Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 2005r - jaki kabel i program by było funkcjonalnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2 2005r - jaki kabel i program by było funkcjonalnie

    Witam,
    Chciałbym zapytać doświadczonych praktyką forumowiczów, jaką wersję programu wybrać do łączenia się z ww. skodą.

    Do tej pory we własnym zakresie działałem na VAG i kblu KKL (OBD 2) ale to głównie A3, A4, A6 - starsze roczniki.
    Już widzę, że mało co mogę sprawdzić tym zestawem i większość sterowników z auta nie rozmawia z tym zestawem.
    Wyczytałem w sieci, że takim zestawem to mało co zrobię i rozumiem, że do Skody musi być VCDS i inny kabel?
    Czy ktoś może wyjaśnić jaki program na początek szukać by:
    - można sprawdzać błędy,
    - bloki pomiarowe,
    - skasować błędy,
    - dokonywać prostych modyfikacji/programowania sterowników (jakieś funkcje komfortu - głównie)-ale to w dalszym czasie.

    Posiadam system XP oraz W10 i w zależności na jakim systemie miałby chodzić program, taki mogę używać. Preferował bym system W10 - ale domyślam, się, że może być problem ze znalezieniem na niego VCDS (free, lub w przystępnej cenie).

  • #2
    Forum - Octavia Club Polska
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Witaj,
      Możesz podać jakieś szczegóły - tzn. VCDS17.8 jest na płycie i jest to pełna, legalna wersja? Będzie chodzić na Windows 10? I rozumiem, że ten kabel nie ma jakiś ograniczeń, że z jakimś sterownikiem O2 2005 się nie połączy, lub nie będzie mógł odczytać danych? Pytam bo jak wspomniałem, poznaję dopiero swoją Skodę.

      Komentarz


      • #4
        Nie jestem handlarzem ani elektromechanikiem więc nie wiem czy wszystkie funkcje odczyta
        z moją 2007 rok łączy się bez problemu, auto scan robi też z O2 z 2004 roku więc coś tam działa
        VCDS jest na płycie. Czy będzie chodzić na 10 nie wiem, na 7 chodzi na pewno.
        Kodowałem kilka rzeczy tym kablem w O2 z 2004 roku i wszystkie kodowania przyjmuje.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          nie powinno być z niczym problemów,tylko nie aktualizuj-a najlepiej mieć wył. WIFI jak podpinasz się kabelkiem
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Actawar Zobacz wpis
            VCDS17.8 jest na płycie i jest to pełna, legalna wersja?
            Jak chcesz legalną wersję to nie za te pieniądze. - Tu masz legala - Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS®

            Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
            Czy będzie chodzić na 10
            Działa. ja mam taki kabelek zainstalowany na WIN10.
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
              andlarzem ani elektromechanikiem więc nie wiem czy wszystkie funkcje odczyta
              z moją 2007 rok łączy się bez problemu, auto scan robi też z O2 z 2004 roku więc coś tam działa
              VCDS jest na pły
              Właśnie czytałem na powyższej stornie oraz na tej:
              Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji
              i zastanawiałem się czy do takich kabli w cenie ~200pln tez dodają programy.

              To może jeszcze pytanie - jak ma się kabel za 80pln, np.:
              Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji
              względem HEX + CAN?
              W cenie 250 zaczynają się skanery CAN.
              Ale jak piszę nie wiem jakie różnice w możliwościach i czy można te rzeczy w ogóle porównywać?

              Kolego oolsztyniak - jeśli można proszę o rezerwację kabla i płyty do jutra (podejmę decyzję).

              Komentarz


              • #8
                do normalnego sprawdzania i kodowania Ci wystarczy to co ma oolsztyniak większość ludzi tutaj na tym działa
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  Ja do zakupu nie namawiam jakby co luźne ogłoszenie
                  Dla mnie i tak 99% funkcji z VCDS jest nie do ogarnięcia ale ja po prostu się na tym nie znam
                  Zakodowałem kilka rzeczy, które chciałem.
                  Warsztat za kodowanie/odczytanie błędów chce 100-150 zł więc niewiele dokładając kupuję kabel a jest tyle toturialów na forum czy YT, że można samemu działać.
                  Do tego ten co sprzedaje jest w języku polskim więc obsługa też łatwiejsza.
                  Błędy również odczytuje z dokładnym opisem i jak pisze dawcio większość tu obecnych działa na takim kablu.
                  Szukanie oszczędności moim zdaniem nie ma sensu. To nie jest różnica 1000 zł
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego problemu?
                    Przy instalacji wszystko ok. W10 widzi kabel, sterowniki USB też ok, test w VCDS przechodzi, ale po podpięciu do auta, testu już nie przechodzi i dalej nie mogę korzystać z VCDS'a.
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      a stacyjka ?

                      Komentarz


                      • #12
                        a antywirus?
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          Zapłon oczywiście włączony, antywirus wyłączony, dostęp do sieci (wi-fi, internet) wyłączony.
                          Program przechodzi test kabla na odłączonym kablu od auta i informuje, że wszystko ok ale nie jest podłączony do auta.
                          Kiedy podłączę i robię znowu test - to już jest błąd jak wyżej.
                          Czy ktoś miał taki problem?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zobacz czy nie wywala Tobie sterowników kabla przy podłączeniu do auta. Czasami reinstalka pomaga.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Actawar Zobacz wpis
                              Program przechodzi test kabla na odłączonym kablu od auta i informuje, że wszystko ok ale nie jest podłączony do auta.
                              Kiedy podłączę i robię znowu test - to już jest błąd jak wyżej.
                              Test wedlug mnie robi się na kablu podłączonym do auta.
                              Jak pisze yaroslawos spróbuj zainstalować oprogramowanie na nowo.
                              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                              ​​​
                              Grzegorz

                              Moja Ambitna Czarnula

                              Komentarz


                              • #16
                                Pytanie może i banalne ( nie obraź się) Po instalacji programu aplkujesz mu "witaminkę" ?.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Robię wszystko jak na filmie instruktarzowym i tam też przeprowadzają test samego kabla, a potem z ​​​​​autem. Witaminki w materiałach nie było, więc sądziłem , że program już gotowy jest.
                                  Z tych instalek i kabla korzystał kolega z forum i jemu działał kabel.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Owszem istnieją wersje "zwitaminizowane " przez mayfriendów . Zakładam że złącze OBD jest ok. Zobacz jeszcze czy nie odpalasz ze złącza usb 3.0 . Czasami to powodowało problemy. Tak więc tak jak napisałem przy odpalonym programie i podłączonym kabelku do auta prawoklik ma mój komputer - zarządzaj - menadżer urządzeń kontrolery usb i zobacz czy nie wysypały się sterowniki usb.Możesz je ma wszelki wypadek przeinstalować Nic innego nie przychodzi mi do głowy (chyba że uwalony kabelek).

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Sprawdzę to o czym piszesz.
                                      Złącze w aucie ok bo stary Vag i inny kabel działa z autem.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Czy masz na płytce plik "loader"? To jego chyba trzeba było podmienić.
                                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                        ​​​
                                        Grzegorz

                                        Moja Ambitna Czarnula

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          cała zawartość płyty CD - niestety w katalogu: Polish Version+VCDSLoader nie ma LOADERA, jest tylko:VCDS-AKP-17.8.1-Installer.exe.
                                          Być może braknie loadera, a być może jest już 'wsadzony' do VCDS-AKP-17.8.1-Installer.exe. Tak czy siak efekt taki, że kabel kupiony i nie działa. Czy ktoś może gdzieś, jakoś.... vcds+witaminę przesłać?
                                          Może to tylko kwestia programu, a nie kabla czy sterowników w aucie?
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ja mam dwa pliki może antyvir blokuje

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              wszystko jasne - sprzedawca nie przesłał Loadera za pierwszym razem. Ostatecznie jest i ponowne zainstalowanie i wszystko działa. Wątek można zamknąć. Dziękuję za chęci pomocy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                No to super miłego użytkowania.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X