Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana skrzyni biegów

    Witam. Posiadam 5 cio biegowa skrzynie.biegów w 1.9tdi (bkc) i chciał bym zamienić ja na 6 cio biegowa. I teraz pytanie od jakiego modelu bedzie pasować

  • #2
    Po pierwsze odczytaj z wlepki w bagażniku kod skrzyni, po której dojdziesz jaki jest typ skrzyni... MQ200 czy MQ250... po kodzie z wlepki, typie silnika i roczniku w ETCE zczytaj ilości zebów poszczególnych zębatek z których obliczysz przełożenia poszczególnych biegów i dyferencjału (żeby się nie okazało, że kupisz krótszą 6-tkę niż twoja 5-tka) potem trzeba szukać skrzyni tego samego typu pasujących do tego silnika i sprawdzać w Etce przełożenia które by Ci pasowały... Ja planuję zrobić to samo w moim 2,5MPI i np okazało sie do mojego motoru będą na 99% pasowały skrzynie MQ250 od 1,4, 1,8TSI a nawet 1,6TDI... Podaj ten kod z wklejki to może mam jakieś skrzynie w moich notatkach...


    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

    Komentarz


    • #3
      Witam.
      Posiadam Skoda Oktavie 1.9 TDi Combii 2007r. Padła mi moja 5 biegowa skrzynia biegów i chciałbym wymienić ja na 6 biegowa. Mam silnik BXE i skrzynia JCR.

      W związku z tym mam kilka pytan bo znalazłem używana skrzynie 6 biegowa tego samego typu JCR.
      Czy przy wymianie skrzyni muszę wymienić półoski, dwumase, linki biegow? Czy przejdzie bez tych wymian?
      Skoda Octavia 1.9 TDi AXR 2006r. od 186 kkm.


      Komentarz


      • #4
        Nie ma JCR 6 biegowej, 6 biegowa bez zmiany osprzętu to np JYJ ale ta skrzynia na 6 biegu ma taką samą prędkość jak 5 w JCR. Jak wymieniać skrzynię na 6 to najlepiej na LHD, tam przy 2000rpm masz 125km/h w trasy kozacka.
        Do zmiany oprócz skrzyni byłyby: dwumas na 240mm, półosie, rozrusznik, wybierak

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za odpowiedź. Jednak zostanę przy 5 biegach. Za dużo rzeźbienia przy tej wymianie :-(
          Skoda Octavia 1.9 TDi AXR 2006r. od 186 kkm.


          Komentarz


          • #6
            Załóż sobie KBL 3000 obr. około 180 km\h

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Tomakinho Zobacz wpis
              Dzięki za odpowiedź. Jednak zostanę przy 5 biegach. Za dużo rzeźbienia przy tej wymianie :-(
              Witam,
              w 1,9tdi BXE ładuj skrzynie PTW - zero rzeźby = wyniki lepsze niż w LHD czy też KBL - mam przy 220KM i 460Nm - skrzynia daje radę sprzęgło siada, tzn przy 4000obr/min = 250km/h
              Skoda locuta, causa finita

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X