Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowarka indukcyjna / ładowanie bezprzewodowe Qi w schowku OIII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ładowarka indukcyjna / ładowanie bezprzewodowe Qi w schowku OIII

    Witam, sprawa jak w temacie. Zamarzyło mi się posiadania ładowarki indukcyjnej 3V0035502 w aucie w wersji OEM. Zakupiłem sobie taką ładowarkę razem ze schowkiem i teraz szukam sposobu na podłączenie tego do swojego samochodu. Pacjent to Octavia III 2016 kombi. Wiem że trzeba będzie wyciąć kawałek tunelu aby wszystko się zmieściło. Wtyczka 4B0971978B również już jest zamówiona tak samo jak i piny do niej 000979009. Dzięki uprzejmości kolegi rrobert z forum octavia team posiadam schemat instalacji elektrycznej. Zippyshare.com - [now defunct] Free File Hosting

    Problem polega na tym że nie potrafię rozszyfrować gdzie który kabelek powinien iść. Dzwoniłem do kilku elektryków w Łodzi i nikt nie chce się podjąć tego. Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić które piny powinny iść do jakiego elementu w pojeździe aby wszystko działało jak powinno i nie puściło auta z dymem. Nie zależny mi na funkcji wzmacniania GSM więc ta część ze schematu odpada. Część modyfikacji już zrobiłem samodzielnie w aucie ale tutaj się zatrzymałem z powodu braku dobrej instrukcji gdzie co i jak podłączyć. A może ktoś w Łodzi lub okolic +/- 50KM chce się podjąć montażu tego elementu, oczywiście za odpowiednią opłatą w PLN.

  • #2
    Ładowarka indukcyjna w schowku - Doposażanie Octavii - Octavia.team

    Pod tym linkiem osobiście objaśniłem schemat. Co i gdzie dokładnie.
    W razie czego dopytaj po przeczytaniu.

    W skrócie.
    Pięć kabelków, które musisz podłączyć w odpowiednie miejsca. Masa, plus z bezpiecznika stałego, dwa do radia i jeden do bordnetz-a.
    Ostatnio edytowany przez Bandini; 38733.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Bandini Zobacz wpis
      Ładowarka indukcyjna w schowku - Doposażanie Octavii - Octavia.team

      Pod tym linkiem osobiście objaśniłem schemat. Co i gdzie dokładnie.
      W razie czego dopytaj po przeczytaniu.

      W skrócie.
      Pięć kabelków, które musisz podłączyć w odpowiednie miejsca. Masa, plus z bezpiecznika stałego, dwa do radia i jeden do bordnetz-a.
      Czytałem tamten temat. To co opisujesz nie jest dla mnie jasne. Tak jak napisałem nie potrafię rozczytać schematu który jest tam podany.

      Podam przykład jasnego opisania który umożliwia laikowi zrobienia tego. Przy podłączaniu włącznika świateł jest jasno opisane który pin idzie w które miejsce w kostce kostki komputera pin 16 sekcja c i pin 2 w kostce włącznika.

      Komentarz


      • #4
        Ok. Rozumiem, że jesteś laikiem i nie zmuszam byś został elektrykiem. Przyjrzyj się dokładnie drugiej stronie schematu i zrozumiesz co napisałem.
        Jeszcze raz troszkę bardziej kolorowo.
        1. Brązowy od prawej to masa. (przykręć ją do karoserii)
        2. Czerwono - zielony plus bezpiecznik SC16. (w schowku pod kierownicą)
        3. Żółto - czerwony do radia
        4. Żółto - niebieski do radia
        5. Biały do bordnetz-a (lewa strona słupek A)
        Jak montujesz jeszcze wzmacniacz sygnału GSM to dodatkowo jeden kabelek więcej plus koncentryk do anteny.

        T12g/11 dla przykłady oznacza kostkę w radiu i pin 11.
        T6ay/4 to masa wychodząca z kostki ładowarki.

        Jaśniej się nie da i mam nadzieję, że już rozkminisz ten i wiele innych schematów.

        Komentarz


        • #5
          Bandini tak teraz jest dużo jaśniej. Dziękuje, ale jeszcze się upewnię co do zastosowania materiałów i czy dobrze zrozumiałem.
          Jeżeli coś pomieszałem to mnie popraw.

          Pin 1 ładowarki kabel Brązowy :użyje kabelka zakończonego oczkiem aby się przyczepić do karoserii.
          sko.JPG
          Pin 2 ładowarki Czerwono - zielony Kabelek zakończony czymś takim i wpięty w miejsce bezpiecznika numer 16 z lewej strony kierownicy za schowkiem jak opisałeś.
          skod.JPG
          Pin 3 z ładowarki do kostki radia pin 11 (czy to jest konieczne, nie zależny mi na pokazywaniu ikonki ładowania w radiu)
          nie udało mi się wyszukać zdjęcia z numerami pinów aby to jakoś oznaczyć

          Pin 4 z ładowarki do kostki radia pin 5 (czy to jest konieczne, nie zależny mi na pokazywaniu ikonki ładowania w radiu)
          nie udało mi się wyszukać zdjęcia z numerami pinów aby to jakoś oznaczyć

          Pin 5 z ładowarki Biały kabel do kostki w bordnetz pin 14, tej samej w której był dokładany już pin do sterowania auto światłami pierwsza kostka od kierowcy
          skoda.JPG
          Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

          Komentarz


          • #6
            Brawo!
            Widzisz, wcale diabeł nie taki straszny jak go malują

            Komentarz


            • #7
              Bandini Czy był byś w stanie wyszukać jakieś zdjęcie z kostką od radia i oznaczyć te miejsca w które trzeba dołożyć piny? Wtedy bym zaktualizował swój post i była by instrukcja dla laika a jak będę robił tą modyfikację w swoim aucie to uzupełnię o zdjęcia z auta.

              Tak teraz patrzę na te schemat i chyba coś pomieszałem. Zobacz czy teraz jest to dobrze.

              Porównanie kostki z ładowarki do schematu:
              laa.JPG
              Pin 4 ładowarki kabel Brązowy: użyje kabelka zakończonego oczkiem, aby się przyczepić do karoserii (masa).

              Pin 1 ładowarki Czerwono - zielony Kabelek wpięty w miejsce bezpiecznika numer 16 z lewej strony kierownicy za schowkiem jak opisałeś.

              Pin 3 żółto – czerwony z ładowarki do kostki radia pin 11


              Pin 2 Żółto – niebieski z ładowarki do kostki radia pin 5

              Pin 5 z ładowarki Biały kabel do kostki w bordnetz pin 14, tej samej w której był dokładany już pin do sterowania auto światłami pierwsza kostka od kierowcy
              Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

              Komentarz


              • #8
                Nic nie namieszałeś. Jest git!
                Jak znajdę jakąś fotkę z kostką radia to Ci wyślę na PW.

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki uprzejmości Bandini otrzymałem jeszcze zdjęcia jak wyglądają wtyczki.

                  1 wtyczka (4B0971978B trzeba dokupić) to jest wtyczka która idzie do ładowarki opis kabelków w poście #7
                  aa.jpg
                  2 wtyczka to jest wtyczka która idzie do radia (jest już w aucie). Do niej trzeba dołożyć dwa kable opis kabelków w poście #7
                  image_50731.jpg

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam,
                    jak wyglada w ogóle sprawa indukcji w O3 z 2016. Jestem od niedawna posiadaczem i widzę, ze w schowku tunelu środkowego jest gumowa poduszeczka z symbolem ładowarki- czy to oznacza, ze mam w standardzie ładowarkę czy coś trzeba aktywować/ dokupić/ dołożyć. Kładąc telefon na ładowarce nie ładuje.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Visterio Zobacz wpis
                      Witam,
                      jak wyglada w ogóle sprawa indukcji w O3 z 2016. Jestem od niedawna posiadaczem i widzę, ze w schowku tunelu środkowego jest gumowa poduszeczka z symbolem ładowarki- czy to oznacza, ze mam w standardzie ładowarkę czy coś trzeba aktywować/ dokupić/ dołożyć. Kładąc telefon na ładowarce nie ładuje.
                      Sam telefon też musi mieć funkcję indukcyjnego ładowania.
                      Jaki masz obecnie?

                      Komentarz


                      • #12
                        iPhone 11 pro, ma indukcję.

                        Komentarz


                        • #13
                          Super. Rozumiem, że jest włączona?
                          W samochodzie nic się nie włącza. Telefon po włożeniu do schowka automatyczni rozpoczyna ładowanie. Na wyświetlaczu zapala się ikona qi.
                          Najlepiej zrób zdjęcie schowka dla pewności. Przed tym wyjmij tą gumę ze schowka. Zobaczymy co tam masz?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Visterio Zobacz wpis
                            Witam,
                            jak wyglada w ogóle sprawa indukcji w O3 z 2016. Jestem od niedawna posiadaczem i widzę, ze w schowku tunelu środkowego jest gumowa poduszeczka z symbolem ładowarki- czy to oznacza, ze mam w standardzie ładowarkę czy coś trzeba aktywować/ dokupić/ dołożyć. Kładąc telefon na ładowarce nie ładuje.
                            Hej, tak wygląda gumka która jest w ładowarce a poniżej sama ładowarka. Jak masz coś innego to nie masz ładowarki tylko wzmacniacz GSM.
                            DSC_0612.JPG
                            DSC_0613.JPG
                            Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

                            Komentarz


                            • #15
                              Gumka identyczna, ale żeby pod nią zajrzeć trzeba mocno ingerować w tunel środkowy? Czy masz jakiś manual? Chętnie sprawdzę, czy jest pod nią płytka, której zdjęcie wkleiłeś?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Visterio Zobacz wpis
                                Gumka identyczna, ale żeby pod nią zajrzeć trzeba mocno ingerować w tunel środkowy? Czy masz jakiś manual? Chętnie sprawdzę, czy jest pod nią płytka, której zdjęcie wkleiłeś?
                                Wyciągasz ją normalnie zaczynając od strony przycisków (start stop itd). Nie ma żadnej ingerencji. Podważasz i wyciągasz. Max 15 sekund.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Visterio Zobacz wpis
                                  Gumka identyczna, ale żeby pod nią zajrzeć trzeba mocno ingerować w tunel środkowy? Czy masz jakiś manual? Chętnie sprawdzę, czy jest pod nią płytka, której zdjęcie wkleiłeś?
                                  Nic nie trzeba ingerować. Jak dla mnie można sobie pomóc kartą bankomatową lub czymś innym płaskim i podwadzić/wsunąć od lewej lub prawej strony. Jest to gumowe więc nic nie uszkodzisz nawet jak się wygnie.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Spoko, dzięki. Sprawdzę.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Niestety nie posiadam płytki do ładowania indukcyjnego. Guma po wyjęciu okazuje się, ze tez się nieco różni. Ma wytłoczony telefon z antenka, co ewidentne potwierdza to, ze jest to wzmacniacz sygnału.

                                      Poradźcie, czy dołożenie samego modułu załatwia sprawę czy trzeba coś grzebać w kompie i aktywować dodatkowe funkcje?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Trzeba parę kabelków pociągnąć i oczywiście wymienić schowek na telefon co wiąże się z podcięciem pod nim konsoli środkowej. W zasadzie to tylko tyle.
                                        Jak byś poszukiwał takowego schowka z ładowarką i wzmacniaczem to mam na zbyciu.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Wczoraj montowałem taki schowek. Może się komuś przyda:

                                          Co trzeba kupić:
                                          - wyjmaki do radia
                                          - WTYCZKA AUDI A1 11- 4B0971978B
                                          - PRZEWÓD KABEL FLRY-B 1x0,5mm BIAŁY 1m
                                          - PRZEWÓD KABEL FLRY-B 1x0,5mm BRĄZOWY 1m
                                          - PRZEWÓD KABEL FLRY-B 1x0,5mm NIEBIESKO - ŻÓŁTY 1m
                                          - PRZEWÓD KABEL FLRY-B 1x0,5mm ZIELONO - CZERW 1m
                                          - PRZEWÓD KABEL FLRY-B 1x0,5mm Żółto - czerwony 1m
                                          - KONEKTOR PIN ŻEŃSKI VW 2,8 JPT 000979133E​ - do podłączenia do skrzynki bezpieczników. Ewentualnie bypass bezpiecznika mini
                                          - ST-088/2 KOŃCÓWKA OCZKOWA M8 0,5-1mm2 E4204​ - do podłączenia do masy
                                          - PIN ŻEŃSKI KONEKTOR 000979009​ - 8 sztuk, do podłączenia do wtyczek
                                          - taśma izolacyjna parciana

                                          Instrukcje:
                                          - tu widać jak się wyciąga schowek:
                                          - tu widać jak zdemontować dźwignię otwierania maski:
                                          - tu widać jak się dostać do BCMa:

                                          Złożenie kabla:
                                          - na wszystkie przewody z jednej strony montujemy konektory 000979009 (konektory trzeba zacisnąć)
                                          - na zółto/czerowny, żólto/niebieski i biały z drugiej strony też montujemy kontektory 000979009
                                          - na czerwono/zielony z drugiej strony zaciskamy konektor 000979133E
                                          - na brązowy z drugiej strony zaciskamy konektor oczkowy
                                          - do wtyczki 4B0971978B montujemy kable następująco:
                                          -- pin 1: czerwono/zielony
                                          -- pin 2: zółto/niebieski
                                          -- pin 3: zółto/czerwony
                                          -- pin 4: brązowy
                                          -- pin 5: biały
                                          - przewody owijamy taśmą parcianą: oddzielnie żółto/czerwony i żółto/niebieski - one idą do radia. Resztę oddzielnie bo idądo bezpieczników i BCMa.

                                          Montaż:
                                          0. odłączyć akumulator
                                          1. zdjąć dekor wokół skrzyni biegów
                                          2. zdjąć osłony tunelu
                                          3. wyjąć stary schowek, odpiać zasilanie oświetlenia
                                          4. wyjąć schowek pasażera (wystarczy szarpnąć)
                                          5. do nowego schowka podłączyć kabel i przeciągnąć jedną część do radia, drugą do bezpieczników
                                          6. schowek można już zamontować (pamiętać o podłączeniu zasilania oświetlenia
                                          7. wyjąć radio wyjmakami
                                          8. wyjąć wtyczkę od radia, a z wtyczki szarą sekcję
                                          9. do szarej sekcji podłączamy:
                                          -- pin 5: żółto/niebieski
                                          -- pin 11: żółto/czerwony
                                          10. wtyczkę złożyć, podłączyć do radia, radio włożyć, wchowek włożyć
                                          11. trzeba zdjąć dźwignię otwierania maski
                                          12. trzeba zdemontować osłonę progu kierowcy
                                          13. zdemontować skrzynkę bezpieczników i podłączyć czerwono/zielony do bezpiecznika nr 16 / ewentualnie użyć bypasu - wtedy nie trzeba wyjmować skrzynki bezpieczników
                                          14. podłączyć brązowy do masy (śruba Torx 30 po lewej od bezpieczników)
                                          15. wyjąć wtyczkę z BCMa - ta najbliżej kierowc (sekcja C).
                                          16. z wtyczki wysuwa się 2 białe sekcje. Do pinu 14 podłączamy biały przewód.
                                          17. składamy wtyczkę BCMa, montujemy
                                          18. zakładamy osłonę progu i dźwignię maski
                                          19. zakładamy schowek przy bezpiecznikach
                                          20. zamontować osłony tunelu
                                          21. zamontować dekor skrzyni biegów

                                          I tyle.
                                          Zuber

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Wszystko pięknie ładnie ale projektanci skody zatrzymali się na czasach kiedy Samsung Galaxy S7 był na topie. Bo tylko telefony tych gabarytów tam wchodzą. Mam S 22 i brakuje ze 3 cm żeby wszedł . Więc jak dla mnie to niedorobiony pomysł.
                                            KOMAND

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez KOMAND1306 Zobacz wpis
                                              Wszystko pięknie ładnie ale projektanci skody zatrzymali się na czasach kiedy Samsung Galaxy S7 był na topie. Bo tylko telefony tych gabarytów tam wchodzą. Mam S 22 i brakuje ze 3 cm żeby wszedł . Więc jak dla mnie to niedorobiony pomysł.
                                              Ciekawe rzeczy opowiadasz... S23 wchodzi bez problemu, a myślę że S23+ też wejdzie.
                                              Co nie znaczy, że schowek jest gigantyczny. No i warto jeszcze pamiętać, że produkcja Octavii 3 już się zakończyła parę lat temu.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Bandini Zobacz wpis
                                                Ciekawe rzeczy opowiadasz... S23 wchodzi bez problemu, a myślę że S23+ też wejdzie.
                                                Co nie znaczy, że schowek jest gigantyczny. No i warto jeszcze pamiętać, że produkcja Octavii 3 już się zakończyła parę lat temu.
                                                Hehe chyba kolego nie miałeś nigdy S22 w dłoni. Pisze że nie wejdzie to nie wejdzie. c2bd7a91-dbe8-44be-a24a-2e5e3578088e.jpg 6bb53d25-876b-4ae1-be33-0b71c94280f3.jpg
                                                KOMAND

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez KOMAND1306 Zobacz wpis

                                                  Hehe chyba kolego nie miałeś nigdy S22 w dłoni. Pisze że nie wejdzie to nie wejdzie. c2bd7a91-dbe8-44be-a24a-2e5e3578088e.jpg 6bb53d25-876b-4ae1-be33-0b71c94280f3.jpg
                                                  No masz rację S22 nie miałem nigdy, ale S23 i S23+ już tak i mieści się w ładowarce bez problemów!

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X