Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Listwy progowe OCTAVIA II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zdejmij i daj fotki rdzy którą masz na progach a Panu "chromemaster_coś tam" wyslij fakturę za naprawę
    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez andrzej111
      Zdejmij i daj fotki rdzy którą masz na progach a Panu "chromemaster_coś tam" wyslij fakturę za naprawę
      Czyli oryginalne nakładki Skody też powodują rdzę? Dziwne, ale dzięki za informację.
      Mocowane są na takich samych taśmach, w taki sam sposób. Jeżeli masz jakieś informacje o rdzewieniu pod tymi zakładkami to chętnie to poczytam.

      Do "diabolo228" - fotki zrobię gdzieś za tydzień, teraz brak czasu przez dzień. Mają być fotki nakładek metalowych czy folii?
      McKrak

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez SknerusMcKrak
        Zamieszczone przez andrzej111
        Zdejmij i daj fotki rdzy którą masz na progach a Panu "chromemaster_coś tam" wyslij fakturę za naprawę
        Czyli oryginalne nakładki Skody też powodują rdzę? Dziwne, ale dzięki za informację.
        Mocowane są na takich samych taśmach, w taki sam sposób. Jeżeli masz jakieś informacje o rdzewieniu pod tymi zakładkami to chętnie to poczytam.

        Do "diabolo228" - fotki zrobię gdzieś za tydzień, teraz brak czasu przez dzień. Mają być fotki nakładek metalowych czy folii?
        zrób te i te jęśli dasz radę koledzy pewnie też popatrzą, w Vectrze c miałem orginalne przez opla nakładki montowane i nigdzie rdzy nie było.. zresztą jeszcze rdzy w aucie z nakładkami nie widziałem chyba że to już było pognite to rdza może sie tam sama pojawiła
        Mastershine - Auto Detailing Studio

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez SknerusMcKrak
          Czyli oryginalne nakładki Skody też powodują rdzę? Dziwne, ale dzięki za informację.
          Mocowane są na takich samych taśmach, w taki sam sposób. Jeżeli masz jakieś informacje o rdzewieniu pod tymi zakładkami to chętnie to poczytam.
          Pewne jest, że chińszczyzna z Allegro powoduje rdzę. Także proponuje nie polecać takiego syfu. Już widzę jak SAP naprawi progi na skutek wyrobów wątpliwej jakości od "chromemaster_coś tam".
          Na oryginalne listwy nikt jeszcze nie narzekał, przynajmniej nie doczytałem.

          A tu recenzja
          Forum - Octavia Club Polska
          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

          Komentarz


          • #80
            zrób te i te jęśli dasz radę koledzy pewnie też popatrzą, w Vectrze c miałem orginalne przez opla nakładki montowane i nigdzie rdzy nie było.. zresztą jeszcze rdzy w aucie z nakładkami nie widziałem chyba że to już było pognite to rdza może sie tam sama pojawiła[/quote]

            Zdjęcia takich nakładek dał "Zbigniew 147" na str. 1 tego tematu.
            U mnie nakładki są od 1,5 roku brak rdzy. Kolor lakieru to beż 4K4K i nakładki nie kontrastują tak jak np. u "Zbigniew 147. Na zdjęciach widać: od strony pasażera nie zniszczone, ale od strony kierowcy widać pogięcia i porysowania. Powyżej nakładek orginalne plastiki i widać są zniszczone (porysowane). Czyli nakładki przyjeły na siebie ciosy. Nakładki jak to nakładki można wymienić i tak zrobię.
            To nie nakładki rdzewieją. Czy to będą chińskie czy czeskie. Wszystko zależy od zamocowania. Jeżeli nakładki zamocujemy tak, że pod nie dostanie się brud (piasek) i dodatkowo będą miały możliwość porzesuwania się, zwłaszcza pod naciskiem nogi to porysuje nam orginalny lakier.
            Nie oglądałem oryginalnych - plastikowych i możliwe, że w miękki plastiki wbija się piasek zamiast w lakier??? może plastik lepiej przylega do progów i nie wbija się pod nie brud??? może mają lepsze mocowania???? Może.
            Co do folii to należy ją wymieniać jak się porysuje.
            Na zdjęciu widać porysowaną folię ale nie lakier. Będę ją wymieniał bo raz - już porysowana, a dwa - bardzo nie fachowo założona (przeze mnie).
            Załączone pliki
            McKrak

            Komentarz


            • #81
              Witam wszystkich.
              Tez się zastanawiam nad ochroną progów. Zwłaszcza, że mojej BIAŁEJ Octavii każde zarysowanie lakieru wydaje się jeszcze bardziej widoczne. Na poczatek zastanawiam się nad folia, a jeżeli się nie sprawdzi to pewnie będe się oglądał za nakładkami na progi, ale pewnie do białego koloru bedzie to trudniejszy wybór.
              Mam pytanko: jak szukać tej folii, tzn. jaka jest najlepsza (ewentualnie sprawdzona przez Was). Możecie mi podesłać jakiś namiar i jeżeli ktoś ma doświadczenie, to jakich błędów unikać przy montażu.
              Pozdrowionka dla wszystkich.

              Komentarz


              • #82
                pitek5, polecam folię 3M.
                Dobra, sprawdzona, wytrzymała mechanicznie.

                Do wyboru, do koloru, np :
                Link
                Fajna stronka

                Komentarz


                • #83
                  Mysle , ze fajny efekt bylby tez z plasti lackiem, ktory jakby co mozna potem zdjac.

                  Ja zalozylem listwy skoda individual

                  404 Not Found

                  Do wyboru by jeszcze RS i scout, ale nie mam ani tego ani tego, te maja natomiast rowniez z tylu metalowa wstawke.

                  Komentarz


                  • #84
                    Dzieki za odpowiedź Borsuk2, chyba właśnie tego szukałem

                    Komentarz


                    • #85
                      pitek5, daj foty, jak już coś wymodzisz .
                      Fajna stronka

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez pitek5
                        Witam wszystkich.
                        Tez się zastanawiam nad ochroną progów. Zwłaszcza, że mojej BIAŁEJ Octavii każde zarysowanie lakieru wydaje się jeszcze bardziej widoczne. Na poczatek zastanawiam się nad folia, a jeżeli się nie sprawdzi to pewnie będe się oglądał za nakładkami na progi, ale pewnie do białego koloru bedzie to trudniejszy wybór.
                        Mam pytanko: jak szukać tej folii, tzn. jaka jest najlepsza (ewentualnie sprawdzona przez Was). Możecie mi podesłać jakiś namiar i jeżeli ktoś ma doświadczenie, to jakich błędów unikać przy montażu.
                        Pozdrowionka dla wszystkich.
                        Witam
                        Na allegro np. w dziale motoryzacja wpisz "folie ochronne" - można poczytać i też jest tam dużo informacji. Grubości od 10 do 200 mikronów. Im cieńsza tym łatwiej założyć ale grubsza lepiej chroni ale znowu więcej ją widać.
                        Jak samemu, to najwięcej czasu należy poświęcić przymierzaniu i wycinaniu, choć i tak później trochę należy naciągać. Ja przyklejałem na wilgotno tzn rozpylacz z wodą i ludwikiem, folia naciągana i plastikiem wygładzanie - wypychanie pęcherzyków. Można nakładać na ciepło z opalarką ale nie próbowałem. Oczywiśćie powierzchnie lakieru wcześniej należy przygotować oczyścić/odtłuścić.
                        Ale... w każdym większym mieście są firmy specjalizujące się w naklejaniu takich folii na auto, głównie są to reklamy. Drogie auta oklejają całe elementy - drzwi, klapy itd. Dobry sposób na głupków którzy rysyją lakier np. gwoździem.
                        W kilku zaprzyjaźnionych warsztatch dano mi namiary abym zadzwonił i dowiedział się, tam doradzą jaką grubość folii, gdzie jeszcze nakleić, itd., nie jest to drogie, i mają różne folie. W Krakowie np. polecano mi "szyldziarnia" ale można poszukać inne - można zadzwonić i popytać. Przyglądałem się jak oklejają Porsche taką czarną - nie podjąbym się bez praktyki, ale takie małe elementy jak progi to...
                        Pozdrawiam
                        McKrak

                        Komentarz


                        • #87
                          SknerusMcKrak, mozesz mi podesłać jakieś namiary na te firmy w Krakowie. Będe miał od czego zacząć, a jak się zagłebie w temat to pewnie coś też wyszukam, ale od czegoś trzeba zacząć
                          Jak już coś zadziałam to nie omieszkama się podzielić fotkami i spostrzeżeniami.
                          Pozdrowionka.

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez pitek5
                            SknerusMcKrak, mozesz mi podesłać jakieś namiary na te firmy w Krakowie. Będe miał od czego zacząć, a jak się zagłebie w temat to pewnie coś też wyszukam, ale od czegoś trzeba zacząć
                            Jak już coś zadziałam to nie omieszkama się podzielić fotkami i spostrzeżeniami.
                            Pozdrowionka.
                            Znajome firmy transportowe i warsztaty, współpracują z tą "Szyladziarnia", mogę polecić.
                            adres; Kraków Orawska 12, to jest koło Matecznego, jak jedziemy od Matecznego Konopnicką w stronę mostu Grunwaldzkiego to skręcić należy za stacją benzynową (Shell) i to jest Orawska, a nr 12 to praktycznie budynek po prawej za stacją.
                            tel. 502-494-643 Pan Artur (nie pamiętam nazwiska) lub (12) 656-48-09
                            Jeszcze słyszałem o LOGO producen reklam, Walerego Sławka 43, tel.669-941-260 ale nie wiele mogę o niej powiedzieć.
                            Pozdrawiam
                            McKrak

                            Komentarz


                            • #89
                              Panowie czy warto pchac sie w koncu w te nakladki od chromemaster_pl czy brac raczej oryginalne plastikowe? Roznica w cenie to 50 pln (ori drozsze). Pod nakladki planowalem dac folie carbonowa by uniknac zarysowan od piasku itd.
                              JEST >>> O2FL by Lockin

                              BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                              BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                              BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                              BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez lockin
                                Panowie czy warto pchac sie w koncu w te nakladki od chromemaster_pl czy brac raczej oryginalne plastikowe? Roznica w cenie to 50 pln (ori drozsze). Pod nakladki planowalem dac folie carbonowa by uniknac zarysowan od piasku itd.
                                Witam
                                Ciekawy pomysł z folią pod chromowe nakładki.
                                Najważniejsze aby nakładki były dobrze przymocowane (przyklejone), nie mogą się przesuwać.
                                Czy zamocować metalowe czy plastykowe? Mogę się wypowiadać za siebie.
                                Mnie na nakładki namówili znajomi (Szkodziarze) - to moja pierwsza Skoda. Oglądałem zamontowane oryginalne plastikowe i te lepsze tzn. plastik z chromem. Cena całych czarnych była wtedy 179,- ale te "lepsze" z ładnymi blaszkami tylko do przodu ponad 320.- dla mnie cena za dwie blaszki nie do przyjęcia, a te całe czarne dla mnie brzydkie. Wtedy nie wiedziałem o foliach.
                                Czy chromy czy czarny plastik to kwestia upodobań. Dlatego na próg bagażnika zamontowałem bezbarwną folię bo w tym miejscu nie podobała mi się blacha-chrom.
                                Jeszcze raz - ważny jest sposób zamontowania!!! by nakładka nie miała szans się przesuwać. Jeśli się obawiasz, nie zależy Ci na chromach, nie podobają się czarne plastiki (mnie też nie) to naklei folie, czy to przeźroczyste czy kolorowe (te grubsze). Na pewno warto zabezpieczyć progi!
                                Mam nadzieje, że nie zanudziłem.
                                Pozdrawiam.
                                McKrak

                                Komentarz


                                • #91
                                  Ja mam te czarne. Na czarnej nawet jak ktos stanie to sie nie zagnie, a ja metalowej, jak ktos stanie to jest szans ze listwa sie wbije - zwlaszcza w zimie jak nabijaja sie rozne kamienie w buty.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Odświeżę temat.
                                    Ostatnio po myciu, próbowałem zdrapać brud i jakie było moje zaskoczenie gdy lakier zaczął normalnie schodzić.
                                    Zastanawiam się czy to wina nakładki czy uszczelki? Plan jest taki
                                    podkład epoxydowy, na to baza plus klar.
                                    Teraz zastanawiam się czy lepiej okleić całość przezroczystą folią i na to przykleić progi od nowa.
                                    Czy może zrobić zaprawki, przykleić nakładki i nakleić pasek czarnej taśmy 3M która zabezpieczy miejsce styku uszczelki z lakierem oraz szczelinę między nakładką a progiem?

                                    fotki problemu:
                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      O kurde, Śłabo to wygląda...


                                      Ktoś zdejmowł te oruginalne listwy tak aby ich nie uszkdozic, patrząc an fotki powuyżej zastanawiam sie czy ich nie zdjąć i nie nakleić folii a na nią tych listew...
                                      Spalanie - Motostat.pl
                                      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                      Sprzedam na OLX!!

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez siemi1
                                        O kurde, Śłabo to wygląda...


                                        Ktoś zdejmowł te oruginalne listwy tak aby ich nie uszkdozic, patrząc an fotki powuyżej zastanawiam sie czy ich nie zdjąć i nie nakleić folii a na nią tych listew...
                                        Zdjąłem jedna listwę, jednak troszkę się powyginała. U mnie problem wystąpił po obu stronach jednak w sumie wystarczyło odkleić tylko odcinek około 10-15cm. Grzałem opalarką nakładkę i lekko ją odciągałem.
                                        Po wyczyszczeniu oraz wymalowaniu przyklejam nakładkę na taśmie dwustronnej 3M.
                                        Wydaje mi się, że winna może też być uszczelka drzwi która uszkodziła lakier.
                                        Tak wyglądał temat po zdjęciu listwy i wyczyszczeniu.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Jaka uszczelka? Nikt tak nie ma. Ewidentnie wina nakładki na progi. Wyrzuć to w cholerę.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez Ceed1
                                            Jaka uszczelka? Nikt tak nie ma. Ewidentnie wina nakładki na progi. Wyrzuć to w cholerę.
                                            Uszczelka gumowa jest na dole po wewnętrznej stronie drzwi. Czyli rant tej nakładki powoduje fizyczne uszkodzenie lakieru? A jakby podkleił taką taśmę, która daje się na progi.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              To mój pierwszy post na tej grupie choć czytam Wasze teksty od kilku lat...

                                              10 lat temu odbierając z salonu Octavię Combi 2FL Elegance chciałem, aby od razu założyli mi listwy progowe ... W salonie nie mieli oryginałów, a ja następnego dnia po odbiorze chciałem jechać nową Skodą na wyczekiwany urlop. W tej sytuacji zakupiłem to co mieli na stanie (listwy metalowe, które ktoś zamówił i nie odebrał). Jak mi je pokazali przed założeniem miały od spodu przyklejone taśmy (aby przykleić je do progu samochodu). Przez te 10 lat, metalowe listwy progowe nieco się przyniszczyły...

                                              Dziś w salonie postanowiłem zaszalałem i kupiłem nowe oryginalne KDA 600 002 czarne z chromowanym napisem SKODA.
                                              Pomyślałem, że w internecie znajdę jakieś informacje jak ściągnąć te poprzednie i .... nic sensownego nie mogę znaleźć.

                                              Chciałbym zdjąć te stare, przyniszczone listwy progowe, ale zrobić to tak, aby zdejmując nie uszkodzić lakieru mojej Octavii.

                                              Czy ktoś z Was zdejmował metalowe listwy na progi? Jak to zrobiliście? Czym udało Wam się usunąć z lakieru pozostałości starych taśm, którymi były przyklejone poprzednie listwy ?

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X