Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana żarówki pozycyjnej w tylnej lampie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana żarówki pozycyjnej w tylnej lampie

    klucz 22

  • #2
    [O2] Wymiana żarówki pozycyjnej w tylnej lampie

    Proszę o poradę lub odesłanie do miejsca gdzie znajdę pomoc.

    Przepaliła mi się jedna z żarówek w tylnej lampie w O2. Są to żarówki, które są skrajnie z boku lampy - jak sądzę pozycyjne. Podejrzewam, że chodzi o żarówkę W3W, tak jak zaznaczyłem strzałkami na znalezionym obrazu:



    I pojawia się problem. Jak wyjąć tę żarówkę? Ona nie jest na tej wspólnej listwie gdzie są żarówki P21/4W i P21W, ale zupełnie osobno i nie wiem w jaki sposób można ją wyjąć. W instrukcji nie ma słowa o tym (jest tylko napisane: wyjąć i wymienić).

    Proszę o pomoc.
    Primus Inter Pares

    Komentarz


    • #3
      Od wewnątrz ciągniesz za czarna oprawkę
      Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
      Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
      Wersja na lato - SUZUKI Intruder

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez niedziela67
        Od wewnątrz ciągniesz za czarna oprawkę
        Faktycznie! dzięki. Myślałem, że się jakoś wykręca i nie chciałem początkowo ciągnąć na siłę
        Primus Inter Pares

        Komentarz


        • #5
          Ja tam zamontowałem W5W bo nie wiedziałem że są tam właśnie W3W. Ale nic poważnego się nie dzieje od ponad roku

          Komentarz


          • #6
            Trzeba pamiętać aby montując nową żarówkę wepchnąć do końca oprawkę.Widziałem już jak żarówka potrafi wytopić gniazdo klosza zwłaszcza w5w
            Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
            Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
            Wersja na lato - SUZUKI Intruder

            Komentarz


            • #7
              Re: Wymiana żarówki pozycyjnej w tylnej lampie

              Zamieszczone przez Arkadian
              Przepaliła mi się jedna z żarówek w tylnej lampie w O2.
              Czy mógłbyś tak przy okazji napisać czy pojawił się u Ciebie komunikat o przepalonej żarówce?
              SCOUT 2.0 FSI (BVX)

              Komentarz


              • #8
                Re: Wymiana żarówki pozycyjnej w tylnej lampie

                Zamieszczone przez WojtekSz
                Czy mógłbyś tak przy okazji napisać czy pojawił się u Ciebie komunikat o przepalonej żarówce?
                Pojawił się komunikat i zapaliła się pomarańczowa żaróweczka
                Primus Inter Pares

                Komentarz


                • #9
                  Czy info o żarówkach jest we wszystkich modelach czy tylko z lepszym wyposażeniem?
                  Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                  Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie wiem czy info o żarówce zależne jest od wersji wyposażenia (chyba podstawowa informacja sygnalizowana przez pomarańczową kontrolkę powinna być w każdej wersji).

                    Natomiast na pewno nie są sygnalizowane awarie wszystkich żarówek poozycyjnych z tyłu. Nie wszystkie auta mają włączone pełne C i dlatego komputer sygnalizuje chyba tylko awarię poziomych.
                    Ja tu tylko sprzątam...

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki panowie :!:
                      U mnie ostatnio padła żarówka, wstyd przyznać :wink: ale nie zauważyłem która..., poprostu przy okazji innej roboty mechanik mi wymienił, a nie było sygnalizacji o przepaleniu. Zdziwiło mnie to dlatego, że jak padła pozycyjna z przodu to miałem dokładny komunikat typu, 'światło pozycyjne, prawy przód' (no ale tam jest 1 szt.).
                      SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                      Komentarz


                      • #12
                        wymiana żarówek

                        ja mam takie nietypowe pewnie pytanie o wymianie żarówek, mianowicie pojawiła mi się kontrolka o sygnalizacji przepalonych żarówek i do tego była sygnalizacja dźwiekowa co jest opisane w ksiazce ,że takowy sygnał też jest, po wymiane żarówek sygnalizacja na desce zniknęła, a ten cichy dźwięk jest dalej, wszystkie żarówki świecą ,ma ktos pojecie co to może być ?VAGiem kasowałem kilka razy ,żadnych błędów nie pokazuje.

                        Komentarz


                        • #13
                          Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam przepaloną 1 żarówkę spośród tych 4 będących za czerwoną częścią klosza. Jedna z porad:
                          Zamieszczone przez niedziela67
                          Od wewnątrz ciągniesz za czarna oprawkę
                          Wyoglądałem lampę od wewnątrz chyba na wszystkie sposoby, jest tam tylko 1 czarna oprawka. Oczywiście dojście do niej jest na tyle ciasne, że palcami nie ma jak tego wyciągnąć, trzeba użyć małych kleszczyków. Jednak taka oprawka widoczna jest tylko 1 (na szczęście chyba od tej przepalonej żarówki), a nie 4. Wybiegając nieco w przyszłość: jak wymienić pozostałe żarówki? Od wewnątrz widać bodajże 4 stosunkowo cienkie i długie śruby - pewnie one trzymają klosz lampy. Czy należałoby je odkręcić i zdjąć klosz?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Podbiel
                            Czy info o żarówkach jest we wszystkich modelach czy tylko z lepszym wyposażeniem?
                            Ja mam wersję Ambiente i u mnie pojawił się komunikat o spalonej żarówce.
                            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                            Komentarz


                            • #15
                              phpion, wystarczy wypiąć oprawkę wszystkich żarówek poz 2
                              Załączone pliki
                              Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
                              Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
                              Wersja na lato - SUZUKI Intruder

                              Komentarz


                              • #16
                                niedziela67 - dzięki, aczkolwiek pytanie jak wypiąć tą oprawkę Byłem w ASO i przy okazji o to zapytałem. Ponoć trzeba zdjąć klosz odkręcając 4 nakrętki z wnętrza (bodajże kluczem 8). Jeszcze nie miałem czasu by się tym zająć, ale może w ten weekend się uda.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie trzeba demontować lampy.Wystarczy nacisnąć na tą sprężynę.
                                  Zmusiłeś mnie do rozpakowania moich starych lamp
                                  Na zdjęciu lampa prawa.Strzałka wskazuje co nacisnąć
                                  Załączone pliki
                                  Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
                                  Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
                                  Wersja na lato - SUZUKI Intruder

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No tak, ale zdejmując ten biały plastik będę miał dostęp tylko do 2 żarówek, które są na nim umieszczone (pewnie wsteczny + kierunkowskaz). Mi natomiast chodzi o te 4 skrajne żarówki, które są zlokalizowane pod czerwoną częścią klosza z zewnątrz (są ułożone jakby po łuku), a od wewnątrz pod czarnym plastikiem widocznym dookoła białego plastiku.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      phpion, tam są tylko dwie żarówki, na oddzielnych przewodach - trzeba tylko głębiej rękę wsadzić - bez wyjęcia bocznych żarówek chyba nie wyjmiesz lampy. Na rysunku kolegi niedziela67 są to elementy 6 oraz 7.

                                      Żarówki tam użyte to dość rzadko spotykane żarówki w całości szklane, 12V W3W (wszędzie można znaleźć ich mocniejsze siostry, 12V W5W, które do tylnych lamp się nie nadają).
                                      Pozdrawiam, Robreg.
                                      ----
                                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przepaliła mi się właśnie jedna z tych, które teoretycznie można wyciągnąć od wewnątrz. Trzeba tylko mieć małe kleszczyki bo palcami nie da się dam dojść. Ktoś chyba tak sugerował ale się upewnię: te 6 i 7 wyjmuje się od wewnątrz ciągnąc za czarną oprawkę?

                                        U mnie prawdopodobnie przepaliła się ta oznaczona numerem 6 więc bez wyciągania lampy może się obędzie. Co jednak gdyby przepaliła się inna (spośród tych, których nie widać od środka)? Tylko zdjęcie lampy?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          wszystkie jestes w stanie wymacac od srodka. zarowek od pozycyjnych jest wszystkich 4 sztuki:
                                          - zarowka stop
                                          - boczna zarowka W3W
                                          - boczna zarowka W3W
                                          - zarowka przeciwmgielnego

                                          wiec dwie masz na glownej plytce zarowek, a dwie na dodatkowych oprawkach wsadzaych z boku.
                                          Pozdrawiam, Robreg.
                                          ----
                                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ok, sprawdzę to, dziękuję za zainteresowanie. Tylko dlaczego pracownik ASO mówił, że bez odkręcenia lampy się nie obejdzie... no ale i na wytarty lakier przez uszczelki zrobił :shock:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              cytując Klasyków:

                                              Z.L.: - (...) Czy wy chociaż znacie podstawowe terminy, które w handlu są? Obowiązujące... Wiecie co to znaczy SKLEP? Powiedz.
                                              B.S.: - No S.K.L.E.P. to jest skrót... Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś.
                                              Z.L.: - Tak jest. No proszę państwa musicie o tym wiedzieć... tak jak musicie wiedzieć o tym, że gość stojący po jednej stronie lady to jest ekspedient... się nazywa.
                                              B.S.: - Nie mylić z ekspertem.
                                              Z.L.: - Broń Boże. A ten z drugiej strony lady to „ladaco”. No i ladaco lada moment przywiozą towar no i lada moment się skończy... prawda...
                                              Pozdrawiam, Robreg.
                                              ----
                                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Odgrzebię temat, może się komuś przyda... Dwie boczne żarówki światła pozycyjnego (na rysunku żarówka 6 w oprawie 7) wyciąga się w prosty sposób przez pociągnięcie za kable oprawy 7. Sama oprawa w otworze jest bardzo lekko spasowana, chyba nawet za lekko.Do tego nie potrzeba demontować białej oprawy z 4 głównymi żarówkami, używać kleszczyków ani tym bardziej demontować klosza lampy :!:
                                                Przy montażu trzeba zwrócić uwagę aby właściwie włożyć oprawę do gniazda gdyż pasuje tylko w jednej pozycji (tzn. rantem oprawy trzeba trafić w odpowiednie wycięcie w gnieździe). Przyda się do tego mała latarka :idea: Spalone żarówki W3W nie są sygnalizowane na zegarach.
                                                Antyfotoradar Valentine1
                                                Harry II Classic+Sirio ML145

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A ja dopytam kolegów, którzy już osobiście wymieniali żarówki w O II FL kombi. Jak po wypięciu z zatrzasku wyjąć z prawej tylnej lampy (bo z lewej nie ma problemu, jest więcej miejsca) korpus z żarówkami jak z foto kolegi niedziela67, :?: Przy prawej lampie wyprofilowanie szarej dykty-tapicerki utrudnia swobodne wyjęcie korpusu z żarówkami. Czy trzeba tapicerkę naciągnąć (jest dość mocno sztywna), czy nie pęknie, połamie się :?: Czy jednak trzeba zdemontować klosz lampy :?:
                                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                  =================================================

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X