Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana żarówki pozycyjnej w tylnej lampie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Sprawdze na fv z przegladu jaka to byla żarówka. Jak odbieralem to serwisant powiedzial ,mi ze była spalona jedna z 4 od pozycji z tylu
    Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

    Komentarz


    • #52
      Cztery to sa na strone w jednej lampie.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez LUKI
        howard, a skąd masz pewność, że to W3W :?:

        poza tym są cztery W3W (po dwie sztuki na lampę)
        Na FV z serwisu mam w pozycji żarówkaW3W. więc na 99% tą wymienili.
        Natomiast na forum piszą, że przepalenia w3w O2 Tour nie sygnalizuje, a mnie się kontrolka zapaliła więc może to jednak nie ta pozycyjna. Jednak serwisant mówił, że pozycyjna z tyłu była więc dziwna sytuacja.

        Dziś natomiast przepaliła się C5W id tablicy i też miałem sygnalizacje na desce rozdzielczej.
        Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

        Komentarz


        • #54
          howard, może początek 'końca' innej żarówki pozycji /w sumie cztery żarówki to pozycja w tylnej lampie/

          w o2fl też nie wykazuje /przynajmniej w mojej/ przepalenia W3W

          stronę wcześniej endryu wkleił tabelę które żarówki odpowiadają za pozycje w tylnej lampie /w zależności combi - hatchback/
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez LUKI
            howard, może początek 'końca' innej żarówki pozycji /w sumie cztery żarówki to pozycja w tylnej lampie/

            w o2fl też nie wykazuje /przynajmniej w mojej/ przepalenia W3W

            stronę wcześniej endryu wkleił tabelę które żarówki odpowiadają za pozycje w tylnej lampie /w zależności combi - hatchback/
            Widziałem to tabelka z instrukcji obsługi.
            Ale mnie zapaliła się kontrolka od żarówki pojechałem do ASO i podłączyli do kompa i tak mi powiedzieli, że wymienili z tyłu pozycję bo tak pokazywał komputer. Teraz znów mi się zapaliła kontrolka i jak poszukałem to tym razem spalona była jedna żarówka nad tablicą rej z tyłu. Więc może jednak pokazuje :-) Tym bardziej że na FV z ASO mam pozycję w3w więc raczej nie wbili na FV innej a wymienili inną. W sumie dziwne jak na forum piszą że nie pokazuje :-)
            Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

            Komentarz


            • #56
              w ASO jak podepną VAS to odczytają /tak się domyślam/


              BTW
              a jak wyskoczyła kontrolka żarówki to na maxidocie miałeś przecież inf która to żarówka z fuckup'em (tablica rejestracyjna)
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #57
                Nie mam maxi-dot-a. Mam o2 Tour. Wyświetla mi się pomarańczowe kontrolka żarówki ;-)
                Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                Komentarz


                • #58
                  u mnie pozycji na tyle fis nie pokazu natomaist tablicę czy np każdą żaróweczkę na przodzie tak
                  MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                  KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                  Komentarz


                  • #59
                    Ja byłem w ASO pod Krakowem i nie mieli W3W
                    Gość zrobił wielkie oczy i zapytał do czego ta żarówka.
                    Mówie tylnia pozycyjna boczna z O2.
                    Szukał w kompie i szukał, poszedł na magazyn i też nie znalazł.
                    Mówi że ściągnie mi taką. Ale nie miałem czasu już do nich jeździć więc kupiłem na stacji benzynowej .. :P
                    Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez howard
                      Nie mam maxi-dot-a. Mam o2 Tour. Wyświetla mi się pomarańczowe kontrolka żarówki ;-)
                      no i to zmienia postać rzeczy

                      po wywaleniu kontrolki żarówki na maxidot masz inf która żarówka ma fuckup


                      ale u mnie fuckup W3W nie wywali kontrolki żarówki - o2fl MY2010
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • #61
                        U mnie jak sie spaliła lewa górna to wywalił // 2006 ambiente.
                        Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez castagnet
                          U mnie jak sie spaliła lewa górna to wywalił // 2006 ambiente.
                          jeszcze, jakbys chcial zdradzic co przez sformulowanie "lewa górna" rozumiesz... chodzi Ci o gorna zarowke w lewej tylnej lampie zespolonej, ktora jest zarowka o mocy 21W? czy o zarowke w lewej lampie, w lewej czesci elementow skladajacych sie na swiatlo pozycyjne, czyli gorna boczna zarowke pozycyjna, ktora jest zarowka o mocy 3W? Bo to dosc duzo zmienia.

                          Zarowki 21W, jako zarowki pelniace procz funkcji zarowek pozycyjnych, takze zarowek stopu badz swiatla przeciwmgielnego tylnego, jako takie ZAWSZE sa diagnozowane i wykrywane oraz sygnalizowane kontrolka jest ich uszkodzenie.

                          Sprzeczne sa zeznania odnosnie diagnozowania uszkodzenia bocznych zarowek pozycyjnych w tylnych lampach zespolonych. Moze kiedys ktos to specjalnie przetestuje i zda relacje...
                          Pozdrawiam, Robreg.
                          ----
                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez castagnet
                            Ja byłem w ASO pod Krakowem i nie mieli W3W
                            Gość zrobił wielkie oczy i zapytał do czego ta żarówka.
                            Mówie tylnia pozycyjna boczna z O2.
                            Szukał w kompie i szukał, poszedł na magazyn i też nie znalazł.
                            Mówi że ściągnie mi taką. Ale nie miałem czasu już do nich jeździć więc kupiłem na stacji benzynowej .. :P
                            no comments :zlosnik1:

                            u mnie uszkodzenie w3w też nie jest sygnalizowane kontrolką (O2 FL)
                            Maciek
                            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                            Zapraszamy....

                            Komentarz


                            • #64
                              klarus, ale ty masz maxi-dota ??
                              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                              Komentarz


                              • #65


                                U mnie nie świeci się zaznaczona żaróweczka, ale pomarańczowa kontrolka spalonej żarówki tego nie sygnalizuje

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez howard
                                  klarus, ale ty masz maxi-dota ??
                                  Tak
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez MQ1977
                                    U mnie nie świeci się zaznaczona żaróweczka, ale pomarańczowa kontrolka spalonej żarówki tego nie sygnaliz
                                    Musisz wymienić żarówkę W3W.
                                    Jak ściągniesz wygłuszenie w bagażniku i zobaczysz wkładkę lampy z żarówkami to obok będziesz miał dwa przewody idące do jednej małej żarówki (oprawki). Wyciągasz ją (nie wykręcasz tylko ciągniesz).
                                    Wymieniasz żarówkę (też na wcisk) i wpychasz obudowę żarówki na swoje miejsce.
                                    I zrobione
                                    Diesel kopci, diesel czadzi, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez klarus
                                      Zamieszczone przez howard
                                      klarus, ale ty masz maxi-dota ??
                                      Tak
                                      To być może (dziwna sytuacja),że opcja z maxi dot nie pokazuje bo mam Tour-a bez MAXI i mnie pokazała się pomarańczowa kontrolka na desce :-) jak spaliła się W3W
                                      Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        howard, być może, trzeba by wypowiedział się jeszcze ktoś, kto ma opcję bez maxi...
                                        Maciek
                                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                        Zapraszamy....

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez klarus
                                          howard, być może, trzeba by wypowiedział się jeszcze ktoś, kto ma opcję bez maxi...
                                          U mnie nie świeci się zaznaczona żaróweczka, ale pomarańczowa kontrolka spalonej żarówki tego nie sygnalizuje

                                          bez maxi

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez citek8 Zobacz wpis

                                            Przy włączaniu świateł żarówki się zapalają na jakieś 2 sekundy a później gasną, na desce wyskakuje sygnalizacja uszkodzenia żarówki. Błędy wykasowałem ale nic to nie pomogło. W momencie gdy kasuję błąd wszystko działa poprawnie przez 2-3 sekundy po czym ponownie wyskakuje ten sam błąd.
                                            Co ciekawe zauważyłem że problem pojawia się przy minusowej temperaturze. Gdy temperatura jest powyżej 0C nie ma żadnego błędu a żarówki normalnie świecą.
                                            Też, tak mam - gasną mi 2 żaróweczki W3W w lewej lampie. Po kilkukrotnym wyłączeniu świateł i ponownym włączeniu już świecą. Ale do następnego wyłączenia silnika Dla sprawdzenia czy to wina żarówek przełożyłem z prawej lampy i nadal po lewej stronie się wyłączają . Sprawdziłem miernikiem to napięcie jest odcinane. Nie wiem jak te 2 żarówki (liftback przed FL) są połączone ale chciałbym przeczyścić/ psiknąć chemią w kostkę jakąś przyłączeniową między lampą a skrzynią bezpieczników. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć taką kostkę???? Czy ktoś miał taki problem prócz citek8, bo rozwiązania nie znalazłem na formu.
                                            Pozdro
                                            pawelci
                                            Skoda Octavia 2 FL
                                            BSE 1.6 (Pb+LPG)
                                            Warszawa

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Odgrzewam...
                                              O2 FL 2013 wersja Active - a więc bieda
                                              ...przepalona W3W i na zegarach odrazu zasygnalizowała to żółta lampka...
                                              Artur

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Podbijam, O2FL (2012) i przepalona W3W w tylnej lampie odrazu świeci na desce.
                                                fabian 1,4 mpi '00
                                                octavia 1,8 tsi '12

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  O2 Combi (2008) przepalona żarówka W3W widoczna na desce. Zegary z maxidot

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Może ktoś podpowiedzieć gdzie na Śląsku kupię W3W i P21/4W?
                                                    Odszedłem wszystkie markety w okolicy i są W5W i P21/5W a tych co potrzebuję nie mogę znaleźć.
                                                    Jest jakiś sklep w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Rudzie Śląskiej lub w Gliwicach co miałby takie żarówki?
                                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X