Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2FL Kombi Obniżenie zawieszenia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• O2FL Kombi Obniżenie zawieszenia

Witam

Pacjent: Skoda Octavia 2 FL Kombi
    Zaraz po zakupie:

]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

Przygotowuję auto na lato felgi 18" z audi rs4 są już kupione i oddane na kompletna renowację. Koła kupiłem z oponami zimowymi (już sprzedane) 235/40/18r i takie przymierzyłem.... straszna koza sami zobaczcie.. :

]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

Przeszukałem forum znalazłem trochę informacji na temat obniżenia ale postanowiłem założyć konto i ten temat żeby to wszystko zgrać i posłuchać waszych porad bo pewnie nie jeden z Was już jest po tej operacji :P. Więc tak jest pomysł na springi -30 eibacha + seryjny amor który mam 70% +/-, tak wiem zaleca się zmianę amorów na dedykowane do obniżenia... dobije te co mam i potem wpadną inne np kyb.. Pytanie tylko czy taki setup -30 będzie dobrze wyglądać czy jednak za mało siądzie.. grubo zastanawiam się nad oponą zależy mi na 225/45/18 jednak niektórzy mi mówią że za duży profil i będzie obcierać a niektórzy że będzie i tak koza wiec nic nie będzie trzeć. Nie bardzo chcę profil 40 (nie jestem zwolenikiem niskich profili a 45 wygląda jeszcze dobrze i komfort na +). Auto to daily praca>dom>zakupy i ew. wakacje, wypad nad morze. Ale musi dobrze wyglądać jedno nie wyklucza drugiego. Nie chcę japy miedzy oponą a nadkolem a jednocześnie chcę bezproblemowo "raz" w roku zapakować 4/5 osób bagażnik i bezproblemowo jechać. Wymiar felg to 18r 8j et46. Może ktoś z Was ma podobny setup z felga 18" bądź inny i pochwali się jak wygląda.

Wszystko zależy czy jesteś przyzwyczajony do jazdy na gwincie i jak nisko będzie siedziało. Na sprężynie na pewno będzie bardziej elastycznie. Chociaż to także zależy od jakości montowanego gwinutu jeden bezy typowy beton a na drugim będzie mega fajnie.

Komentarz

Mam weekendowe/torowe auto na gwincie co prawda budżetowym i nie bardzo bym chciał mieć coś takiego na codzień. Dlatego myślę o samych obnizajacych sprezynach tylko tak jak napisałem wyżej nie mając do przymiarki sprężyn, opon nie wiem które opcje wybrać żeby dobrze siadło.

Komentarz

Ja u siebie mam 225/40/18 tylko siedzi gwint i ładnie to jest dopasowane. Sprężyny ponoć sobie chwalą eibach sam an tym nie jeździłem więc ciężko mi cokolwiek o tym sie wypowiedziec

Komentarz

Zamieszczone przez Ale Zobacz wpis
          Ja u siebie mam 225/40/18 tylko siedzi gwint i ładnie to jest dopasowane. Sprężyny ponoć sobie chwalą eibach sam an tym nie jeździłem więc ciężko mi cokolwiek o tym sie wypowiedziec
          Gwintem można sobie wyregulować to jest+ Ale na 100% jest twardo a tego nie chcę. Dlatego wybrałem sprężyny.... nitk nie ma takiego setupu ? Czy słaba frekwencja na forum?

Komentarz

Fala wymian na sportowe już przeszła na forum ... Co do eibacha jest dużo opinii że siada więcej niż deklarowane 30 to możesz mieć problemy z opona jak również charakterystyka amora ale wsadzisz to sam stwierdzisz . Mnie po głowie chodzi kit B12 ale nie wiem czy nie będzie za twardo .

Komentarz

Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
              Fala wymian na sportowe już przeszła na forum ... Co do eibacha jest dużo opinii że siada więcej niż deklarowane 30 to możesz mieć problemy z opona jak również charakterystyka amora ale wsadzisz to sam stwierdzisz . Mnie po głowie chodzi kit B12 ale nie wiem czy nie będzie za twardo .
              Każdy gwint będzie twardy dlatego mam problem, tak kupiłbym gwint i wyregulowal wysokość. Z tego co widzę będę musiał testować setup sprezna/opona i dopasować... takie różne przymiarki tez będę trochę kosztować bo nie mam różnych sprężyn jak i opon pod ręką. ...

Komentarz

Patryk_ZS o gwincie nawet nie mówię bo wyższy level . Nic innego nie pozostaje

Komentarz

Nastała cisza :|

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X