Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

LEDy w bagażniku a polaryzacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • LEDy w bagażniku a polaryzacja

    Nabyłem drogą kupna LEDy tzw. boczne, którymi chcę zastąpić zwykłe żarówki w bagażniku.

    (foto poglądowe)
    Po włożeniu ich na miejsce okazuje się niestety, że polaryzacja pozwala im świecić tylko pod tapicerkę zamiast do bagażnika, czyli z lekka lipa. W związku z tym pytanie. W jaki sposób zamienić + z - we wtyczkach (elektryk ze mnie żaden)? I w ogóle jak dobrać się do kabelków po stronie kierowcy? Są tak krótkie, że wyjęcie lampki bagażnika automatycznie powoduje wypięcie wtyczki, która sięga poniżej otworu na lampkę. Z prawej strony ciut lepiej, ale niewiele. Wychodzi na to, że trzeba zdemontować plastiki w bagażniku, ale boję się połamać, bo strasznie mocno siedzą. Ktoś coś?
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL


  • #2
    Zamieszczone przez rafiki Zobacz wpis
    W jaki sposób zamienić + z - we wtyczkach
    Wyjąć piny, obrócić wtyczkę i włożyć piny.

    Zamieszczone przez rafiki Zobacz wpis
    Wychodzi na to, że trzeba zdemontować plastiki w bagażniku, ale boję się połamać, bo strasznie mocno siedzą. Ktoś coś?
    Tak. Trzeba to zdemontować. Ten boczny plastik. Wtedy będzie łatwiej grzebnąć wtyczkę.

    Jak sobie z tym nie poradzisz to w przyszłym tygodniu mam w planie jechać na spota. Jeśli też będziesz to pomogę.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
      Trzeba to zdemontować. Ten boczny plastik.
      Żebyśmy się dobrze zrozumieli, o który plastik chodzi Masz na myśli ten pionowy, zaznaczony na czerwono poniżej?
      Jeśli tak, to oświeć mnie jak to zrobić, bo jakbym nie próbował, to akurat te nie chcą drgnąć nawet na milimetr

      A tak przy okazji to poważnie się zastanawiam czy nie dołożyć tam z centymetra przewodu. Dla wygody to raz, ale te kabelki muszą być nieźle napięte, a do najgrubszych nie należą...
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Ja u siebie też przedłużyłem przewody, ale bez rozbierania plastików. Wypinasz lampke, odpinasz kostke, do kostki łapiesz przewód jakiś, albo sznurek i wsadzasz ręke od strony lampy - tam idą dwa przewody i je przeciągasz na tą stronę. Potem przedłużasz kable, izolujesz wiązke i spowrotem w drugą stronę przeciągasz.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez rafiki Zobacz wpis
          Żebyśmy się dobrze zrozumieli, o który plastik chodzi Masz na myśli ten pionowy, zaznaczony na czerwono poniżej?
          Jeśli tak, to oświeć mnie jak to zrobić, bo jakbym nie próbował, to akurat te nie chcą drgnąć nawet na milimetr
          Masz tam haczyk u góry. Musisz wydłubać zaślepkę na środku i pod nią jest wkręt. Wykręć go. W pozostałych miejscach plastik trzyma się na metalowych spinkach. Te boczne wchodzą też pod ten dolny ale chyba da się je wysunąć.


          Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
          a u siebie też przedłużyłem przewody, ale bez rozbierania plastików. Wypinasz lampke, odpinasz kostke, do kostki łapiesz przewód jakiś, albo sznurek i wsadzasz ręke od strony lampy - tam idą dwa przewody i je przeciągasz na tą stronę. Potem przedłużasz kable, izolujesz wiązke i spowrotem w drugą stronę przeciągasz.
          I to jest dobry sposób na zmianę polaryzacji przy okazji.


          Mogę też przygotować Ci przedłużkę i nic nie będziesz musiał lutować lub rozkręcać. Potrzebuję tylko zdjęcie lub numer wtyczki jaką masz.
          Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            koleś spróbuję na ogólnopolskim, a jak się nie uda, to zgłoszę się do Ciebie nie wiem czy będę za tydzień na spocie, ale na pewno w przyszłą sobotę będę w Kato więc jeśli byś miał czas to wtedy byśmy się zgadali.
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rafiki Zobacz wpis
              na pewno w przyszłą sobotę będę w Kato więc jeśli byś miał czas to wtedy byśmy się zgadali.
              No pewnie. Numer masz.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X