Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] BSE przewody zapłonowe i świece

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Maicroft, rozumiem że dzieki Twojej odpowiedzi mogę kupować w ciemno? Masz pewność na 100% ??? :roll:
    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

    Komentarz


    • #27
      Rosomak, jeżeli będziesz miał taką możliwość to porównaj długości oryginalnych przewodów z przewodami NGK. Wymieniałem jakieś trzy lata temu przewody na NGK właśnie i były dłuższe od orginalnych i mechanik trochę marudził, że długie a tam pod kolektorem za dużo miejsca nie ma. No chyba, że to ja coś źle dobrałem z katalogu. Pomimo tego, że były dłuższe to działają dobrze do dzisiaj.

      Komentarz


      • #28
        Widzisz aronus, z NGK są tylko 2 rodzaje które podejdą (teoretycznie) do 1.6BSE:
        - RC-VW254 (krótsze)
        - RC-VW249 (dłuższe)
        chcę kupić właściwe...
        Teoria głosi że lepiej dłuższe, bo za krótkich nie rozciągniesz... ale jeszcze jest kwestia czy dłuższe nie będą przez to ocierały w czasie drgań silnika o inne elementy, co skróci ich żywotność...
        Szczerze powiem, że do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi które z w/w przewodów WN podejdą w 100% do silnika 1.6BSE...
        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Rosomak
          Teoria głosi że lepiej dłuższe, bo za krótkich nie rozciągniesz... ale jeszcze jest kwestia czy dłuższe nie będą przez to ocierały w czasie drgań silnika o inne elementy, co skróci ich żywotność...
          Szczerze powiem, że do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi które z w/w przewodów WN podejdą w 100% do silnika 1.6BSE...
          Przewody muszą mieć dł. taką samą jak oryginalne a nie dłuższe czy krótsze bo coś tam....

          Komentarz


          • #30
            No to ChGW które...
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz


            • #31
              A czy ktoś się orientuje jak często należy wymieniać przewody WN i cewkę w O2 BSE - 1,6mpi ?
              (obecnie 120kkm, lpg założone przy 47kkm).
              Objawów końca żywota nie zauważam ale czy należy czekać czy wymieniać zapobiegawczo i co ile?

              W poprzednim samochodzie (Skoda felicja 1,3 +lpg) równo przy 100kkm i przy 200kkm padła mi listwa (przewody + cewki 2w1) ale tam był metalowy kolektor i nie trzeba było sie stresować.
              Octavia 2 /1,6mpi BSE/ 150 kkm
              (LPG BRC Sequent 24 założone przy 50 kkm)

              Komentarz


              • #32
                w moim temacie są zdjęcia - długości przewodów:
                Forum - Octavia Club Polska
                po raz kolejny NGK


                Zamieszczone przez art_ii
                A czy ktoś się orientuje jak często należy wymieniać przewody WN i cewkę w O2 BSE - 1,6mpi ?
                jak często ? - nikt tego nie powie.
                ja zmieniam co 60kkm. - cewki nie ruszam, bo za jej pracę odpowiadają m.in przewody. jeśli one są na wykończeniu, wtedy cewka bardziej w d... dostaje.
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • #33
                  Patrząc na przewody WN które otrzymałem od kolegi kapi, są to BERU z oznaczeniami VW (pewnie oryginały). Mają dokładnie takie wymiary jak te z katalogu IC: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...plonowych.html
                  Wychodzi na to że nie koniecznie NGK montowane są na I montaż :?:
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Rosomak
                    Patrząc na przewody WN które otrzymałem od kolegi kapi, są to BERU z oznaczeniami VW (pewnie oryginały). Mają dokładnie takie wymiary jak te z katalogu IC: Link
                    Wychodzi na to że nie koniecznie NGK montowane są na I montaż :?:
                    W moim Tourku były fabryczne Beru, teraz założyłem NGK RC-VW254 (jednocześnie potwierdzam, że pasują na długość do silnika BSE- dłuższe nie potrzebne).
                    SATYNOWA O2 Tour
                    Z pozdrowieniami
                    Bartek

                    Komentarz


                    • #35
                      TwoB, to już mam 2ga osobę (Ty i kapi, ) którzy potwierdzają mi że z NGK pasują VW-RC254...
                      TwoB, napisz mi jeszcze czy przewody są dość luźno i można w łatwy sposób zdjąć fajki ze świec, czy "są napięte jak baranie jaja" :?:
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz


                      • #36
                        Rosomak, w najbliższym czasie (może nawet jutro, ale nie obiecuję) będę wymieniał świece, to postaram się pstryknąć foto i sam stwierdzisz napiętość... baranich czy też innych klejnotów

                        [ Dodano: Sro 22 Lip, 15 07:41 ]
                        Tak wyglądają przewody NGK RC-VW254 u mnie pod maską (tak wiem - brudno )
                        Załączone pliki
                        SATYNOWA O2 Tour
                        Z pozdrowieniami
                        Bartek

                        Komentarz


                        • #37
                          TwoB, Oooo! O takie coś mi chodziło. Nareszcie mam 100% pewności że WNki RC-VW254 są idealne do tego silnika!
                          Spoko. Dzięki.

                          BTW. Ciężko jest wymienić przewody?
                          Świece to wiem jak - bardzo łatwo (bez zdejmowania kolektora).
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz


                          • #38
                            Rosomak, nie ma sprawy - od tego jest forum.
                            Dzisiaj ja pomogę, jutro Ty, pojutrze ktoś inny... siła OCP

                            Wczoraj zamontowałem świece Denso K20TT. Zmniejszyłem odstęp na 0,8 - pracuje równiutko jak nigdy.
                            SATYNOWA O2 Tour
                            Z pozdrowieniami
                            Bartek

                            Komentarz


                            • #39
                              Rosomak, pisalem ci ze to był drugi KPL.
                              Obecnie ngk mam 3-ci.
                              i przewody układają się podobnie jak na foto od TwoB,

                              Po zmianie kabli i świec spalanie w trybie autostradowym wyszło 10l/100km. z Klimą oczywiście.
                              Na koniec lipca wracam do PL i znów będzie test
                              OII sprzedana


                              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                              Komentarz


                              • #40
                                TwoB, kapi, OK. Dzięki za wytłumaczenie i naświetlenie tematu. Chodziło mi oto że żaden z....y katalog NGK nie pokazywał jakie przewody WN do O2 1.6BSE :!:
                                To co wy mi pokazaliście i udowodniliście, nie zrobił żaden katalog, za co dziękuję. Teraz mam pewność!
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz


                                • #41
                                  Koledzy mam pytanko , gdzie są produkowane te przewody NGK RC-VW254 ? . Na opakowaniu powinna być informacja .
                                  Pytam bo przy świecach była różnica w jakości między Japonia a Francją , na korzyść dla Japonii .

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Witam.
                                    Czy ktoś z Was jeździ na tych świecach: DENSO IRIDIUM TWIN TIP IK20TT ?
                                    Jeśli tak to jak się one spisują?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Może przyda się dla innych , porównanie długości przewodów oryginalny do NGK RC-VW254



                                      ( na foto brakuje jednego przewodu bo był już założony i nie chciało mi się ściągać )

                                      NGK są dłuższe o jakieś 3 cm i lepiej się je zakłada na świece ,oryginały są za bardzo napięte a szczególnie na 2 cylindrze i ciężko zdjąć całkowicie fajkę ze świecy . W NGK jest OK .
                                      Zakupiony zestaw był produkowany w Anglii .

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Pozwole sie podczepic pod ten temat.
                                        Szukam dla siebie całego kompletu : świece, kable i cewka -> co polecacie?

                                        Nie chce szaleć z kosztami bo auto idzie na sprzedaż...

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Johnny_B
                                          Nie chce szaleć z kosztami bo auto idzie na sprzedaż...
                                          To, po co wymieniać?

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Chce wymienić bo to może rozwiązać problem z szarpaniem i brakiem przyspieszenia na 2 biegu jaki sie pojawił u mnie po regeneracji skrzyni biegów.
                                            Znajomy mechanik ostatnio stwierdził ze to na pewno nie problem mechaniczny i zalecił wymianę cewki ( po odpięciu wtyczki stwierdził postępujący rozkład).
                                            Jeśli będę wymieniał cewkę to pewnie od razu trzeba będzie zmienić kable i świece ( były wymieniane 37kkm wcześniej), no chyba ze wymiana samej cewki wystarczy to zaoszczędzę na kosztach jeszcze bardziej...

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Wymień najpierw samą cewke, 37tys na świece i kable to żaden przebieg.
                                              A co robiłeś ze skrzynią i przy jakim przebiegu?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez leonn
                                                Wymień najpierw samą cewke, 37tys na świece i kable to żaden przebieg.
                                                A co robiłeś ze skrzynią i przy jakim przebiegu?
                                                kabli jeszcze nie wymieniałem od nowości a mam 237kkm z LPG :-)

                                                skrzynia padła przy ok 180kkm - łożyska plus wieniec 5 biegu. Od tamtego czasu mam ten dziwny problem i nie wiem skąd sie wziął. Pojawia sie tylko na drugim biegu przy jeździe miejskiej - wolne obroty, częste zmiany biegów.

                                                Jaką tą cewkę wymienic? Widziałem rożne od 150 do 700( cena w ASO ) ...

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez Johnny_B
                                                  skrzynia padła przy ok 180kkm
                                                  Rozumiem, że oleju w skrzyni nie wymieniałeś nigdy?! :roll:

                                                  Cewki u siebie nie wymieniałem jeszcze, ale katalog do naszych silników pokazuję takie;
                                                  NGK U2003
                                                  BERU ZSE003

                                                  Niech się wypowie może ktoś kto już miał podobną przypadłość jak Twoja.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    Rozumiem, że oleju w skrzyni nie wymieniałeś nigdy?!
                                                    Z tego co czytałem w książce serwisowej oleju w skrzyni manualnej sie nie wymienia - co najwyżej sprawdza poziom i dolewa w razie potrzeby.
                                                    Kiedy zacząłem słyszeć coraz głośniejsza prace skrzyni wymieniłem olej ale to nie pomogło...

                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    Cewki u siebie nie wymieniałem jeszcze, ale katalog do naszych silników pokazuję takie;
                                                    NGK U2003
                                                    BERU ZSE003
                                                    dzieki za namiary, dokupie moze jeszcze kable i wymienie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X