Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drobiazg zielona litera "i" w mpi. Czym sie rozni?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drobiazg zielona litera "i" w mpi. Czym sie rozni?

    Zamieszczone przez DJ MŁODY
    a gdzie reszta
    Zamieszczone przez georgg
    Reszta działa z zaskoczenia.
    Zamieszczone przez DJ MŁODY
    czy w ogóle ktoś czyta co tu się pisze

    Zamieszczone przez maksiu
    Pytanie teoretyczne co by bylo jakbym sie nie wpisal na liste a mimo to pojawil sie na spotkaniu? Zostane wpuszczony czy przed lokalem musialbym sie goscic
    spoko, w odcinku dwatysiącedwieście ósmym wyciągniemy namiot i rozstawimy przed knajpą , z kocykiem oczywiście :szeroki_usmiech

  • #2
    Drobiazg zielona litera "i" w mpi. Czym sie rozni?

    Jak w temacie czym sie rozni samochod oznaczony symbolem mpi z zielona literka "i" od oznaczonego czerwona literka "i". Taki drobiazg ale zauwazylem, ze wiecej jest czerwonych. Nawet nie wiem czy moj emblemat jest oryginalny ale mam zielone "i" ? Zauwazylem tez, ze nikt nie wie czym sie rozni CCSA od BSE bo"niewielkie roznice" nic mi nie mowia. Oczywiście kazdy zna mniej wiecej budowe silnikow i fajnie byloby wiedziec czym sie rozni jeden od drugiego...

    Komentarz


    • #3
      mirekm71, Dużo 1.6 MPI multifuel, MPI-zielone jeździ po skandynawii i jest przystosowane do benzyny i biopaliwa etanol E85 :idea: W Czechach też jest dużo stacji z tym paliwem. W polskiej instrukcji obsługi też jest mowa o multifuel. Wersje silnikowe na pewno różnią się oprogramowaniem komputera silnika.
      Stránka nebyla nalezena | České sdružení pro biomasu
      Stránka nebyla nalezena – Hybrid.cz
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • #4
        Dziekuje za szybka odpowiedz. Mam wersje skandynawska- spryskiwacze reflektorow i grzane pupy. Przetrzaslem caly internet w poszukiwaniu informacji o zielonej literce i nic nie bylo :-) Jeszcze raz dzieki.

        Komentarz


        • #5
          to tak, jak Maluch w wersji Australia, z gaźnikiem przystosowanym do zasilania etyliną o LOB86 czy LOB82 - mógł latać prawie że na niebieskiej.

          A mocy w nim prawie tyle, co w połowie seryjnego Maluszka było ;-) (oczywiście to stwierdzenie to przejaskrawienie faktu odelżenia silnika)
          Pozdrawiam, Robreg.
          ----
          furmanka.blogspot.com fan ;-)

          Komentarz


          • #6
            z tego co wiem, 1.6 MPI z zielonym "I" było w Octaviach z instalacją LPG założoną w fabryce (były takie), a nie u dealera

            kto (prze)szuka, ten znajdzie:

            Octa z forum

            Komentarz


            • #7
              I najwazniejsze ma inny symbol silnika, co za tym idzie silnik ma kilka roznic
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                A ja mam samo MP bez literki "i" i czym toto się różni od tych z MPI?

                Komentarz


                • #9
                  ficken_the_mods, A autko masz od nowości :?: Jakoś nie kojarzę oznaczenia MP bez I na skodzinach.

                  Moja Octavia:
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                  Rafał

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ficken_the_mods
                    A ja mam samo MP bez literki "i"
                    Zwróć uwagę jaka powierzchnię przylegania ma literka "I" :idea: Którą łatwo odkleić np. podczas mycia auta :idea:
                    Zamieszczone przez ficken_the_mods
                    i czym toto się różni od tych z MPI?
                    Odklejoną literką "I" :idea:


                    Wiem bo przyklejałem u siebie
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • #11
                      Może z tymi czerwonymi "i" to jest tak jak w TDI te z czerwonymi są mocniejsze :lol: :wink:
                      Ciekawe jakiej firmy instalację zakładali do tego silnika CHGA w fabryce :?:

                      Komentarz


                      • #12
                        Moc jest taka sama Moj CCSA moze i jest multifuel ale nie ma istalacji fabrycznej. Wlasciciel zalozyl gaz dwa tygodnie po kupnie. CHGA maja chyba instalacje fabryczna Landi Renzo.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez rodaczek
                          ficken_the_mods, A autko masz od nowości :?: Jakoś nie kojarzę oznaczenia MP bez I na skodzinach.
                          Od nowości i na pewno się nie odkleiło

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ficken_the_mods
                            Od nowości i na pewno się nie odkleiło
                            To następna ciekawostka w oznaczeniach.
                            Tu też jest o tym dyskusja :
                            Forum - Octavia Club Polska

                            Moja Octavia:
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                            Rafał

                            Komentarz


                            • #15
                              Sorawdz pod maska, pewnie masz gaznik :twisted:



                              sorry nie moglem sie powstrzymać ops:

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja mam 1.6 MPI "I" zielone z instalacja dokladana w aso.Auto jak z podpisu,wiec widze ze sprawa nadal nie wyjasiona z literka "I" zielona. :szeroki_usmiech .
                                mirus67

                                Komentarz


                                • #17
                                  już kiedyś o tym pisałem, sadze, ze zielone I maja wersje z norma spalin euro 5, natomiast euro 4 miały czerwone I,
                                  Kolego mirus1967, który rocznik twojego auta?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    patrykL, Ja mam auto z 2013 czyli Euro 5 i jest czerwone I.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      patrykL,ja mam z pazdziernika 2010r.
                                      mirus67

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        patrykL, Ja mam auto z 2013 czyli Euro 5 i jest czerwone I
                                        patrykL,ja mam z pazdziernika 2010r
                                        w takim razie nie wiem co jeszcze moglo mieć wpływ na kolor I

                                        jeszcze jedna rzecz, widze ze obaj w podpisie macie oznaczenie silnika bse, ale czy na pewno tak jest?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          już kiedyś o tym pisałem, sadze, ze zielone I maja wersje z norma spalin euro 5, natomiast euro 4 miały czerwone I
                                          Ja mam Euro 5 i nie mam literki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            jeszcze jedna rzecz, widze ze obaj w podpisie macie oznaczenie silnika bse, ale czy na pewno tak jest?
                                            Tak, ja mam BSE, jest w papierach. Ciekawa sprawa z tym zielonym, wcześniej głowę bym dał, że to tylko miejska legenda i na zdjęciu w artykule. Wszystkie MPI, które widziałem, miały czerwone I, a wiem co mówię, bo sprawdzanie oznaczeń silnika, to moje główne zajęcie na spacerach :lol:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Oczywiscie ze BSE,mam tak napisane w papierach.
                                              mirus67

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Czyli oznaczenie silnika nie ma nic do rzeczy jesli ja mam CCSA a koledzy BSE i mamy zielone "i". Chociaz co do mojego to nie jestem pierwszym wlascicielem i moze literka zmienila kolor :?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez mirekm71
                                                  Czyli oznaczenie silnika nie ma nic do rzeczy jesli ja mam CCSA a koledzy BSE i mamy zielone "i". Chociaz co do mojego to nie jestem pierwszym wlascicielem i moze literka zmienila kolor :?
                                                  zzieleniała z zazdrości :lol:
                                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X