Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki kabel do diagnostyki Octavii 1Z- VCDS

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przy instalacji wyłączam wszelkie antywirusy, i wykluczam katalog Vcds w defenderze
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
      Przy instalacji wyłączam wszelkie antywirusy, i wykluczam katalog Vcds w defenderze
      dokładnie,z wcześniejszymi wersjami nie miałem tyle problemów
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • Po zainstalowaniu VCDS'a i pierwszym uruchomieniu radzę od razu wyłączyć sprawdzanie aktualizacji.
        Ja za pierwszym razem tego nie zrobiłem i wywaliło mi licencję (nie uruchamiałem samego VCDS'a, tylko w tle uruchomiło się sprawdzanie aktualizacji). Miałem małe zdziwko, kiedy robiłem odczyt danych rzeczywistych w samochodzie kumpla, a 5 minut wcześniej piałem z zachwytu, że wszystko śmiga bez zająknięcia.
        Na szczęście reinstall pomógł i wszystko śmiga (a bałem się, że uwali mi kabel ).

        Komentarz


        • kodowałem CH i LH :

          8Foglights as coming home/leaving home lights

          Controller 09 - Central Electronics

          16 - Security Access - enter 31347

          10 - Adaptations

          (4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - change to Foglight (Nebellicht)

          To turn off the dipped beams for CH/LH:

          Change the following channels:

          (8)-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion C 6 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active

          (8)-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion C 7 from Coming Home oder Leaving Home aktiv to not active

          For maximum illumination change the following channels for the LED DRL strip to be 100% brightness for CH/LH only - it wont affect any of the other operations (side light, DRL etc).

          (10)-Leuchte2SL VLB10-Dimmwert CD 2 from 35% to 100%

          (10)-Leuchte3SL VRB21-Dimmwert CD 3 from 35% to 100%

          LUB

          aktywować CH / LH z TFL (światła do jazdy dziennej)

          Poniższy kodowanie dotyczy:

          Wybierz STG 09 (zasilanie pojazdu)

          autoryzacja dostępu STG -> Funkcja 16

          Wpisz kod odblokowujący 31347

          Regulacja STG -> Funkcja 10

          (8) -Leuchte6ABL LC5 światła funkcja C6

          Sprawdzić wartość: Coming Home i Leaving Home aktywny
          (10) -Leuchte6ABL LC5-ściemnianie CD 6 Wybierz

          dostosowanie wartości 0
          Wybierz (11) -Leuchte6ABL LC5 ściemniania kierunek CD 6

          ustawić wartość, aby zminimalizować
          (8) -Leuchte7ABL RB1 światła funkcja C7

          Sprawdzić wartość: Coming Home i Leaving Home aktywny
          (10) -Leuchte7ABL RB1 ściemnianie CD 7 Wybierz

          dostosowanie wartości 0

          Wybierz (11) -Leuchte7ABL RB1 ściemniania kierunku CD 7

          ustawić wartość, aby zminimalizować.

          Radio Swing ma teraz funkcje comming i leaving home... ustawia się wartość od wyłączonego do 30s ale bez żadnego efektu w aucie.

          VCDS

          Czy wie ktoś może jak w VCDS zakodować:

          - podświetlenia środka po otwarciu pilotem i ściemnienia sie w chwili odpalenia silnika

          - zapalonego podświetlenia środka od zgaszenia silnika do chwili zamknięcia auta pilotem.

          Komentarz


          • Mam do sprzedania kabelek vcds 16.8.3 w wersji po angielsku. Koszt 60 zł już z wysyłką lub odbiór osobisty
            Garbus jest zawsze uśmiechnięty

            Komentarz


            • Najnowszy kabel 17.3.1 pl 17.8.0 wyświetla requires a licenced interface.
              Wyczyścić rejestry i zainstalować ponownie?
              Stalo się to w czasie pracy bez antywir czy internetu, dziwne...
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                requires a licenced interface.
                zainstaluj Loader jest na płytce
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • Akurat u tego sprzedawcy nie ma ale wiem o co chodzi i już pobrałem, będę próbował...
                  Ponoć pojawiły się kable z możliwością aktualizacji do najnowszych wersji tylko cena co znalazłem to 40usd.
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz


                  • Do mnie przyszedł parę dni temu i śmiga, aż miło. Wykonanie kabla też o niebo lepsze od poprzednika.

                    Komentarz


                    • Jakieś 10 lat ( w 2008r) temu miałem w swoim życiu pierwsze swoje Audi A4 B5 po I mini lifcie 1997/1998 i kupiłem sobie za kilkadziesiąt złotych interfejs. Wtedy jeszcze użytkowałem Windows XP i PolskiegoVAGA i VAG bodajże w wersji 4.0 i wszystko działało, kasowanie inspekcji łączenie się z sterownikiem silnika, sterownikiem komfortu. Np raz zablokowały się drzwi w mamy A6 C5 i otworzyłem je dzięki temu.
                      Z tego co wiem to interfejs jest na procesorze FT232R i podłączany jest do portu USB. (nazwa VAG KKL)
                      Interfejs kupiłem od Blanka Malkowska - AlleBlanka Link

                      Teraz mamy 2018r i odnalazłem interfejs w torbie z laptopem. Sterowniki Windows 10 zainstalował sam i wykrył podłączony kabelek. Skonfigurowałem wszystko według instrukcji ( link do pobrania 404 Not Found)
                      Ale system VCDS-PL 12.12 nie wykrywa interfejsu, ani też odpalany stary VAG 4
                      Czy może to za stary interfejs do obsługi A3 8P ?
                      Ktoś jest w stanie mi pomóc w zainstalowaniu i skonfigurowaniu tego interfejsu? Potrzebuje tyko narzędzia do odczytu błędów i podstawowych czynności.
                      http://www.euromove.pl

                      Komentarz


                      • Uważajcie na AutoX431 na ali bo nie ma żadnego wsparcia czy pomocy, dopiero po napisaniu o zwrocie otrzymałem informację typu ,,hello''.
                        Sam musiałem szukać w internecie pomocy.
                        Czy 17.8.0en / 17.3.1pl będzie działać na 17.8.1en / 17.8.1pl czy lepiej nie ryzykować?
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Który kabelek vcds 17.1.3 PL do 02 i 03 na NEC czy ATMEGA ? Jakie różnice są, czy oba chodzą pod win10 i co z USB 3.0 ?

                          Link

                          Link


                          Ostatnio edytowany przez blade232; 5693.
                          blade232

                          Komentarz


                          • posiadam oba i żadnej różnicy nie widzę, co do win10 to nie powiem bo kiedyś zakupiłem na allegro komp 12'' HP EliteBook na i7 za 300zł specjalnie do auta a on ma win7pro na pokładzie
                            pozdrawiam
                            roberta

                            Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                            http://chomikuj.pl/Roberta9

                            Komentarz


                            • W Loader w zakładce Device details wyskakuje komunikat "Obtain the device data exception. Id code 000000003"
                              W zakładce Reset default config wyskakuje "The certificate missing. ID Code 46"
                              Ma ktoś jakiś pomysł czy kabel do zwrotu?
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Panowie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak szukać kabla do Octavii 2Fl (2011)? Bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje. Na alledrogo jest dużo aukcji z kablami po 20-50zł i niczym one się nie różnią. Poza tym czym może różnić się kabel, który ma tyle samo pinów i takie samo podłączenie z USB?

                                No i jak dopasować kabel do odpowiedniej wersji VCDS? Mam pobraną wersję 11.11.3 (z tego co wyczytałem to właśnie ta wersja jest najlepsza jeśli chodzi o podłączenie do O2) i jaki kabel będzie z tym współpracował?

                                Komentarz


                                • każdy VCDS od 11.11.3 wzwyż jest dobry do twojego auta ważne żeby obsługiwał Can
                                  np. na nec
                                  Link

                                  lub atmega
                                  Link
                                  pozdrawiam
                                  roberta

                                  Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                  http://chomikuj.pl/Roberta9

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ArturSiedlce Zobacz wpis
                                    ......Poza tym czym może różnić się kabel, który ma tyle samo pinów i takie samo podłączenie z USB?.......
                                    elektroniką w środku kabla (wtyczki)
                                    dlatego zapomnij o kablu za 50zł z allegro
                                    pozdrawiam
                                    roberta

                                    Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                    http://chomikuj.pl/Roberta9

                                    Komentarz


                                    • Kup vcds od wersji 15.7 wzwyż
                                      Wystarczy w zupełności. Ewentualnie Vag Can Pro
                                      Mój szatan

                                      Paweł

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis
                                        każdy VCDS od 11.11.3 wzwyż jest dobry do twojego auta ważne żeby obsługiwał Can
                                        np. na nec
                                        Link

                                        lub atmega
                                        Link
                                        Kupiłem atmega. Teraz wystarczy pobrać VCDS z dowolnego źródła?

                                        Mam wersję 11.11.3 oraz 17.1.3 - obie powinny działać?
                                        Ostatnio edytowany przez ArturSiedlce; 36842.

                                        Komentarz


                                        • A od chinczyka nie dostałeś linku do pobrania? Link do strony z aukcją jest juz nieaktywny, nie wiem co było napisane w opisie.

                                          Najczęściej kabel jest dedykowany do konkretnej wersji oprogramowania, zdarzają się takie co działają z kilkoma, ale to trzeba sprawdzać w aukcji, bo jeśli się użyje innej wersji można uwalić kabel.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Pyotrek Zobacz wpis
                                            A od chinczyka nie dostałeś linku do pobrania? Link do strony z aukcją jest juz nieaktywny, nie wiem co było napisane w opisie.

                                            Najczęściej kabel jest dedykowany do konkretnej wersji oprogramowania, zdarzają się takie co działają z kilkoma, ale to trzeba sprawdzać w aukcji, bo jeśli się użyje innej wersji można uwalić kabel.
                                            Fakt, w zestawie płytka jest. Jakiś ostatnio rozkojarzony jestem

                                            Komentarz


                                            • Panowie kto kupował ostatnio kabel od chińczyków wersje PL?
                                              Potrzebuje obraz płyty lub pliki z cd. Niestety moja płyta nie bangla a myfriend nie odpowiada
                                              Mój szatan

                                              Paweł

                                              Komentarz


                                              • Mam 17.8.1, jak masz z x431 z aliiiii to wywal w hasiok bo przestaje działać
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Mam 17.1.3 pl i 17.8 en jak coś to daj znać na PW to Ci wyślę.

                                                  Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                                  Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                                  Komentarz


                                                  • witam i pozdrawiam ,chcę zakupic vcds a ali...( opcja odkupu od kolegi z forum) , wersia aby ogarneła obydwa auta : o2 2006 i vw fox 2006
                                                    , sprawdziłby ktoś czy tego foxa czyta jakaś wersja vcds?
                                                    ewentualnie na dzień dzisiejszy polecany sprzedawca z aliexpress, byłbym dozgonnie wdzieczny.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X