Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez yunior81
    Zamieszczone przez Maicroft
    Odkrecasz amortyzator,
    A po co odkrecać amortyzator ? odkreca sie jedna srubę mocującą dolny wahacz i to wszystko....
    Yunior81 to Ty zakładałeś u siebie Lesjöforsy z końcówką 18? Jak one się sprawują?

    Komentarz


    • aronus, założyłem "18" stki. Jestem bardzo zadowolony i polecam te sprezyny tj. Lesjofors kazdemu kto chce mieć spokój z siedzącym tyłem i nie tylko. Jezeli ktos planuje pojezdzic Skoda kilka lat to polecam tez wymienić sprężyny z przodu, wtedy charakterystyka zawieszenia bedzie jednakowa. Od siebie moge tylko dodać, że wymiana sprezyn tylko z tyłu nie poprawia prowadzenia samochodu jak to niektórzy twierdzą.

      Trochę się dziwie Kolegom którzy wkładaja w servisie na gwarancji Mady lub kupuja te sprezyny za własną kase.... ale w tym przypadku chyba chodzi o wiare w ASO bo innego wytłumaczenia tej sytuacji nie widzę.

      Komentarz


      • Dodam i ja kilka słów od siebie. Byłem dzisiaj u Autoryzowanego Partnera Skody (tylko serwis bez sprzedaży). Panowie zrobili ścieżkę diagnostyczną, podnieśli i opuścili auto , wyjechali na plac i z duma oddają kluczyki- Wszystko jest w porządku proszę Pana. :shock: Ale jak to, a mierzyliście prześwit. Cisza. Ale na maszynach nic nie wyszło i jest OK. Ja na to że proszę wpisać na zleceniu wartość pomiaru. Po kilku chwilach przepychanki słownej poszedł gość no i jak mu powiedziałem co ma zmierzyć to wyszło 37,4cm. Ja się pytam , macie wagę itp. Nie mamy. Pytam co dalej, no może wyślemy zapytanie do SAP o wytyczne co dalej. No i czekam na telefon co dalej. Szkoda gadać , a najlepsze jest to że jak by nie ten wątek na forum to by człowieka bez masła załatwili. Bo oni nawet nie wiedzieli co i jak mierzyć. Do innego ASO nie pojadę bo mam dość daleko i za paliwo to bym sprężyny sam sobie kupił. Ale im nie popuszczę dla zasady , zobaczymy co będzie dalej . Auto ma 7000km w 7 miesięcy bez gazu.

        Komentarz


        • Kolego dla zasady możesz powalczyć.
          Moja skoda jak w opisie, po dwóch wymianach na gwarancji które nie przyniosły oczekiwanej poprawy. Zdecydowałem się na Lesjöfors, sam wymieniłem i na razie ok. Przbieg 7000 i jeszcze 13 miesięcy gwarancji, też tak myślałem żeby nie odpuszczać ale szkoda nerwów, czasu na przepychanki z niekompetentnymi serwisami.

          Komentarz


          • Obawiam się że też tak się to skończy, najgorsze jest to że w ASO są tego świadomi i mówią to prosto w oczy i jak będziemy tak robić to nic się nie zmieni.

            Komentarz


            • Yunior81 prawdę rzecze!
              Wymieniłem też przód i gitara, ładnie współpracuje tył z przodem.
              Teraz naprawdę czuć, że to auto jedzie i amortyzuje, a nie trzęsie się i podskakuje.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez yunior81
                Maicroft napisał/a:
                Odkrecasz amortyzator,


                A po co odkrecać amortyzator ? odkreca sie jedna srubę mocującą dolny wahacz i to wszystko....
                Amortyzator u dolu mocowany do wahacza, moze za duzy skrot myslowy.

                Zamieszczone przez michal_suchy
                Auto ma 7000km w 7 miesięcy bez gazu.
                Jak nie ma gazu, to zadne 6 miesiecy i 10kkm przebiegu. Nie ma sie co poddawac. Auto ma 2 lata pelnej gwarancji i tyle.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Maicroft
                  Jak nie ma gazu, to zadne 6 miesiecy i 10kkm przebiegu. Nie ma sie co poddawac. Auto ma 2 lata pelnej gwarancji i tyle.
                  racja. Mi gwarancja mija za 3 dni i właśnie oczekuję na decyzję SAP w sprawie zgłoszonych sprężyn.
                  Fajna stronka

                  Komentarz


                  • Przy okazji wymiany kół na letnie w OII Tour LPG mojego taty zmieniliśmy sprężyny na Lesjöforsy z końcówką 18. Jest extra !! Zrobił na nich około 1000km więc się już ułożyły i tył jest na takiej wysokości jaka jest przewidziana.
                    Specyfikacja auta dla porównania ciężaru bagażnika: liftback + LPG + koło zapasowe.
                    Dla zastanawiających się nad wymianą a mających takie same auta - wymieniajcie na tez "18".
                    Teraz rozważamy wymianę przednich, bo czuć różnicę, że przód jest "słabszy" jakiś taki "gumowy".

                    Ja natomiast mam OII Tour + LPG + koło zapasowe + HAK
                    ...i tu mój dylemat, czy "18" wystarczy czy dać "19"- jakieś sugestie???
                    SATYNOWA O2 Tour
                    Z pozdrowieniami
                    Bartek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez TwoB
                      ...i tu mój dylemat, czy "18" wystarczy czy dać "19"- jakieś sugestie???
                      Moim zdaniem hak nie ma tu żadnego znaczenia. "19" bedzie bardziej twarda. Jeżeli nie jeździsz dzień w dzień załadowanym na full samochodem zakładaj "18".

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez TwoB
                        Ja natomiast mam OII Tour + LPG + koło zapasowe + HAK

                        ...i tu mój dylemat, czy "18" wystarczy czy dać "19"- jakieś sugestie???
                        Zależy z jakim obciążeniem najczęściej jeżdzisz i co masz zamiar na tym haku wozić i jak często?

                        Komentarz


                        • Sam hak też waży i jest on uwzględniany przy doborze sprężyn przez fabrykę,także z LPG i hakiem brałbym 19.
                          Moje projekty car detailingowe
                          VW Touran 2.O TDI
                          BMW X6 35d
                          więcej na PW

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Muti
                            Sa hak też waży
                            13kg + 75kg nacisku na kulę :wink:
                            Zamieszczone przez Muti
                            jest on uwzględniany przy doborze sprężyn przez fabrykę
                            tylko jadą lub dwie pzycję wyżej ze oferty ori kupy na 1x biała, 3x żółta która nie jest w syanie sprostać swoim wymaganiom.

                            [ Dodano: Nie 28 Kwi, 13 00:08 ]
                            Zamieszczone przez Muti
                            brałbym 19.
                            Ja też 8)

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn
                              Ja też 8)
                              Jakie masz u siebie sprezyny z tyłu zamontowane ?

                              Komentarz


                              • Po długim czasie wkoncu jakaś zmiana - aso założyło mady . Jest 400mm z pełnym lpg i 3/4 Pb . Z tego wszystkiego zapomniałem się spytać czy geometria się nie zmieniła (sam już nie wiem ,ktoś coś wspominał) . Trzeba korektę geometrii ? Z madami mam wrażenie , że tył jest sztywniejszy ale przynajmniej jest wysoko i opada tylko tyle ile musi , wiadomo . Pewnie lepiej byłoby zainwestować w wszystkie nowe , lepsze sprężyny ale odpuszczam jak narazie (z czasem trochę sprężyny się dopasują ) . Szkoda tylko , że skoda zrobiła nas w bambuko i łaskawie da mady itd. . Eh zycie ...
                                Profil O2 Tour'ek -> http://www.autocentrum.pl/awc/bezele...-octavia-2012/

                                Komentarz


                                • Po dołożeniu sprężyn przez ASO autkiem jeździ się o niebo lepiej, jest w miarę sztywno i prześwit prawie 400mm. Walczyłem z ASO żeby sprawdzili mi kąty po dołożeniu sprężyn (w ramach gwarancji) ale ze stanowczą upartością odmówili - staropolskim zwyczajem pomyślałem głośno "walcie się". Po przejechaniu ok 1000km (sprężyny musiały się troszku ułożyć) zawitałem w warsztacie znajomego mechanika i co się okazało, tylne zawieszenie nie dość, że było przestawione względem przedniego to i kąty były rozjechane. Dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie zbieżności przedniego zawieszenia które jak się okazało wymagało korekcji. Cala przyjemność kosztowała 100pln ale wrażenia z jazdy są naprawdę bezcenne. Autko śmiga jak po szynach i w końcu mogę się cieszyć komfortem podróżowania. Po dołożeniu\wymianie sprężyn zachęcam do pomiaru\regulacji tylnego zawieszenia.
                                  Janek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez bezelex
                                    Po długim czasie wkoncu jakaś zmiana - aso założyło mady
                                    ja jestem w trakcie walki ...
                                    - na pierwszym przeglądzie dokonali pomiaru - wynik - tył siedzi za nisko,
                                    - oczekiwanie na decyzję SAP - ponad 3 tygodnie,
                                    - okazało się, że niby trzeba dokonać pomiaru nacisku na osie (ciekawe po co ?),
                                    - dziś dokonano pomiaru i jutro niby ma być telefon co SAP na wyniki pomiarów,
                                    pożyjemy zobaczymy.
                                    Fajna stronka

                                    Komentarz


                                    • O mój Boże...
                                      Przebrnąłem przez 69 stron!
                                      Alleluja! Chwała Panu!
                                      3 wieczory zabrało, ale wątek zaliczony

                                      Jestem po gwarancji (za późno zauważyłem, że "siadłem"), mam kombi bez gazu, mam jakieś 37 centymetrów i raczej silną motywację do wymiany tylnych sprężyn.

                                      Widzę, że wątek zakończył się na Lesjoforsach. Pozostaje podjąć decyzję czy 4285718 czy też 4285719. Skłaniam się ku 19, ale nie chciałbym przedobrzyć z twardością/sztywnością tyłu. Co myślicie?

                                      Komentarz


                                      • Marek358, IMO do kombi 19. Ja się waham czy dać 18 czy 19 do mnie (mam liftbacka z gazem i hakiem). Mój tata ma liftbacka z gazem bez haka i daliśmy 18 jest idealnie, więc myślę, że w Twoim przypadku 19 będzie OK.
                                        SATYNOWA O2 Tour
                                        Z pozdrowieniami
                                        Bartek

                                        Komentarz


                                        • Do Kombi na portalach sprzedających Lesjoforsy wyraźnie zalecają 19.

                                          Komentarz


                                          • Ja też niebawem będę zmieniać na Lesjofors 4285719, czekam aż będą dostępne u kolegi z forum .
                                            W tej chwili jak jeżdżę 2 osoby + bagaże to jest ok, natomiast jak już 4 + bagaże to na garbach muszę przejeżdżać 5km/h i zaciskach zęby przy przytarciach

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Marek358
                                              Co myślicie?
                                              Z własnego doświadczenia osobiście mogę Ci polecić 4285718.
                                              Dlaczego ? Musisz zdawac sobie sprawe ze seryjne sprezyny sa bardzo miekkie i co byś innego nie założył tj. np. markowe czy "zwykłe" za 50 zł., będą one dużo bardziej twarde od serii. Ja przerobiłem na własnej skorze temat zwykłych sprezyn, z pakietu na bezdroza i teraz jezdze własnie na "18". Jestem zadowolony choc czuc wyraźną sporą różnicę w porównaniu do serii z przodu - a ta jest najbardziej "miekka" w porównaniu do "19' i "20".
                                              Uważam, że 18 spokojnie da rade nawet w kombi. O potencjale 18 świadczy to, że przy instalacji LPG u mnie tył stoi wyżej niż bez instalacji w dniu odbioru auta z salonu a troche już tysiecy na tych sprezynach zrobiłem i to z różnym obciażeniem.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez yunior81
                                                Zamieszczone przez Marek358
                                                Co myślicie?
                                                Z własnego doświadczenia osobiście mogę Ci polecić 4285718.
                                                No to jeszcze chwilę pomyślę
                                                Zazwyczaj jeżdżę sam, ale czasem biorę całą rodzinę, cztery walizki w bagażnik i boksa na dach. I zastanawiam się czy 18stki dobrze to zniosą...
                                                Czy ktoś z was trafił na ofertę na 4285719 poniżej 180 zł za sztukę?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Marek358
                                                  O mój Boże...
                                                  Przebrnąłem przez 69 stron!
                                                  Alleluja! Chwała Panu!
                                                  :lol:

                                                  Nie wiadomo , jakie ładunki wozisz, jak +500kg to 19, jak częsciej <400kg -18

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez bishop
                                                    Zamieszczone przez Marek358
                                                    O mój Boże...
                                                    Przebrnąłem przez 69 stron!
                                                    Alleluja! Chwała Panu!
                                                    :lol:

                                                    Nie wiadomo , jakie ładunki wozisz, jak +500kg to 19, jak częsciej <400kg -18
                                                    Masz na myśli tylko ładunek czy także pasażerów?
                                                    Bo sam ładunek, to ładunek wakacyjny, czyli 4 walizki plus trochę mniejszego badziewia w bagażniku - ok. 100 kg, ale do tego box i jego zawartość - pewnie nie więcej niż 60 kg. Dwie dorosłe osoby z tyłu to kolejne 100-200 kg na tylnej osi (zależnie kto wsiądzie). Więcej nie będzie. Pytanie o ile się ugną 18tki przy takim obciążeniu, czy wrócą do pierwotnych wymiarów po rozładowaniu samochodu i czy będzie "jee-but!" na wybojach...

                                                    Trochę to kosztuje, więc nie chciałbym po wakacjach znowu wymieniać sprężyn...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X