Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Dogrzewanie elektryczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam Panie i Panowie.
    Jeszcze nie miałem okazji wypowiadać się na Forum OCP.
    Posiadam Octavie 2 Laurin & Klement 1Z3 z silnikiem BXE rocznik 2007 (data rejestracji 2 lutego 2007). Domyślam się, że auto było wyprodukowane wześniej. Skoda jest przeznaczona na rynek UK. Wiadomo, tutaj nie ma takich mroźnych zim. Przeczytałem cały temat od początku do końca i nie jestem pewien czy posiadam nagrzewnicę. W skrzynce z dużymi bezpiecznikami na listwie mam kilka wolnych miejsc i nie jestem pewien co i jak.
    Po podłączeniu kabelka w gateway nie mam ptaszka przy dogrzewaniu 7D AUX HEATER. Kiedy go dokoduję pojawia mi się całe stado błędów w różnych modułach odnośnie komunikacji z grzałką PTC. Alternator mam 120A.

    Przyznaję się bez bicia, nie mam czasu na tyle aby sprawdzić, czy grzałka jest fizycznie w aucie. Podczas sprawdzenia grupy 16 w module silnika pojawia mi się 1 pierwsza i reszta 0. Podczas ustawienia na panelu climatronica temperatury maksymalnej pojawia się druga jedynka w pozycji 2 a pozostałe cyfry to 0.
    Bardzo bym prosił o podpowiedź jak to jest w moim przypadku.
    Bezpieczniki patrząc od lewej strony:
    1 200A
    2 80A
    3 50A
    4 wolne
    5 80A
    6 główny prąd
    7 wolne
    8 wolne

    Posiadam zdjęcie ale nie wiem dlaczego nie mogę go umieścić na forum.
    Pozdrawiam.
    Załączone pliki
    Był Ford Galaxy GHIA AUY a teraz jest Octavia BXE 2007 Laurin & Klement

    Komentarz


    • marekjab, nie masz
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • Wielkie dzięki za odpowiedź. Tego się właśnie obawiałem. Jak się zrobi cieplej (lato) to się wezmę za dogrzewanie.
        Był Ford Galaxy GHIA AUY a teraz jest Octavia BXE 2007 Laurin & Klement

        Komentarz


        • W dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi czy mogę w o2 fl zamontować nagrzewnice 1K0963235E ?? mam climatic

          Komentarz


          • Zamieszczone przez szachu
            To jak to w końcu jest, wszystkie O2 TDI mają te dodatkowe dogrzewanie czy nie? Bo już zgłupiałem. Mam wersje Elegance z 2006 roku, ale na wlepce nie mam podawanego kody wyposażenia dodatkowego ogrzewania.
            Mam taką samą Octavię jak ty (chyba że już jej nie masz), rocznik, kolor i też elegance. Ale do rzeczy, sprawdzałeś może organoleptycznie czy masz nagrzewnicę elektryczną?
            Na to wychodzi że nie wszystkie mają, dzisiaj dobrałem się do miejsca gdzie powinna być i pusto, nawet przewodów nie ma. Skoda jest sprowadzona z Holandii. Prócz skóry ma full wyposażenie, a nagrzewnicy brak, na wlepce również nie ma.
            Zamieszczone przez szachu
            włączyłem ogrzewanie przedniej szyby i po ok. 100-200 m leciało już ciepłe powietrze z nawiewów
            U mnie jest tak samo.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez szoso
              Na to wychodzi że nie wszystkie mają,
              Tak właśnie jest, zależy na jaki kraj została wyprodukowana Skoda. Wg producenta kraje na zachodzie są cieplejsze i tam nie trzeba nic dogrzewać. Moja jest rocznik 2011, modelowo 2012, wersja na Belgię i też nie posiada tego gadżeta, a szkoda.

              Komentarz


              • Nagrzewnica pewnie jest bo fizycznie szybciej czuć ciepło zimą.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez szachu
                  Nagrzewnica pewnie jest bo fizycznie szybciej czuć ciepło zimą.
                  nie każda musi ją mieć może być tak jak mówi Ciacho123, zależy na jaki rejon europy
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • Dzięki za odpowiedzi, szkoda że jej nie mam. Może kiedyś sobie ją dołożę, chociaż zimy i tak coraz lżejsze :wink:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez szoso
                      Może kiedyś sobie ją dołożę
                      oj warto :roll:
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • Patrzyłem, że montaż nie jesteś jakoś mocno skomplikowany, ale i nie tani bo sama nagrzewnica potrafi kosztować parę stówek.

                        Komentarz


                        • Witam. walczę tydzień z tematem nagrzewnicy elektrycznej 1K0963235F. Nie mogę jej załączyć. Wymontowałem ją na krótko grzeje pięknie. Do kabli przy nagrzewnicy nie dochodzi napięcie. Jakieś przekaźniki są? (temp. ponizej +4, silnik mniej 70st, klima włączona)

                          Komentarz


                          • Koledzy a jak zweryfikowac Czy sie ma nagrzewnice czy nie?
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                            Sprzedam na OLX!!

                            Komentarz


                            • Witam, Czy może ktoś mi powiedzieć czy moja nagrzewnica jest elektryczna czy nie? Wg elektryka który to oglądał nie jest ale jest możliwość zamontowania takiej nagrzewnicy. Numer katalogowy mojej nagrzewnicy: 1K0819031E. Posiadam Octavię II FL rocznik 2012 silnik 1,6 tdi 105KM.

                              Komentarz


                              • to jest zwykła nagrzewnica wodna, obok powinna być druga-elektryczna
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • No to widocznie nie ma w ogóle.

                                  Komentarz


                                  • Czy taką nagrzewnice Link mogę zainstalować u siebie i zamiast pod komputer auta zrobić osobny włącznik do niej gdzieś z boku, żeby grzała wtedy kiedy będę potrzebował? czy muszę mieć tą z końcówką "E" ?

                                    Komentarz


                                    • Nagrzewnica zainstalowana Trochę trudności z przeciągnięciem kabli przez ściankę grodziową, razem około 4 godziny pracy i w końcu zimą będzie wiało od razu ciepłem

                                      Komentarz


                                      • Temat już trochę leciwy ale pytanie nadal nie ma odpowiedzi - jak to jest z CAXA?
                                        Mam w B6 sterownik 03C 906 022 AJ (MED17.5.20) z softem 2341. Czy to ECU obsługuje grzałkę PTC w wersji bez CAN? Ewentualnie czy wystarczy samo wgranie oprogramowania.
                                        Ma ktoś to sprawdzone?

                                        Komentarz


                                        • A po co ci taka grzałka w CAXA? Przecież to błyskawicznie dmucha ciepłem.

                                          Komentarz


                                          • Nie pytam o sens tylko o możliwość
                                            I nie nie nagrzewa się od "strzała",a szczególnie problem to szyby zimą (auto stoi na zewnątrz). Pojeździłem trochę Audi i Mercedesem z PTC, i uważam to za genialne rozwiązanie, że zaraz po ruszeniu masz już ciepłe powietrze z nawiewu, a nie po około 3 km.

                                            Szybko to się nagrzewa 1.8 Kompressor w W203, którym też się poruszam.
                                            Niestety CAXA to mały motorek i nagrzanie kabiny B6 (mimo iż to sedan) trochę trwa i myślę, że w Octavii nie jest pod tym względem lepiej.













                                            Ostatnio edytowany przez radekrp90; 35891.

                                            Komentarz


                                            • Pewnie zależy to od punktu siedzenia. Przesiadłem się z 1.8 tdci z PTC, ale nie widzę istotnej różnicy w szybkości nagrzewania się kabiny. Murowany garaż mam, ale nie w pracy albo na wyjazdach do innych miejscowości - to mam kiedy porównać.

                                              Paradoksalnie, w dieslu z PTC miałem alternator 105A, a teraz jest 140A. Może ta grzałka słabo działała. Ale szwagier ma takiego samego diesla bez PTC i zimno w nim jak diabli!
                                              Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                              Komentarz


                                              • OK - pomińmy póki co sens montażu. Zakładam, że nie będzie to działało gorzej jak w A6 C7 i dogrzewacz silnika w starym 1.9 TDI 1Z.

                                                Ktoś wie które ECU to obsługuje lub jak to zweryfikować bez jego demontażu, bo prawdopodobnie jest tam zabezpieczenie antykradzieżowe, więc demontaż wtyczek może być upierdliwy






                                                Komentarz


                                                • Trochę czasu już mineło, lato (choć gorące) się kończy - ktoś ma info co i jak lub może ewentualnie podpowiedzieć czy gdzieś w blokach pomiarowych można sprawdzić czy ECU ma w ogóle ochotę włączyć ogrzewanie?
                                                  Obecnie mam u siebie wgraną ostatnią wersję oprogramowania jaka jest dostępna dla mojego ECU = 03C 906 022 AJ SW:9476 i jest tam opcja adaptacji szybszego nagrzewania się silnika zimą (tryb na zimne klimaty) ale i tak jest to nie opisane.

                                                  Komentarz


                                                  • Ja od siebie mogę napisać, że na jesień tamtego roku po zakupie grzałki i kabli, przeprowadziłem kable z kabiny do akumulatora, podłączyłem aku z grzałką i jak włączyłem dmuchanie na "max" to zaczęło wiać ciepłem także nic nie musiałem w kompie zmieniać ani kodować.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X