Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Modyfikacja wydechu w O2 1.8 tsi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Modyfikacja wydechu w O2 1.8 tsi

    Jak wynika z tematu gdzie przedstawiłem swoją Octavię 2FL 1.8 tsi...posiadam Octavię 2FL 1.8 tsi

    Zastanawiam się nad modyfikacją wydechu polegającą na wycięciu środkowego tłumika, jak to amerykanie nazywają "resonator delete" (downpipe'a rozważałem ale i tak mocy już wystarczy dla skrzyni dsg dq200 - i tak moment mam już powyżej 300Nm). Zależy mi na uzyskaniu efektu "dsg fart" i nadaniu agresywności brzmienia kiedy daję do pieca. W pozostałych sytuacjach chciałbym żeby brzmienie było po prostu w miarę ciche i spokojne.
    Na YT jest wiele filmów jak brzmią jednostki TSI po takiej modyfikacji i jest bardzo różnie. Jedne brzmią spoko a inne drą się zbyt mocno. Mało jest/lub prawie wcale filmików z silnikiem 1.8 tsi, a już o 1.8tsi w Octavii nie wspomnę.
    Może ma ktoś z Was takiego "moda" i może się pochwalić dźwiękiem i ogólnymi wrażeniami z jazdy w różnych warunkach z różnymi prędkościami?

    Downpipe ponoć coś poprawia ale nie chcę wywalać katalizatora z uwagi na wizyty u zachodnich sąsiadów (sportowe katy nie spełniają również norm).
    Jeśli ktoś może wspomóc radą to będę wdzięczny

  • #2
    usunięcie samego środkowego raczej łba urywać nie powinno ale czy na pewno osiągniesz to czego oczekujesz to pewien nie jestem , ja w 2.0 tsi miałem dp ze sportowym katem reszta seria i wtedy był taki delikatny pomruk, potem wywaliłem cała resztę i zrobilem tylko końcowy to łeb urywało , pomogło dopiero wstawienie dwóch środkowych bo po jednym nadal w trasie nie dało się jechać. Inna sprawa to to że ogólnie TSI nawet po dobrych wydechach typu Milltek dźwiękowo dooopy nie urywają.
    Ostatnio edytowany przez ; 113.

    Komentarz


    • #3
      Chyba żeby zastosować tzw. exhaust cutoff tylko nie jakieś najtańsze g... chińskie. Zamontować przed środkowym tłumikiem i włączać wtedy kiedy chcemy posłuchać wydechu głośniej Niestety na yt mało jest nagrań z tym silnikiem. Może będę testerem Jak się zdecyduję to dam znać, a jeśli ktoś próbował to proszę o info

      Komentarz


      • #4
        A czy ktoś ma może tłumik z Buzzer ?

        Czy jest to cos warte? na stronie jest napisane:
        Nasze tłumiki posiadają lekki basowy pomruk którego dźwięk w głównej mierze zależny jest od pojemności silnika samochodu oraz modelu wybranego tłumika.

        Więc może trochę pobuczeć ale nie musi i jak by to działało z 1.8 TSI?

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X