Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki kabel do diagnostyki Octavii 1Z- VCDS

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki kabel do diagnostyki Octavii 1Z- VCDS

    perfex, A czemu Ty dalej trzymasz auto z grupy VAG jak to taki syf totalnny :lol:

    Nie slyszalem, zeby w VAGu ktos polamal pedaly gazu, mojemu znajomemu udalo sie 3 w Insigni :diabelski_usmiech

    Szwagier jezdzi tym 1.4T i mowi ze rewela, ale tak to jest jak sie przesiada z niedomagajacego dobitego 1.9TDI 90KM :lol: Bak jest duzy i rownie szybko sie oproznia i te 5.4 z cyklu mieszanego to takie marzenia jak moje 3.5l z trasy :lol:

  • #2
    Jaki kabel do diagnostyki Octavii 1Z- VCDS

    Proponuję przykleić raz na zawsze, żeby nie było wątpliwości i ciągłych pytań o to samo.

    Kabel do diagnostyki na bazie VCDS można kupić z legalnego źródła tutaj:

    VCDS | Product categories | Ross-Tech

    Jeżeli ktoś się nie boi to jest do tego tańsza alternatywa:
    na dhgate.com wpisujemy w wyszukiwarkę VCDS i pojawią nam się interfejsy jakich potrzebujemy.

    Link

    Jeżeli nam się bardzo spieszy i nie możemy czekać 2 tygodni na dostawę, to kupujemy odpowiednik na Allegro.

    I to tyle w temacie.


    Edit by shado:
    A cały wątek matka o VCDS jest tutaj:
    Forum - Octavia Club Polska
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      Warto dodac, ze kazdy kabel ktory dziala z Octavia II bedzie dzialal z Octavia I tzw 1U - bo o to wielu tez pyta.

      Jak ktos chce uzywac kabla jedynie do starej Octavi 1U to w zupelnosci wystarcza najczesciej prosty kabelek z viaken, allegro, ebay pod nazwa VAG-COM.xxx
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Enriquez
        Jeżeli ktoś się nie boi to jest do tego tańsza alternatywa
        A że tak sie z pytam czemu ma ktoś się bać ? Bo cena jest zdecydowanie inna na tej alternatywnej stronie? Czy są jakieś różnice pomiędzy tymi kablami? bo za ponad 1000zł to przesada ale za te 20 USD to chętnie bym się skusił.
        Ps. akurat na allegro nie ma wyboru chyba że coś źle szukam.


        Moja furka:
        -------------------------
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

        Komentarz


        • #5
          te z dhgate są bez możliwości uaktualnienia oprogramowania, czyli oprogramowanie do nich dołączone jest bez licencji.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            Czy dla O2T 2012 r. nie ma znaczenia jaką wersję VCDS 11.11.xx będę miał? Teraz z tych stron co podaliście sa wersje 11.11.2 lub 3. Czy każda 11.11 będzie działała ?


            Moja furka:
            -------------------------
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

            Komentarz


            • #7
              Bez znaczenia, tu chodzi o auta nowo produkowane
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                Warto dodac, ze kazdy kabel ktory dziala z Octavia II bedzie dzialal z Octavia I tzw 1U - bo o to wielu tez pyta.
                Niestety nie każdy zadziała. Nie będzie działał na O1, Fabiach itp. oryginalny kabelek microCAN firmy Ross-Tech.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #9
                  A zapomnialem o tym dziwnym kabelku, ale kto to kupuje
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    hehe, ja taki właśnie mam
                    ale jak tylko się pojawi coś takiego to od razu zmieniam:

                    Link
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Podpowiedzcie bo mam problem z VCDS a dokladnie z traceniem licencji. Odkupiłem od jednego forumowicza VCDS 11.11.0 i wszystko było ok dopóki od jakiegoś czasu często prawie po każdym podłączeniu (w różnych momentach) traci mi licencję i pokazuje że nie zarejestrowany. Wcześniej pomagało odinstalowanie programu i ponowna instalacja ale dziś próbowałem tak kilka razy i nie udało się zarejestrować. Czym jest spowodowany ten problem? Ogólnie podobno nie mogę aktualizować vcds bo się wysypie - no i tego nie robiłem. komunikaty były i nadal są że jest nowa wersja ale ja to anuluje. Czy coś się rozwalił ten interfejs ? PS. nie było tak od razu. Na początku kilka razy się podłączałem i było ok. Zaczęło się po jakimś (niedługim ) czasie.


                      Moja furka:
                      -------------------------
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                      Komentarz


                      • #12
                        Najprawdopodobniej masz kabelek symbol VAG002 przystosowany do "wsadu" 11.3.0 beta i z reguły wystarczającym do aut do 2011. Wersja 11.11.0 jest wersją "dziwną", bardzo możliwe, że wypuszczoną specjalnie w celu masowego uwalania nielicencjonowanych (klonowanych) kabelków.
                        Do MY2012 warto VAG003 tylko bez grzebania w wersjach - używać wyłącznie tej 11.11.3 dedykowanej do kabla, bo jest "nienaprawialny".
                        Od VAG002 masz ładnie opisaną procedurę przywracania, która działa w 99% przypadków i jest to wersja kabla wręcz dedykowana dla domorosłych "dłubaczy" bo w pewien sposób zabezpieczona przed uwaleniem chipa na amen...

                        Wujek google na hasła VAG002 i VAG003 wypluwa bardzo skutecznie właściwe odnośniki dla wszystkich zainteresowanych :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          A jak mogę to sprawdzić że mam VAG002? Bo na samym kablu nic takiego nie mam napisane poza nadrukiem VAG11.11 ? Nie bardzo Cię zrozumiałem czyli muszę kombinować z jego przerobieniem bo inaczej będzie na śmietnik ?


                          Moja furka:
                          -------------------------
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak masz nadruk 11.11 to nie jest ten kabel, o którym pisałem i musisz szukać dalej. Te dwa znam i mogę polecić.

                            Komentarz


                            • #15
                              nie wiem juz sam. znów mi zadziałał i jest zarejestrowany. Odinstalowałem VCDS z podłączonym kablem, wywaliłem z menedżera sterownik kabla ręcznie. potem odnowa instalka, najpierw start bez podłączenia do auta a potem podpięcie.
                              Nie wiem może coś chrzani to że podmieniałem od jednego z forumowiczy polską wersję długiego kodowania wraz z LCode.exe.
                              narazie będę korzystał bez podmianek z wyłączoną aktualizacją. zobaczymy jak długo pożyje.
                              Jeżeli tak będzie to chyba będzie trzeba zakupić ponownie ten VAG003 od nich....


                              Moja furka:
                              -------------------------
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                              Komentarz


                              • #16
                                kris17009, też mi się tak działo. Ogólnie pomagało ponowne podłączenie kabla, reset kompa i programu. Musisz bardzo powoli wszystko robić. Włożyć kabel i czekać z minute przekręcić kluczyki i znów czekac minutę. Ogólnie na spokojnie i powinno działać
                                SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bat21
                                  Zamieszczone przez dato
                                  Wersja 11.11.0 jest wersją "dziwną", bardzo możliwe, że wypuszczoną specjalnie w celu masowego uwalania nielicencjonowanych (klonowanych) kabelków.
                                  Do MY2012 warto VAG003 tylko bez grzebania w wersjach - używać wyłącznie tej 11.11.3 dedykowanej do kabla, bo jest "nienaprawialny"
                                  bzdury piszesz kolego z tą wersją 11.11.0 a vag 003 jest jak najbardziej naprawialny,
                                  powiem więcej po naprawie chodzi nawet na windows8
                                  Przy "nienaprawialności" chodziło raczej o to że nie jest za darmo udostępniany plik do atmegi by ożywić kabel w wersji 11.11.3.
                                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bat21
                                    Zamieszczone przez dato
                                    Wersja 11.11.0 jest wersją "dziwną", bardzo możliwe, że wypuszczoną specjalnie w celu masowego uwalania nielicencjonowanych (klonowanych) kabelków.
                                    Do MY2012 warto VAG003 tylko bez grzebania w wersjach - używać wyłącznie tej 11.11.3 dedykowanej do kabla, bo jest "nienaprawialny"
                                    bzdury piszesz kolego z tą wersją 11.11.0 a vag 003 jest jak najbardziej naprawialny,
                                    powiem więcej po naprawie chodzi nawet na windows8
                                    Więc wyraziłem się nieprecyzyjnie - jest nienaprawialny dla laików i bez rozbierania - teraz pasi ? Cudzysłów zauważyłeś ?
                                    Za info o Win8 dzięki, przyda się, od 2-3 miesięcy się niespecjalnie tym interesowałem, czas wrócić do tematu.

                                    A tak BTW: i Ty mnie też

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez kris17009
                                      nie wiem juz sam. znów mi zadziałał i jest zarejestrowany. Odinstalowałem VCDS z podłączonym kablem, wywaliłem z menedżera sterownik kabla ręcznie. potem odnowa instalka, najpierw start bez podłączenia do auta a potem podpięcie.
                                      Nie wiem może coś chrzani to że podmieniałem od jednego z forumowiczy polską wersję długiego kodowania wraz z LCode.exe.
                                      narazie będę korzystał bez podmianek z wyłączoną aktualizacją. zobaczymy jak długo pożyje.
                                      Jeżeli tak będzie to chyba będzie trzeba zakupić ponownie ten VAG003 od nich....
                                      Sprawdź czy w windowsie - start/programy/autostart nie zagnieździł się przypadkiem program RT-upd (lub podobna nazwa). To coś łączy się z netem nawet jak nie masz uruchomionego VCDS-a i zmienia coś w plikach konfiguracyjnych VCDS-a. Potem podłączasz kabelek (klon) i już masz po licencji.
                                      Teraz musisz zaprogramować ATMEGĘ, zainstalować VCDS-a od nowa (i wywalić ten programik z autostartu)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez kowaltom99
                                        Zamieszczone przez kris17009
                                        nie wiem juz sam. znów mi zadziałał i jest zarejestrowany. Odinstalowałem VCDS z podłączonym kablem, wywaliłem z menedżera sterownik kabla ręcznie. potem odnowa instalka, najpierw start bez podłączenia do auta a potem podpięcie.
                                        Nie wiem może coś chrzani to że podmieniałem od jednego z forumowiczy polską wersję długiego kodowania wraz z LCode.exe.
                                        narazie będę korzystał bez podmianek z wyłączoną aktualizacją. zobaczymy jak długo pożyje.
                                        Jeżeli tak będzie to chyba będzie trzeba zakupić ponownie ten VAG003 od nich....
                                        Sprawdź czy w windowsie - start/programy/autostart nie zagnieździł się przypadkiem program RT-upd (lub podobna nazwa). To coś łączy się z netem nawet jak nie masz uruchomionego VCDS-a i zmienia coś w plikach konfiguracyjnych VCDS-a. Potem podłączasz kabelek (klon) i już masz po licencji.
                                        Teraz musisz zaprogramować ATMEGĘ, zainstalować VCDS-a od nowa (i wywalić ten programik z autostartu)
                                        Moje polskie pliki lbl razem z Lcode nie mają jak uwalić kabla, musiał się VCDS połączyć przez internet z serwerami Ross-Techa
                                        http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                        Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ogólnie to po reinstalce znów jest OK. Jak narazie zwrócę uwagę bo już wcześniej wywalałem z autostartu to automatyczne aktualizacje, wyłączyłem też w ustawieniach VCDS, a także mam zamiar pamiętać wyłączać wszelkie połączenia z netam podczas podłączenia do auta.
                                          Zamieszczone przez gomar
                                          Ogólnie pomagało ponowne podłączenie kabla, reset kompa i programu. Musisz bardzo powoli wszystko robić. Włożyć kabel i czekać z minute przekręcić kluczyki i znów czekac minutę. Ogólnie na spokojnie i powinno działać
                                          no własnie nie wiem czy ma znaczenie kroki podłączania i czas ogólnie robiłem to szybko, ale może warto i popróbowac tak jak piszesz...


                                          Moja furka:
                                          -------------------------
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mam kabel VAG 912 Dual-K &CAN <->USB. Obsługuję go przez VSDS BETA 912. Jakie inne wersje programów VCDS lub VAG obsłuży kabelek?

                                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam. A na co pozwolić sobie można tym kabelkiem? Tam pisze że działa tylko do vagcom 409-1
                                              Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                byh81, wszystko, tyle, że auta do roku 2004.

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dzięki za szybką odpowiedź. Więc nie mam problemu bo moja jest z 2003, a wcześniej kupiłem jakieś tanie paści na allegro które tylko z polskim vagiem się połączyło i to nie bez problemów. Może ktoś władny dodał by ten kabelek na pierwszą stronę z opisem co nim można i do jakiego rocznika bo temat uważam za bardzo trafiony mimo że już kilka podobnych istnieje ale konkretne dane są na nich rozsypane i ciężko złożyć coś sensownego do kupy.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X