Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki kabel do diagnostyki Octavii 1Z- VCDS

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • lu5asz jaka masz wersje kabla moze potrafie pomoc .

    Komentarz


    • Niedawno zakupiłem kabelek:
      VAG COM 18.2.1 VAGCOM 18.9.0 VCDS HEX CAN USB Interface FOR VW AUDI Skoda Seat VAG 18.9 Polish/English ATMEGA162+16V8+FT232RQ
      od 7x24 UtopOBD ELECTRONIC CO. LTD
      Na początku był drobny problem z uruchomieniem, gdyż stary laptop nie chciał czytać płytki, ale przerzuciłem na innym kompie oprogramowanie na pendrive i po zainstalowaniu kabelek działa bez zarzutów.

      Komentarz


      • Korzystałem wcześniej z VCDS 12.12.3 od 7x24 UtopOBD ELECTRONIC CO. LTD z Octavia II, wszystko działało jak trzeba. Pojawiły się jednak nowsze samochody do połączenia więc zamówiłem nowszą wersję: VAG COM 18.9 VAGCOM 18.9.0 VCDS HEX CAN USB do VW Audi Skoda Seat VAG 18.9 ATMEGA162 + 16V8 + FT232RQ angielski wersja także od 7x24 UtopOBD ELECTRONIC CO. LTD i pojawiły się problemy. Odinstalowałem starą wersje, zainstalowałem nową zgodnie z instrukcją, później reinstalowałem cały system i na świeży zainstalowałem VCDS zgodnie z instrukcją i efekt wciąż jest taki sam:

        1. Losowo pojawia się gotowość CAN

        82792c324bdb5e7f.jpg

        2. Pojawia się problem przy wejściu do modułów. Po kliknięciu kilku razy ok w końcu przechodzi do następnego menu.

        9a21100edd95b1c9gen.png

        3. I też losowo pojawia się dostęp do modułów (ilość modułów):

        c93d9bb3ff8ff090.jpg

        4. I jeszcze jest taki komunikat:

        c48023ae3b54e0a5gen.png

        Spotkał się ktoś z takimi problemami? Ustawienia programu mogą mieć jakieś znaczenie?

        10c0cc6188cab5bdgen.png

        Komentarz


        • Wyłącz antywirusa na czas zabawy kablem
          Mój szatan

          Paweł

          Komentarz


          • Przy pracy z kablem antywirus cały czas był wyłączony, po reinstalacji systemu nawet go nie instalowałem.
            Skończyło się na kontakcie ze sprzedawcą z Aliexpress: dostałem pliki plus instrukcję jak aktualizować firmware kabla i problem zniknął.

            Komentarz


            • Mam pytanko. Kupiłem kabelek vcds z vcds akp 18.2. Odczytuje błędy, kasuje, ale nie mogę wyłączyć świateł skandynawskich. Odznaczam ptaszek, klikam zeby zakodować, wyświetla się komunikat, że zaprogramował ale nic się nie dzieje. Po ponownym wejściu w kodowanie ptaszek jest nadal

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Przemm81 Zobacz wpis
                Mam pytanko. Kupiłem kabelek vcds z vcds akp 18.2. Odczytuje błędy, kasuje, ale nie mogę wyłączyć świateł skandynawskich. Odznaczam ptaszek, klikam zeby zakodować, wyświetla się komunikat, że zaprogramował ale nic się nie dzieje. Po ponownym wejściu w kodowanie ptaszek jest nadal
                próbuj z palca zmienić nie ptaszkiem a następnie "TAB'em" przejdź do kolejnego bitu i zapisz, czasem tak jest z tymi kodowaniami.
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                Komentarz


                • Dzięki za podpowiedź. Z palca, czyli dopisac 1 w odpowiednie miejsce?


                  20190818_082407.jpg

                  Komentarz


                  • Witam. Czy ktoś mógłby mi polecić u kolegów z Azji kabelek z oprogramowaniem VCDS taki żeby działał za Skodą Octavia 2 FL, 3 i Fabią 3 ?
                    Dziękuję za pomoc

                    Komentarz


                    • Naprawdę nikt ostatnio nie kupował?

                      Komentarz


                      • Witam, jestem dość nowym użytkownikiem Skody 2 1.6 MPI (BSE) Kombi i tego forum. Chciałbym Was prości o polecenie mi jakiegoś dobrego kabla z oprogramowaniem w niewygórowanej cenie do podłączenia się nim między Skoda a VCDS na komputerze. Czytałem ten wątek ale linki w nim zawarte bardzo szybko tracą ważność i żadna z aukcji się nie otwiera. Kabel może być z Polski lub też z Aliexpress. Liczę na Waszą pomoc.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez master557 Zobacz wpis
                          Witam, jestem dość nowym użytkownikiem Skody 2 1.6 MPI (BSE) Kombi i tego forum. Chciałbym Was prości o polecenie mi jakiegoś dobrego kabla z oprogramowaniem w niewygórowanej cenie do podłączenia się nim między Skoda a VCDS na komputerze. Czytałem ten wątek ale linki w nim zawarte bardzo szybko tracą ważność i żadna z aukcji się nie otwiera. Kabel może być z Polski lub też z Aliexpress. Liczę na Waszą pomoc.
                          ali u chinczyka??

                          Komentarz


                          • Podbijam ja szukam do Oktavi III z 2013 roku

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
                              Przy pracy z kablem antywirus cały czas był wyłączony, po reinstalacji systemu nawet go nie instalowałem.
                              Skończyło się na kontakcie ze sprzedawcą z Aliexpress: dostałem pliki plus instrukcję jak aktualizować firmware kabla i problem zniknął.
                              Mam podobny problem jak opisany powyżej.
                              Początkowo wszystko było ok – łączyło i grało. Po jakimś czasie zaczęły się problemy ze zrywaniem połączenia. Komunikaty takie jak u kolegi powyżej. Obecnie połączenie nie jest możliwe. Wygląda to tak, że gdy interfejs nie jest podłączony do samochodu, a jedynie do komputera, to podczas wykonywania opcji TEST, komputer go wykrywa – pojawia się komunikat „Interfejs: wykryto”.
                              niepodłączony mały.jpg
                              Natomiast po podpięciu interfejsu do auta pojawia się komunikat „Interfejs: nie wykryto” i nie ma szans na połączenie.

                              podłączony mały.jpg

                              Podpowiedzcie, w jaki sposób mogę uzdrowić ten kabel. Po forach wyczytałem, że to może być kwestia pamięci wewnętrznej. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Kolego podesłałbyś te pliki i instrukcję o których piszesz? Jeśli trzeba to mogę wysłać kabel, jeśli ktoś go może usprawnić.
                              Z góry dzięki.

                              Komentarz


                              • ffolkes taki komunikat miałem przy usunięciu pliku/plików przez antywiruska.

                                Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

                                Komentarz


                                • Witam. Czy ktoś z użytkowników forum mógłby podesłać link kabla od chińczyka by był w miarę do octavii 2 polift rok 2011. Będę wdzięczny.

                                  Komentarz


                                  • Witam,

                                    W związku z awarią czujników cofania w mojej Octavii pojawił się temat zakupu kabla. Czy taki oto nada się do Octavii 2 Fl kombi silnik 110 km 2.0 rocznik 2011?


                                    Page Not Found - Aliexpress.com

                                    Pozdrawiam

                                    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez ffolkes Zobacz wpis

                                      Mam podobny problem jak opisany powyżej.
                                      Początkowo wszystko było ok – łączyło i grało. Po jakimś czasie zaczęły się problemy ze zrywaniem połączenia. Komunikaty takie jak u kolegi powyżej. Obecnie połączenie nie jest możliwe. Wygląda to tak, że gdy interfejs nie jest podłączony do samochodu, a jedynie do komputera, to podczas wykonywania opcji TEST, komputer go wykrywa – pojawia się komunikat „Interfejs: wykryto”.
                                      niepodłączony mały.jpg
                                      Natomiast po podpięciu interfejsu do auta pojawia się komunikat „Interfejs: nie wykryto” i nie ma szans na połączenie.

                                      podłączony mały.jpg

                                      Podpowiedzcie, w jaki sposób mogę uzdrowić ten kabel. Po forach wyczytałem, że to może być kwestia pamięci wewnętrznej. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Kolego podesłałbyś te pliki i instrukcję o których piszesz? Jeśli trzeba to mogę wysłać kabel, jeśli ktoś go może usprawnić.
                                      Z góry dzięki.
                                      A robiłeś to bez antywira I włączyłeś w antywirusie aby go nie skasował? A masz zainstalowane z płytki plik loader ?

                                      Komentarz


                                      • kupiłem zgodnie z sugestiami kabelek od Auto-UtopOBD Store
                                        dokładnie z aukcji, z tego linku
                                        Page Not Found - Aliexpress.com
                                        i w końcu mam działający interfejs!

                                        dzięki bardzo za poradę!
                                        wersja 19.6.1, działa poprawnie z VCDS, samochód Octavia II 2005 1.6 MPI przed liftem

                                        Komentarz


                                        • Mam Skode Octavie 2 2005r 1,6 wyświetlił mi się ostatnio błąd poduszki powietrzenej czy takim sprzetętem skasuje błąd? czy lepiej kupić jakiś kabel na alliexpres? Link

                                          Komentarz


                                          • Jeżeli ktoś ma uwalony kabel to polecam kolegę DJ MŁODY kabel naprawiony i hula jak nigdy
                                            Skoda Octavia II FL
                                            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                            Komentarz


                                            • Używam VAS 5054a i jest z pewnością trudniejszy w obsłudze, za to ma więcej opcji, choćby dostęp do pamięci EEPROM sterowników

                                              Komentarz


                                              • Witam serdecznie klubowiczów, stałem się szczęśliwym posiadaczem octavia 2 fl z 2011
                                                W związku z tym że chciałbym samodzielnie diagnozować błędy, moja prośba do was poradę jaki kabelek jest godny polecenia, który nie będzie miał problemu z łącznością, no i oczywiście jaki program z góry dziękuję za pomoc

                                                Komentarz


                                                • Witam wszystkich. Podpowie ktoś który kabel kupić żeby dobrze działał z O3 FL z 2018r?

                                                  Komentarz


                                                  • Ostatnio przy wymianie oleju standardowo chciałem się podpiąć kompem, aby zrobić reset + przejrzeć, czy wszystko OK. Jakie było moje zdziwienie, jak nie mogłem się połączyć. Przy teście wykrywało interfejs, ale dalej był błąd. Już myślałem, że coś się uwaliło sprzętowo, ale zauważyłem komunikat przy uruchamianiu softu, że vcds (11.2) jest stary, potrzebna aktualizacja czy coś takiego. Sprawdziłem, kiedy ostatnio robiłem skan - w kwietniu'21. Cofnąłem datę w systemie i voila - wszystko działa bez zarzutu.

                                                    Może przy okazji kupię nową wersję, ale dobrze, że to, co mam nadal działa.
                                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X