Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TSI 4x4 CDAA mod na 300km + swap manual na dsg 6b

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TSI 4x4 CDAA mod na 300km + swap manual na dsg 6b

    Autko jednak zostaje ze mna, przynajmniej narazie, stad zrodzil sie taki pomysl, ktos ogranial na forum cos podbnego, czyli wymiana manuala i zapodanie mokrego dsg 6b do haldexa (graty najprawdopodobnije z golfa 6 r) i do tego mods na okolo 300km czyli k04, icek i wydech. ?? Jakies za i przeciw ?? Jakie ryzyko problemow pod drodze?? Wiem, ze sam mod silnika to juz ograniaja bez problemu, ale potencjalne problemy przy przekladce dsg??

  • #2
    dosyć ryzykowna akcja z tym silnikiem tym bardziej CDAA pewnie znane wszystkim problemy olejowe

    Komentarz


    • #3
      Jak wszystko zgdnie ze sztuka bedzie zrobine to będzie jeździć.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • #4
        Silnik zacznie brac olej, to go rozlozy, zrobi remont i bedzie po krzyku.

        DSG do 4 buta kupic zdrowe i mozna modzic, bo wal juz jest z haldexem.

        Mnie to bardziej frapuje czy do istniejacej DSG mozna dolozyc przekladnie katowa. Bo wal i haldex to nie problem. No moze jest, ale nie az tak wielki.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
          Silnik zacznie brac olej, to go rozlozy, zrobi remont i bedzie po krzyku.
          Silnik jak zacznie zrec, to i na serii bedzie zarl, tym sie nie martwie.
          Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
          Mnie to bardziej frapuje czy do istniejacej DSG mozna dolozyc przekladnie katowa
          To juz ciekawszy problem, nie wiem graty z 6r nie podejda bez rzezby.

          Komentarz


          • #6
            U Ciebie bedzie raczej zmiana polosi albo samych przegubow, bo szukajac samych przegubow zawsze jest pytanie o manual czy DSG. Ale to akurat jest do przeskoczenia. Prawa krotsza polos juz masz. Wal z przekladnia katowa wlatuje w to samo miejsce.

            Tu bardziej problemem moze byc sprzeglo, bo tu nie wiem czy da rade przeszczepić tam dwumase z 2.0TSI i do tego skrzynie. Bo dzwony jednej i drugiej to pewnie sa te same.

            Czyli graty z 6R to nie bylby zly pomysl, ale moze isc dalej i szukac kompletu silnik+skrzynia DSG ??
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Tippo Zobacz wpis
              Silnik jak zacznie zrec, to i na serii bedzie zarl, tym sie nie martwie.

              To juz ciekawszy problem, nie wiem graty z 6r nie podejda bez rzezby.
              Jak sponsorujesz to juz szukam

              Komentarz


              • #8
                najprędzej się dowiesz jak podzwonisz po tunerach w Polsce bo robić to na pewno coś takiego robią tylko pytanie za jaka kasę

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Tippo Zobacz wpis
                  Autko jednak zostaje ze mna, przynajmniej narazie, stad zrodzil sie taki pomysl, ktos ogranial na forum cos podbnego,
                  Robił, misiek_wro (czy jakoś tak). Projekt prawie się udał, autku skończyły się hamulce i pojeździło nieco po chodniku szczęśliwie nikogo nie rozjezdżając. Poszukaj kontaku z nim na forum. Ciekawe czy już zakończył romans z prokuratorem...
                  Pozdrawiam
                  perfex

                  Octavia HTP

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                    Robił, misiek_wro (czy jakoś tak). Projekt prawie się udał, autku skończyły się hamulce i pojeździło nieco po chodniku szczęśliwie nikogo nie rozjezdżając. Poszukaj kontaku z nim na forum. Ciekawe czy już zakończył romans z prokuratorem...
                    Na forum jestem niewiele krocej od ciebie, znam i pamietam przypadek, stad rzezba typu silnik i skrzynia chce uniknac, misiek mnie wyleczyl z tego Choc to wlasnie Bielski CS ogarnal auto do konca juz u innego wlasciciela Wyglada na to ,ze furaka zmodzim na ok 300km, co wiekszosc robi latwo, lekko i przyjemnie szkoda mi ladowac wiecej kasy w 5 letnie juz auto

                    Komentarz


                    • #11
                      Do skonczonych hamulcow u Miska bylo daleko.

                      A prokurator, nie przesadzajmy

                      Misiek mial problem z hamulcami, bo ktos zle zinterpretowal roznice w polaczeniu rurek do ABS w roznych pompach ABSu i tyle. Silnik mozesz wyjac, wsadzic, ze skrzynia i napedem to samo, a hamulcow przeciez nie dotkniesz.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Tippo Jak planujesz takie mody , to ja bym się nie zastanawiał, tylko od razu rwał tłoki z motoru i przerobił pod szerokie pierścienie... nawet jak teraz nie bierze oliwy to przy większym doładowaniu długo to nie wytrzyma...Przy okazji zerknąłbym jeszcze na rozrząd, bo kumplowi ostatnio właśnie w takim engine przeskoczył rozrząd przy 110kkm (olej to mu żłopał już od dawna)...
                        Ostatnio edytowany przez pietrek125; 25421.


                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                        Komentarz


                        • #13
                          Misiek miał 2.0 tsi 4x4 swapa zrobionego po seryjnym 2.0 tdi ośce.
                          ktoś na forum robił cdaa na ćwiartkę miał grubo ponad 300 ps....tylko cholerka nicka nie pamiętam....znajde
                          ale to dsg po grzyb?

                          Komentarz


                          • #14
                            kolega arturo_freestyl miał cdaa i jeździł tym na ćwiartkę, teraz ma inny wóz, ale nie mogę znaleźć tematu jego furmanki

                            Komentarz


                            • #15
                              znalazłem jego furacz:
                              Octavia Club Polska

                              Komentarz


                              • #16
                                Auto Artura jest na sell
                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                  ale to dsg po grzyb?

                                  No widzisz. Przy osce ktora ma 400KM to moze przerost formy. Ale przy 4x4 gdzie bedzie trakcja to jest inna bajka
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    auto Miśka wróciło na forum z nowym właścicielem- temat pewnie przepadł
                                    MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                    KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      marcin zapodaj linka, nie mogę znaleźć, jest dziale "nasze auta"?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        trzeba cały shołrum przeszukać :- )) nie dam rady przykro mi.
                                        MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

                                        KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Link do ex auto misiek^wro
                                          Octavia Club Polska

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Gdzies ostatnio w necie przewijal sie mod 1.8TSI ze skrzynia DQ250 w Golfie Alltrack i 300KM pod maska zaczelo pracowac z turbina z 7R.
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              I jak? projekt ruszył?
                                              Ja własnie odebrałem swoją po remoncie olejowym, wymianie odmy i pełnego rozrządu i zastanawiam się czy nie sprzedawać, ale jednak trochę mi szkoda i pomyślałem o czymś więcej niż obecne 220KM.

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X