Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Swap 1.6 BSE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Swap 1.6 BSE

    Witam, Ile kosztuje i co jest potrzebne do Swapa z 1.6 mpi na 1.8T?

  • #2
    Gruby temat bo ogarniecie mechaniczne to nie wszystko komunikacja z zegarami i resztą po CAN . A do tego heble bo te 1.6 to cieniutkie.

    Komentarz


    • #3
      a jaki koszt tego zabiegu miej więcej?

      Komentarz


      • #4
        Moim zdaniem od 5 klocka startowałbym .a co dojdzie po drodze tego nikt nie wie...

        Komentarz


        • #5
          Czyli i tak lepiej niż zakup a4 b7 :P dzięki za odpowiedzi

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Skowyt Zobacz wpis
            Czyli i tak lepiej niż zakup a4 b7 :P dzięki za odpowiedzi
            Również mam jednostkę MPI, tylko kod silnika to BGU. Rozważam, opcję dodania doładowania. Tylko zderzam się, negatywnymi opiniami, że to nie warto. Widziałem filmik który mnie inspiruje, by jednak zweryfikować taką opcję :-)

            Komentarz


            • #7
              Ciekawe ile to kosztuje

              Komentarz


              • #8
                Gra nie warta swieczki pod wzgledem $ swap wiaze sie ze zmianami hamulcow kompa itd. Uturbienie silnika to nie tylko wsadzenie turba bo silnik kleknie mocniejsze tloki misza byc ba raczej nie wytrzymaja wieksze heble tez beda potrzebne do tego mechanicznie musi to miec rece i nogi

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Wronek1

                  dokładnie , sztuka dla sztuki , można za mniejszą kase mieć szybsze auto i bezpieczniejsze , tudzież mniej awaryjne.
                  Przy takim podejściu musiałbym zmienić markę auta lub cofnąć się do O1 z 1.8T V20. IMHO hamownia, zawieszenie i tak w obu przypadkach są do ruszenia. W sieci obserwuję bardzo mało materiałów w kwestii tuningu jednostek MPI stąd też wolałbym nie być pionierem i to mnie głównie obecnie zniechęca do ruszenia tematu tuningu mechanicznego. Raczej skupię się tylko na poprawkach wizualnych.

                  Komentarz


                  • #10
                    Mało jest materiałów bo tego nikt nie robi o zdrowych zmysłach

                    Komentarz


                    • #11
                      za dużo kasy jak koledzy piszą, nawet na wersję "mało zmienioną", bo jednak sterowniki, duperele.
                      Pewnie można eksperymentować bez dłubania w silniku za wielkiego z jakimś małym turbo, ale co to da? malutki przyrost, a poza tym nie wiadomo i tak jak z trwałością tego....to loteria. Dlatego nikt tego nie robi.
                      Mowa oczywiście o OII.
                      choć przy obecnych cenach OI wsadzanie 1.8t zamiast 1.6 mija się już z celem. lepiej sprzedać i kupić coś z 1.8t

                      Komentarz


                      • #12
                        Mnie tylko czasami zastanawia skąd się bierze taka fantazja u innych. Kupiles 1.6 wolnossace to albo bedziesz tym jezdzic albo sprzedajesz i kupujesz co innego, a tu takie pomysły?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                          Mnie tylko czasami zastanawia skąd się bierze taka fantazja u innych. Kupiles 1.6 wolnossace to albo bedziesz tym jezdzic albo sprzedajesz i kupujesz co innego, a tu takie pomysły?
                          No cóż, w moim przypadku ta "fantazja" jest pod wpływem życiowych doświadczeń i chęci tchnięcia czegoś nowego w auto, "druha" które się nie traktuje wyłącznie przedmiotowo.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X