Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jestem po wymianie tylnych sprężyn - zgodnie z sugestią
    Zamieszczone przez leonn Zobacz posta
    ...na Twoim miejscu te bym założył albo 19, albo Monroe SP3295
    Zmieniłem na MONROE SP3295.
    Tył mam teraz na wysokości 39,7 (był 37-37,5 ze względu na błąd pomiaru) O2FL HB + pełny zapas + 1/2 baku + ok 10 kg bagażu
    Przejeżdżając przez próg spowalniający (przy garażu) nie ocieram już podwoziem (kierowca + pasażer).
    O to mi przede wszystkim chodziło.
    Co do stabilności to jeszcze trudno mi cokolwiek powiedzieć.
    Słowem - opłacało się wymienić .

Komentarz

• Kupiłem sprężymy z końcówka 20! Na starych brakowało 1,5 do normy! Mechanik dzwoni ze te nowe są niższe od tych starych! CY jest taka możliwość ze nowe są krótsze ale twardsze i będzie ok? Bo już się przestraszyłem!

Komentarz

• Zamieszczone przez Patryk Zobacz posta
        Kupiłem sprężymy z końcówka 20! Na starych brakowało 1,5 do normy! Mechanik dzwoni ze te nowe są niższe od tych starych! CY jest taka możliwość ze nowe są krótsze ale twardsze i będzie ok? Bo już się przestraszyłem!
        Tak 20 są krótsze, ale z grubszego drutu i przez to twardze i auto stoi wyżej.

Komentarz

• Ekstra, dzięki, już jestem spokojniejszy! Teraz Ostał temat grometri a konkretnie knotów z tylu i dobrania się do górnych drób na co mechanik ma średnio ochote

Komentarz

• Witam.

Ja też już po wymianie sprężyn. Wymieniłem na L20. Obecnie mam 39cm (podwójna podłoga, ON na full) a miałem 36,5 ~ 37cm. Wydaję mi się, że wynik ok.

Pozdrawiam
            Eryk

Komentarz

• Witam.
              panowie napiszcie w jednym zdaniu ktore sprezyny na tyl i przod dadza maxymalna wysokosc.
              prosze o nie zasmiecanie odpowiedziami o komforcie jazdy itd. bo to jest nieistotne.
              Potrzebuje maksymalnie podniesc dupe.
              czy dobrze kombinuje ze na tyl beda sp3349 ? na przod nie wiem bo jest tyle wersji na forum ze nie idzie tego ogarnac.

dziekuje.

Komentarz

• Zdjęcie7298.jpgskodilac tak wygląda moja octavka na sp3349 z tyłu po kilku latach od wymiany. Przód fabryka.

Moja Octavia:
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                Rafał

Komentarz

• zajebiscie, o to mi chodzi. dodatkowo chce zalozyc takie grubsze gumy pod sprezyny. a co z przodem ?chcialbym aby bylo tak jak z tylu.

Komentarz

• Zamieszczone przez skodillac Zobacz posta
                    zajebiscie, o to mi chodzi. dodatkowo chce zalozyc takie grubsze gumy pod sprezyny. a co z przodem ?chcialbym aby bylo tak jak z tylu.
                    jak chcesz gumy pod sprężyny to mogę Ci sprzedać. Mam 2 szt. 20mm nówki, nawet niezakładane (info prv)

IMG_20180323_171147_HDR.jpg

Moje MPI

...Dominik...

Komentarz

• mam juz gumy 25mm

Komentarz

• nie wiem jaki masz cel, powód tak windowania do góry, ale jak masz taka potrzebę to może takie coś, a nie rozdrabniać się na podkładki itp

hqo2.jpg

Moje MPI

...Dominik...

Komentarz

• Witam, co powiecie na wzmocnioną sprężyne zawieszenia LESJÖFORS 4285727 (tył), do octavi II 2.0 TDI liftback z 2011 r, bo ciągle mowa o innych i przede wszystkim do kombi. Ktoś z Was ma może zamontowaną?? wskazana fotka
                          Sprężyna zawieszenia LESJÖFORS 4285727 - Sklep iParts.pl

Komentarz

• Hej,
                            Pytanko to Tych, którzy sami montowali Lesjo20 na tył. Kupiłem ostatnio i przymierzam się do założenia, nie wiem którą stroną montować. Brak kierunku montażu/strzałki na nich, jest jedynie numer chyba seryjny, bo nie jest to na pewno oznaczenie modelu. Model i ten numer seryjny jest na boku pudełka

Komentarz

Pracuję...
                            X