.Co do normy to ja lałem zawsze 507 00/504 00.
          Też żle robię/robiłem?
          Z miłą chęcią poczytam czy faktycznie lepiej lać 505 01.
          Tutaj też mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem gdzie szukać czy longlife też ma ograniczony czas używania(rok i zmaiana niezależnie od km????)
          Mam 2 auta i obydwa zalane tyn samym olejem i z chęcią dowiem się czegoś więcej.Auta szczerze powiedziawszy więcej stoją jak jeżdrzą.
          Fabia w benzynie +-10km dziennie na krótkich trasach rzędu 3 km albo i mniej) a oktavia w dizlu tylko długie trasy albo minimum zagrzane do swojej temperatury roboczej.
          OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez maus Zobacz wpis
            1.Można z półsyntetyka na pełen syntetyk przejść???
            Można a nawet trzeba. Zawsze zalewałem syntetykiem nie wiedząc co było zalewane wcześniej, zmieniałem też na półsyntetyk i odwrotnie. Nigdy ŻADNYCH problemów. Nie wiem jaka padake trzeba mieć żeby silnik sie rozszczelnil. Jesli masz obawy wlej przed wymiana oleju plukanke lub wymien olej na 500-1000-2000km i wymien na docelowy dopiero.

            Longlife niby 30 000km lub 2 lata. W praktyce ja zmieniam zawsze olej co 10 000km lub co roku w mysl zasady "olej jest tani, silniki drogie..."
            CFHC:
            140 HP-> 185 HP
            320 Nm -> 436 Nm

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X