Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jestem po wymianie tylnych sprężyn - zgodnie z sugestią
    Zamieszczone przez leonn Zobacz posta
    ...na Twoim miejscu te bym założył albo 19, albo Monroe SP3295
    Zmieniłem na MONROE SP3295.
    Tył mam teraz na wysokości 39,7 (był 37-37,5 ze względu na błąd pomiaru) O2FL HB + pełny zapas + 1/2 baku + ok 10 kg bagażu
    Przejeżdżając przez próg spowalniający (przy garażu) nie ocieram już podwoziem (kierowca + pasażer).
    O to mi przede wszystkim chodziło.
    Co do stabilności to jeszcze trudno mi cokolwiek powiedzieć.
    Słowem - opłacało się wymienić .

Komentarz

• Kupiłem sprężymy z końcówka 20! Na starych brakowało 1,5 do normy! Mechanik dzwoni ze te nowe są niższe od tych starych! CY jest taka możliwość ze nowe są krótsze ale twardsze i będzie ok? Bo już się przestraszyłem!

Komentarz

• Zamieszczone przez Patryk Zobacz posta
        Kupiłem sprężymy z końcówka 20! Na starych brakowało 1,5 do normy! Mechanik dzwoni ze te nowe są niższe od tych starych! CY jest taka możliwość ze nowe są krótsze ale twardsze i będzie ok? Bo już się przestraszyłem!
        Tak 20 są krótsze, ale z grubszego drutu i przez to twardze i auto stoi wyżej.

Komentarz

• Ekstra, dzięki, już jestem spokojniejszy! Teraz Ostał temat grometri a konkretnie knotów z tylu i dobrania się do górnych drób na co mechanik ma średnio ochote

Komentarz

• Witam.

Ja też już po wymianie sprężyn. Wymieniłem na L20. Obecnie mam 39cm (podwójna podłoga, ON na full) a miałem 36,5 ~ 37cm. Wydaję mi się, że wynik ok.

Pozdrawiam
            Eryk

Komentarz

• Witam.
              panowie napiszcie w jednym zdaniu ktore sprezyny na tyl i przod dadza maxymalna wysokosc.
              prosze o nie zasmiecanie odpowiedziami o komforcie jazdy itd. bo to jest nieistotne.
              Potrzebuje maksymalnie podniesc dupe.
              czy dobrze kombinuje ze na tyl beda sp3349 ? na przod nie wiem bo jest tyle wersji na forum ze nie idzie tego ogarnac.

dziekuje.

Komentarz

• Zdjęcie7298.jpgskodilac tak wygląda moja octavka na sp3349 z tyłu po kilku latach od wymiany. Przód fabryka.

Moja Octavia:
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                Rafał

Komentarz

• zajebiscie, o to mi chodzi. dodatkowo chce zalozyc takie grubsze gumy pod sprezyny. a co z przodem ?chcialbym aby bylo tak jak z tylu.

Komentarz

• Zamieszczone przez skodillac Zobacz posta
                    zajebiscie, o to mi chodzi. dodatkowo chce zalozyc takie grubsze gumy pod sprezyny. a co z przodem ?chcialbym aby bylo tak jak z tylu.
                    jak chcesz gumy pod sprężyny to mogę Ci sprzedać. Mam 2 szt. 20mm nówki, nawet niezakładane (info prv)

IMG_20180323_171147_HDR.jpg

Moje MPI

...Dominik...

Komentarz

• mam juz gumy 25mm

Komentarz

• nie wiem jaki masz cel, powód tak windowania do góry, ale jak masz taka potrzebę to może takie coś, a nie rozdrabniać się na podkładki itp

hqo2.jpg

Moje MPI

...Dominik...

Komentarz

• Witam, co powiecie na wzmocnioną sprężyne zawieszenia LESJÖFORS 4285727 (tył), do octavi II 2.0 TDI liftback z 2011 r, bo ciągle mowa o innych i przede wszystkim do kombi. Ktoś z Was ma może zamontowaną?? wskazana fotka
                          Sprężyna zawieszenia LESJÖFORS 4285727 (Oś tylna) - Sklep iParts.pl

Komentarz

• Hej,
                            Pytanko to Tych, którzy sami montowali Lesjo20 na tył. Kupiłem ostatnio i przymierzam się do założenia, nie wiem którą stroną montować. Brak kierunku montażu/strzałki na nich, jest jedynie numer chyba seryjny, bo nie jest to na pewno oznaczenie modelu. Model i ten numer seryjny jest na boku pudełka

Komentarz

• Zbyt długo odwlekałem wymianę sprężyn - no ale w końcu się udało - wczoraj zakupione Lesjofors LS4285720, dzisiaj założone

Pacjent to O2 2008 1Z3 1.6BSE + gaz + hak (przed FL, nie Tour). Do kompletu w bagażniku normalny zapas + żaba.

Sama robota prosta - odkręcenie 1 śruby (ok, jeszcze 5 trzymających koło) x 2 strony. Bez ściągaczy itp. Jedynie lewarek do podniesienia wahacza.

Było L 365mm, P 375mm.

Póki co po 100km L/P ~388mm - prawdę powiedziawszy spodziewałem się kilku mm więcej. Sam jestem ciekaw, jak wypadną kolejne pomiary.

Ciężko oceniać po 100km trasy, ale tył nie zrobił się jakiś specjalnie twardy - można powiedzieć, że auto prowadzi się podobnie - choć z pełną oceną wstrzymam się do czasu przejechania kilku tys. km z nowymi sprężynami.
                              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

Komentarz

• Ja też wymieniem. Przód 395, tył tak samo. Wygląda, że jest OK. Nie robię geometrii póki co.

Komentarz

• Witam,
                                  czy utwardzane sprężyny 1K0 511 115 CL są dłuższe i przełożą się na podniesienie auta czy nadal muszę zainwestować w podkładki gumowe aby zyskać jakieś 20mm?
                                  Moje auto 2010 FL 1.6 tdi
                                  Ostatnio edytowany przez jakbli; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Poczytałem trochę i wybór padł na to co na screenie. Jeżdżę dwa razy w roku na kamping zawalony po uszy w tym box dachowy i dwa rowery na tyle + 2 dzieci. Myślę że dobra inwestycja.
                                    Załączone pliki

Komentarz

• Pol98

ja dzisiaj wymieniłem sprężyny tył na LESJÖFORS 4285727 (tył) oraz odboje z osłoną po 6 latach i malutkim przebiegu 50 tys

tylko zobacz opis u mnie Kosiarka , chociaż tył to tył

od seryjnych narazi jakieś 2 cm wyżej niech się ułożą zobaczymy
                                      pozdrawiam Adam

Octavia 2 - Tour II - Kosiarka

Komentarz

• Zamieszczone przez DJ MŁODY Zobacz posta
                                        Pol98

ja dzisiaj wymieniłem sprężyny tył na LESJÖFORS 4285727 (tył) oraz odboje z osłoną po 6 latach i malutkim przebiegu 50 tys

tylko zobacz opis u mnie Kosiarka , chociaż tył to tył

od seryjnych narazi jakieś 2 cm wyżej niech się ułożą zobaczymy
                                        te sprężyny to wersja wzmocniona, możesz mi powiedzieć jak się jezdzi w porównaniu z seryjnymi czy jest bardziej twardo?? proszę zmierz ile masz cm od nadkola do osi felgi. Możesz przesłać jakąś fotkę?? pozdro
                                        Ostatnio edytowany przez Pol98; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Szczerze mówiąc mało jeżdżę kosiarka ostatnio
                                          wszystko świeże więc stoi z 2 cm wyżej od poprzednich
                                          z tego co widzę że jak załaduje auto to już nie będzie tragedii tzn nie będzie leżeć na glebie
                                          pozdrawiam Adam

Octavia 2 - Tour II - Kosiarka

Komentarz

• Trochę wysokie te Monroe są ale przynajmniej nie chowa mi kół już , dziś wymieniłem cały tył jak na screenie wyżej. Myślałem że spręzyna sama wyjdzie więc mi zeszło z tym parę godzin i odkręceniem wahacza od zwrotnicy...ufff. Autodoc przysłał mi jajowate bałwanki w najgrubszym miejscu. Chyba złe ale wsadziłem.
                                            Załączone pliki

Komentarz

• Zamieszczone przez jakbli Zobacz posta
                                              Trochę wysokie te Monroe są
                                              Co to znaczy wysokie? Jaki wymiar po wymianie?

Komentarz

• Witam.
                                                Dotarłem do 32 strony i zacząłem się gubić.
                                                Zmierzyłem dziś swoje sprężyny z tyłu (zgodnie z zaleceniem z pierwszych stron, od nadkola do środka felgi) zamiast 391 mm wyszło mi 360 mm z lewej i 356 mm z prawej. Chce wymienić sprężyny na nowe. Jeśli przy okazji udało by się trochę podnieść tył, nie tracąc na prowadzeniu auta było by świetnie. Czy mogę wsadzić sprężyny ze scauta ?? Jeśli tak to czy ma ktoś jakieś namiary na te sprężyny ?? Jeśli nie to co wsadzić ?? Jeśli wskazał by ktoś konkretne sprężyny będę bardzo wdzięczny.

Komentarz

• Zamieszczone przez leonn Zobacz posta
                                                  Co to znaczy wysokie? Jaki wymiar po wymianie?
                                                  Zmierzyłem dziś dopiero bo kufer pusty kompletnie. 44cm na Monroe sp3349. Wychodzi na to, że mimo minimalnie większego wymiaru, duża twardość trzyma auto wyżej

Komentarz

Pracuję...
                                                  X