Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akcja serwisowa pompowtryskiwacze Siemens silnik 2.0 TDI BMN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    No już po wymianie... co do spalania potwierdzam wcześniej było 0.6 teraz 0.5 l/h
    Sprawdzone na ciepłym silniku...

    Co do mocy hmm.... trudno mi powiedzieć... mieli na trójce... to chyba dobrze ?

    Komentarz


    • #52
      Bez kitu nie wiem skad u Was takie spalanie..
      u mnie cały czas spala na luzie 0.6-0.7l/h przy właczonej klimie 0.7
      Czy jest szybciej nie wiem, to zwykly efekt placebo moze byc.
      Jest natomiast ciszej, jak na pierwsze wrazenia.
      Dostalem wtryski z literka T. ?

      Komentarz


      • #53
        Może te wspaniałe odczucia są związane z tym, że stare pompki były już mocno zajeżdżone a jak wiadomo wydajność tych siemensów spada z kilometrażem. Wiec na nowych auto dostało drugie życie.

        Jestem happy bo początkowo szanse u mnie były marne (auto sprowadzone) ale dzięki działaniom mojego ASO udało się go "dopisać" do listy SAP i jestem umówiony na poniedziałek na wymianę pompek
        Czasami się opłaca serwisowanie w ASO, a nie u Czesia w garażu
        Octavia II RS TDI 200/441
        "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez wokan

          Już 122 auta :szeroki_usmiech :lol:
          Nieskromnie powiem, ze moja byla pierwsza wsrod sprowadzonych. Generalnie to jest juz min. 125 aut.

          Potwierdzam - jak ASO chce to ogarnie temat z SAP

          [ Dodano: Sob 24 Lis, 12 00:03 ]
          octaviars1, moze masz rozrzad kiepsko ustawiony.
          PZDR
          Tomek

          Komentarz


          • #55
            wokan, a co ma serwisowanie w ASO do tego? Wada fabryczna to wada fabryczna
            tmw, moja chyba byla druga dopisana albo na rowni bo caly czas bylismy "na laczach" w tej sprawie

            [ Dodano: Sob 24 Lis, 12 19:37 ]
            Dzisiaj tez osiagnalem spalanie na postoju 0.5l/h.
            Tylko trzeba wspomniec, ze wylaczylem grzanie dupy, klimatyzacje i radio

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez octaviars1
              ze wylaczylem grzanie dupy
              Usmarzysz sobie klejnoty 1
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez octaviars1
                wokan, a co ma serwisowanie w ASO do tego? Wada fabryczna to wada fabryczna
                A to ma, że jakbym nie serwisował u nich czy w innym ASO to pewnie by mnie spuścili na drzewo bo auto nie jest objęte akcją, a tak po prostu chcieli pomóc i się udało.
                Octavia II RS TDI 200/441
                "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • #58
                  Ale serwisowanie auta w ASO nie ma wplywu na gwarancje to raz a dwa mi np Cieslik napisal, ze serwisowanie auta w ASO nie daje 100% gwarancji, ze z autem nic sie nie stanie, poniewaz na kontrolach nie sa sprawdzane wszystkie podzespoly tylko te, ktore nalezy sprawdzic przy przegladzie czy czyms innym.
                  Ja nie serwisowalem w zadnym ASO auta i zrobili mi wymiane.
                  Wymagali jedynie ksiazki, zeby wpisac akcje serwisowa i sprawdzic niby jakis tam nr silnika.

                  Komentarz


                  • #59
                    No to i Ja w 99% bede kolejny posiadaczem nowych pompowtryskiwaczy w ramach Akcji serwisowej.
                    Z tego co sie jeszcze dowiedziałem to w Niemczech niema tej akcji w skodzie jedynie VW i Audi

                    Komentarz


                    • #60
                      No i jestem po wymianie W aucie zagościły cztery nowe pompeczki z końcówką TX (X oznacza, że starą część trzeba zdać). Specjalnych odczuć nie doznałem, ale i droga była krótka - miasto i korki. Jedynie potwierdzam, że spalanie na postoju spadło z 0,6-0,7 do 0,5 l/h 8)
                      Octavia II RS TDI 200/441
                      "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • #61
                        Pytam sie JAK WAM TO SPALANIE SPADLO DO 0.5l/h ? To nawet w golfie IV 1.9 TDI spalanie jest 0.6/0.7l/h.
                        Jezdzicie bez radia, bez klimatyzacji, bez swiatel czy w wielkopolsce samochody pala wiecej?
                        Bo to nie jest tak, ze tylko moj pali 0.6/0.7l/h, inne silniki diesla jak i benzynowe nie osiagaja takiej wartosci.

                        Komentarz


                        • #62
                          octaviars1

                          zagalopowałeś się

                          Moja O1 ma chwilowe 0,5l (rozgrzana, radio i CB włączone, klima OFF)

                          0,6-0,7 to mam tylko z klimą na ON
                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez octaviars1
                            Pytam sie JAK WAM TO SPALANIE SPADLO DO 0.5l/h ? To nawet w golfie IV 1.9 TDI spalanie jest 0.6/0.7l/h.
                            Jezdzicie bez radia, bez klimatyzacji, bez swiatel czy w wielkopolsce samochody pala wiecej?
                            Bo to nie jest tak, ze tylko moj pali 0.6/0.7l/h, inne silniki diesla jak i benzynowe nie osiagaja
                            takiej wartosci.
                            Dzisiaj rano na zimnym silniku po przejechaniu może 500 m, z włączonymi światłami i dmuchawą na 4 stopień spalanie na postoju - 0,6 l/h :szeroki_usmiech Przejechałem 2 km i spadło do 0,5.
                            Wcześniej miałem gdzieś o 0,2 więcej.
                            Octavia II RS TDI 200/441
                            "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • #64
                              spalanie to rowniez kwestia softu, u mnie spalanie na postoju nie zmienilo sie nawet o 0,1 l/h,
                              natomiast w jezdzie miejskiej spadlo o ponad 2 l/100 km/h ;]
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #65
                                Update do spalania

                                Po 8km jazdy i rozgrzaniu się do 90st, spalanie na postoju (radio ON, światła ON) - spalanie 0,5l/h
                                Po wyłączeniu świateł - spalanie 0,4l/h
                                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                Komentarz


                                • #66
                                  To i ja w przyszłym tygodniu będę się cieszyć nowymi pompkami, części zamówione przez ASO wiec jak będą jadę na wymianę :lol: :lol: :lol:

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Nexus6
                                    spalanie to rowniez kwestia softu, u mnie spalanie na postoju nie zmienilo sie nawet o 0,1 l/h,
                                    natomiast w jezdzie miejskiej spadlo o ponad 2 l/100 km/h ;]
                                    Tak się zastanawiam czy te spadki to tylko na komputerze a realnie nic się nie zmieniło, czy też ma to przełożenie na faktyczne spalanie wyliczone pod dystrybutorem? Muszę poobserwować dłużej...
                                    Octavia II RS TDI 200/441
                                    "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      To nie wiem. Widocznie wszystkie auta z jakimi mialem doczynienia byly jakies zjebane bo zadne nie osiagalo 0.5l/h przy wlaczonych swiatlach i nawiewie.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        u mnie jest 0,5l/h przy światłach, radiu i nawiewie na 3.

                                        w FI TDI+ z 2003r. jest 0,6l/h i zawsze tak było.

                                        wczoraj tankowałem na full i komp pokazał mi dystans do przejechania 920km. na starych wtryskach było 850km. więc poprawa jest :-)

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          czy ktos jeszcze ma do sprawdzenia VIN czy już wszyscy powymieniali
                                          ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                                          ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Z tych co zaglądają na to forum to pewnie wszyscy :szeroki_usmiech

                                            Pozostali pewnie nawet nie wiedzą, że jeżdżą na bombie zegarowej :diabelski_usmiech
                                            Octavia II RS TDI 200/441
                                            "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez Andja
                                              u mnie jest 0,5l/h przy światłach, radiu i nawiewie na 3.

                                              w FI TDI+ z 2003r. jest 0,6l/h i zawsze tak było.

                                              wczoraj tankowałem na full i komp pokazał mi dystans do przejechania 920km. na starych wtryskach było 850km. więc poprawa jest :-)
                                              ale przeciez to wszystko zalezy od tego z jakim spalaniem jezdziles ostatnio..
                                              Nie to, ze sie czepiam czy cos ale nikt nie narzekal wczesniej na wtryskiwacze a po wymienie nagle takie super zmiany i wogole.
                                              Znam jak narazie 1 przypadek gdzie po wymianie na hamowni faktycznie wyszlo wiecej KM i N.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                średnie spalanie z ostatnich 4200km na starych wtryskach = 7,1l
                                                po wymianie przejeździłem prawie cały bak i to spalanie spadło do 6,9l /na liczniku nr2 było 5000km/

                                                wczoraj tankowałem i skasowałem licznik nr2. zobaczymy co wyskoczy. trzeba wziąć przymiarkę że temperatura poniżej 0 się zapowiada.

                                                jak będzie okazja to podjadę do Aligatora i się zobaczy jaki wynik wyskoczy.

                                                czy super zmiany i w ogóle? - raczej nie.

                                                ja się cieszę, że mam nowe wtryski. a kasę którą odkładałem na wymianę wtryskiwaczy mogę przeznaczyć na inne przyjemności :-) (na początek zakupiłem HTC ONE S ;-) )

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  ogólnie widzę, że większość kolegów mocno "podniecona" tymi wymianami.
                                                  wydaje mi się że to ich zas....obowiązek naprawić wadę fabryczną. Vw i Audi dawno się za to wzięło, a Skoda zwlekała, ale chyba zoorientowali się, że może być nie wesoło z tym na dłuższą metę i poszli po rozum do głowy, więc:
                                                  "jak ASO chce to ogarnie temat z SAP", nie chce a musi poprostu, żeby się już dłużej w tym temacie nie ośmieszać. To firmy powiązane, więc nie ma co się dziwić, że "ogarniają".

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    octaviars1, mysle, sobie ze gdyby te wtryski tracily "wydajnosc"/"elektrywnosc" (zwał jak zwał) z dnia na dzień to pewnie wiekszość już wcześniej zauważyłaby zmiane w zachowaniu auta. Poniewaz, moim zdaniem, jest to proces rozciągnięty w czasie to i mnie sie "rzuca w oczy".

                                                    Bez dwóch zdań u mnie czuć różnice - auto ma większy wigor, szybciej reaguje na gaz, odnosze wrazenie, że lepiej sie wkręca, silnik ciszej pracuje. Dodam, ze w momecie wymiany miałem 95kkm, filtr paliwa zmieniany co 15kkm.

                                                    Żeby dorzucił sie do tematu spalania to ostatnio auto przejechało 2x Wawa-Poz-Wawa. Prędkości kodeksowe (130-140 na A2, korki w Wawie) i spalanie 5,1 - gdybym ja prowadzil a nie ktos kto tym autem jezdzi okazjonalnie to pewnie byloby mniej. Auto jest juz na zimowkach (205) ale tak czy siak spalanie jest ultra male !

                                                    ps. Tomek, Ty masz inna sytuacje bo 2 juz wymieniles wiec ten efekt u Ciebie jest ograniczony bo w koncu 2 sztuki pracowaly na 100% dobrze, a tylko 2 pozostaly mogly juz nie byc w 100% sprawne - mysle, ze tutaj tkwi problem, ze u Ciebie nie widzisz az takiej roznicy.
                                                    PZDR
                                                    Tomek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X