Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Klocki hamulcowe w O2Fl

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Klocki hamulcowe w O2Fl

    Zamieszczone przez r2r
    towarzystwo bardzo zgrane i zmobilizowane
    to tak jak my tylko nas jest trochę mniej

  • #2
    [O2] Klocki hamulcowe w O2Fl

    Witam, na przeglądzie (jakieś 4kkm temu) serwisant wspomniał, że niedługo szykuje się w Octavii wymiana klocków z przodu (przebieg 52kkm). Teraz dziwnym trafem klocki zaczęły piszczeć, ale kontrolka się nie świeci a samochód hamuje. Czy to jest normalne zachowanie?

    Druga sprawa, to szukam powoli klocków na przód. Mam silnik 1.4 TSI. Czy może mi ktoś coś dobrego polecić? Ewentualnie, któreś z tych są ok? Wolę troszkę dołożyć i kupić coś lepszego

    http://allegro.pl/klocki-przod-bosch...832128278.html
    http://allegro.pl/klocki-brembo-przo...820825845.html
    http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-f...856430628.html
    http://allegro.pl/ate-klocki-przod-a...855243642.html

    Komentarz


    • #3
      Ja stosuję od zawsze klcki ferodo z tarczami brembo. moim zdaniem bardzo dobre połączenie. Ferodo może mają minus w postaci szybszego ścierania się ale chociaż dzięki temu skuteczność hamowania jest lepsza. Ogólnie twardszy klocek = słabsze hamowanie = dłuższa żywotność.
      Te Ferodo co pokazałeś to coś tanie są...ale może teraz takie ceny bo dawno nie kupowałem.
      Co do samego piszczenia to ja bym obejrzał jak wygląda klocek, gdyż może ci piszczeć nie z powodu jego zużycia. Poza kontrolką elektroniczną jest jeszcze blaszka na klocku która sygnalizuje właśnie piszczeniem gdyż po prostu ociera o tarczę. tylko będzie to zdecydowany pisk. Pytanie czy piszczy przy każdej prędkości i sile hamowania czy nie. Jak piszczy zawsze to zapewne wymiana. szkoda tarcz.
      PS. Ogólnie to wszystkie klocki co znalazłeś będą dobre. kwestia poczytania opinii co do ich twardości. Ja uważam że lepiej żeby się szybciej zużywały ale hebel był żyleta.


      Moja furka:
      -------------------------
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

      Komentarz


      • #4
        maciek30_pl, co użytkownik to inne klocki. Ja np. wymieniłem cały komplet i tarcze i klocki Bosch
        Forum - Octavia Club Polska

        Ogólnie sobie chwalę.
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez maciek30_pl
          Druga sprawa, to szukam powoli klocków na przód. Mam silnik 1.4 TSI. Czy może mi ktoś coś dobrego polecić? Ewentualnie, któreś z tych są ok? Wolę troszkę dołożyć i kupić coś lepszego
          Ja mogę Ci polecić oryginał za grosze ]klik"] Forum - Octavia Club Polska
          Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez maselek2
            Zamieszczone przez maciek30_pl
            Druga sprawa, to szukam powoli klocków na przód. Mam silnik 1.4 TSI. Czy może mi ktoś coś dobrego polecić? Ewentualnie, któreś z tych są ok? Wolę troszkę dołożyć i kupić coś lepszego
            Ja mogę Ci polecić oryginał za grosze ]klik"] Forum - Octavia Club Polska
            dla mnie osobiście używane klocki jak i tarcze to wyrzucanie kasy
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Biszczu
              maciek30_pl, co użytkownik to inne klocki. Ja np. wymieniłem cały komplet i tarcze i klocki Bosch
              Forum - Octavia Club Polska

              Ogólnie sobie chwalę.
              Mam klocki Bosch hamują dobrze, lecz strasznie pylą, w wakacje umyłem felgi aż raziły oczy tak błyszczały :P a po około 100 km już były całe w tym pyle.
              Było:
              Octavia 1 1.6 AEE
              Octavia 2 1.9 TDI BLS
              Fiat Doblo 1.9 mJTD
              Jest:
              Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
              Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

              Komentarz


              • #8
                Biszczu, no niestety wiem, że co osoba to inna opinia o tarczach i klockach

                kris17009, chyba się skuszę na te Ferodo albo Brembo. Opinie chyba najlepsze o Nich są.

                maselek2, za używki dziękuję, pewnych rzeczy nie można kupować używanych

                Jacho, jak mocno pylą to dobrze, bo znaczy, że miękkie i mocno łapią

                Zaglądałem dziś "pod koło :P " i zobaczyłem, że obecne klocki mają koło 3mm. Wie ktoś na ile mi to starczy ?

                Komentarz


                • #9
                  A ja polecam zestawik klocki Ferodo i tarcze Mikoda. Od zawsze na takim zestawie w rożnych autach jeżdżę i jest dobrze :!:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Jacho
                    Zamieszczone przez Biszczu
                    maciek30_pl, co użytkownik to inne klocki. Ja np. wymieniłem cały komplet i tarcze i klocki Bosch
                    Forum - Octavia Club Polska

                    Ogólnie sobie chwalę.
                    Mam klocki Bosch hamują dobrze, lecz strasznie pylą, w wakacje umyłem felgi aż raziły oczy tak błyszczały :P a po około 100 km już były całe w tym pyle.
                    też potwierdzam, że pylą z jednej strony źle bo brudzą felgi ale z drugiej to dobrze, bo działają
                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamówiłem w końcu klocki ATE. Mam te klocki na Puncie HGT z tyłu i jestem z nich zadowolony, kolega też ma na takim samym puncie na obu osiach ATE i jest bardzo zadowolony. A kupił do drugiego samochodu (Peugeot 807) Boscha na przód i strasznie na niego psioczy, że nie hamują. Ale pewnie co samochód to inne klocki najlepiej wybrać

                      Dziękuję za wszelkie podpowiedzi bo były przydatne

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez maciek30_pl
                        Zamówiłem w końcu klocki ATE.
                        Bylo się na PW odezwać zrobili byśmy coś taniej
                        www.brakeparts.pl
                        Facebook

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez maciek30_pl
                          Zamówiłem w końcu klocki ATE.
                          a może lepiej było do ori tarcz wsiąść ori klocki..
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez leszekmw
                            Zamieszczone przez maciek30_pl
                            Zamówiłem w końcu klocki ATE.
                            a może lepiej było do ori tarcz wziąć ori klocki..
                            Przecież w OE jest wkładany Bosch lub Ate. Skoda sama nie produkuje klocków. To samo z tarczami.... Z Ate w 100% będzie zadowolony
                            www.brakeparts.pl
                            Facebook

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez halpor
                              Z Ate w 100% będzie zadowolony
                              Ty tak , nie wiadomo jak tarcze...
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie chce zakładać nowego wątku więc tu zadam pytanie:
                                Ile można przejechać na klockach jak się zapaliła kontrolka?

                                Komentarz


                                • #17
                                  giiiienek, konkretnie ile jeszcze przejedziesz to chyba nikt nie powie, ja w sytucji zapalenia się kontrolki wymieniam od razu (kierunek -> sklep z klockami -> wymiana) :hmm

                                  Ja stosuję ATE, TRW i FERODO, ze wszystkich do tej pory byłem zadowolony.
                                  SATYNOWA O2 Tour
                                  Z pozdrowieniami
                                  Bartek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wiem że im wczesniej to lepiej ale pogoda na wymiane nie odpowiednia.
                                    Ale w nowych kupionych widzę że czujnik jest tak na grubości 5mm i tyle właśnie mi jeszcze zostało, więc trochę wytrzymają normalnej jazdy.
                                    A kupiłem Ferodo

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez halpor
                                      Przecież w OE jest wkładany Bosch lub Ate
                                      No właśnie u mnie są klocki FERODO z logo VW.
                                      Dziwne to trochę zwłaszcza, że słychać je przy hamowaniu przy niskich prędkościach.
                                      Następne jakie zamontuję po tych (pierwszych zresztą) będzie ATE, TEXTAR, TRW lub BOSCH. Z naciskiem na pierwsze dwie...
                                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Założyłem komplet Zimmermanów na przód. Co prawda nie do Skody, a do Sharana i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że skoro komplet sprawdza się w Sharanie to tym bardziej sprawdzi się w Skodzie która jest jakby nie było lżejsza.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dzisiaj odkryłem, że w mojej O2FL 1.4 TSI z 2012 nie ma czujnika zużycia w przednich klockach.
                                          Czyżby oszczędności? Według katalogu ETKA po vin powinny być z czujnikiem. Jak to wygląda u was?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            U mnie był jak wymieniałem klocki

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Odpowiedź z SAP

                                              Według informacji dostępnych nam w systemach informatycznych Producenta wskazany samochód został wyprodukowany bez czujnika zużycia klocków hamulcowych, ponieważ od początku 2011 roku, taka opcja została wycofana z produkcji.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Auto jak w podpisie,jakiej firmy sa tam montowane klocki(od nowości w fabryce)?
                                                Kondziu

                                                OCP

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Panowie co lepsze ? Zestaw tarcz i klocków oryginalnych Skody (są 2 wersje tańxza i droższa. Mam na myśli tą droższą która idzie normalnie na pierwszy montaż)
                                                  czy też zestaw tarcze i klocki od Ferrodo ? Co lepsze ?

                                                  Brembo z tego co się zorientowałem nie ma najlepszych opinii.


                                                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X