Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki kabel do diagnostyki Octavii 1Z- VCDS

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• lu5asz jaka masz wersje kabla moze potrafie pomoc .

Komentarz

• Niedawno zakupiłem kabelek:
      VAG COM 18.2.1 VAGCOM 18.9.0 VCDS HEX CAN USB Interface FOR VW AUDI Skoda Seat VAG 18.9 Polish/English ATMEGA162+16V8+FT232RQ
      od 7x24 UtopOBD ELECTRONIC CO. LTD
      Na początku był drobny problem z uruchomieniem, gdyż stary laptop nie chciał czytać płytki, ale przerzuciłem na innym kompie oprogramowanie na pendrive i po zainstalowaniu kabelek działa bez zarzutów.

Komentarz

• Korzystałem wcześniej z VCDS 12.12.3 od 7x24 UtopOBD ELECTRONIC CO. LTD z Octavia II, wszystko działało jak trzeba. Pojawiły się jednak nowsze samochody do połączenia więc zamówiłem nowszą wersję: VAG COM 18.9 VAGCOM 18.9.0 VCDS HEX CAN USB do VW Audi Skoda Seat VAG 18.9 ATMEGA162 + 16V8 + FT232RQ angielski wersja także od 7x24 UtopOBD ELECTRONIC CO. LTD i pojawiły się problemy. Odinstalowałem starą wersje, zainstalowałem nową zgodnie z instrukcją, później reinstalowałem cały system i na świeży zainstalowałem VCDS zgodnie z instrukcją i efekt wciąż jest taki sam:

1. Losowo pojawia się gotowość CAN

82792c324bdb5e7f.jpg

2. Pojawia się problem przy wejściu do modułów. Po kliknięciu kilku razy ok w końcu przechodzi do następnego menu.

9a21100edd95b1c9gen.png

3. I też losowo pojawia się dostęp do modułów (ilość modułów):

c93d9bb3ff8ff090.jpg

4. I jeszcze jest taki komunikat:

c48023ae3b54e0a5gen.png

Spotkał się ktoś z takimi problemami? Ustawienia programu mogą mieć jakieś znaczenie?

10c0cc6188cab5bdgen.png

Komentarz

• Wyłącz antywirusa na czas zabawy kablem
          Mój szatan

Paweł

Komentarz

• Przy pracy z kablem antywirus cały czas był wyłączony, po reinstalacji systemu nawet go nie instalowałem.
            Skończyło się na kontakcie ze sprzedawcą z Aliexpress: dostałem pliki plus instrukcję jak aktualizować firmware kabla i problem zniknął.

Komentarz

• Mam pytanko. Kupiłem kabelek vcds z vcds akp 18.2. Odczytuje błędy, kasuje, ale nie mogę wyłączyć świateł skandynawskich. Odznaczam ptaszek, klikam zeby zakodować, wyświetla się komunikat, że zaprogramował ale nic się nie dzieje. Po ponownym wejściu w kodowanie ptaszek jest nadal

Komentarz

• Zamieszczone przez Przemm81 Zobacz posta
                Mam pytanko. Kupiłem kabelek vcds z vcds akp 18.2. Odczytuje błędy, kasuje, ale nie mogę wyłączyć świateł skandynawskich. Odznaczam ptaszek, klikam zeby zakodować, wyświetla się komunikat, że zaprogramował ale nic się nie dzieje. Po ponownym wejściu w kodowanie ptaszek jest nadal
                próbuj z palca zmienić nie ptaszkiem a następnie "TAB'em" przejdź do kolejnego bitu i zapisz, czasem tak jest z tymi kodowaniami.
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

Spoty Białystok:
                - 03.09.2019
                - 17.09.2019

Komentarz

• Dzięki za podpowiedź. Z palca, czyli dopisac 1 w odpowiednie miejsce?

20190818_082407.jpg

Komentarz

• Witam. Czy ktoś mógłby mi polecić u kolegów z Azji kabelek z oprogramowaniem VCDS taki żeby działał za Skodą Octavia 2 FL, 3 i Fabią 3 ?
                    Dziękuję za pomoc

Komentarz

Pracuję...
                    X