Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Malowanie wnętrza lamp - Octavia II i II FL - Black Look

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Malowanie wnętrza lamp - Octavia II i II FL - Black Look

    Dzień Dobry

    Po krótce - bo kiedyś już temat się pojawił - ale przed migracją serwera - dane wzięły cholera

    1. Rozklejanie lamp - jeżeli chodzi o II to wystarczy dobra temperatura, ale niestety przy II FL już tylko mechaniczne usuwanie kleju pozostaje. Testowałem dużo "chemii" i nawet znalazłem ustrojstwo do rozpuszczania kleju w lampach ale skórka warta wyprawki - smród i czasochłonność niweluje sens tego procesu. A więc pozostaje dremel i wypust nie więcej niż 2 cm w głąb kleju.



    2. Przygotowanie do malowania - po rozklejeniu mechanicznym - należy dobrze oczyścić miejsca po starym kleju. Same sreberko wewnątrz lampy należy oczyścić delikatnym paierem ściernym. Polecam ręczny robotę z papierem 200/300 - przy mechanicznej obróbce łatwo można przepalić plastik - cas na jedną lampę to jakieś 2 h.



    3. Przy procesie malowania warto przeczyścić soczewkę i odtłuścić wewnętrzną część szkła reflektora. Cała masa specyfików - im więcej alkoholu tym lepszy efekt



    4. Boczne profile z napisem można malować wedle uznania - tutaj jest pełna fantazja - można nawet powycinać literki dremelem i uzyskać fajny efekt z migaczem ledowym. Ja pozostałem przy opcji pomalowania napisów w opcji nadwozia i później zeszlifowaniu wierzchniej części i tak pozostaje pożądany efekt jak poniżej.



    5 Składanie - do kupy jest dal mnie procesem o wiele łatwiejszym niż rozkładanie - więc robimy wszystko to co na początku tyle że dwa razy ostrożniej



    6. Sklejanie lamp polecam zacząć od punktowego złapania miejsc skrajnych lamp - mocując miedzy nimi punktowo klej - tak aby w razie W mieć możliwość korekty. Jak po sklejeniu punktowym pozostanie równomierna odległość - wówczas możemy pistoletem objechać bezpiecznie pozostałą część lampy. Nie wciskając zbyt mocno kleju między obudowę lamy a klosza bo mozę się niechcący dostać do wewnątrz klosza i cała robota od nowa



    7, Lampy niech spokojnie doschną ze dwie doby - mimo ze klej już będzie po 6 godzinach twardy jak stolec słonia - polecam odczekać jak stwardnieje i odparuje do końca. Nie spieszymy się bo potem są łzy w oczach że lampa krzywa i jeszcze mi zaparowała.



    Więcej info na priv lub pod telefonem w stopce

    W szczegóły już mi się nie chciało wchodzić bo powstałby elaborat jak Wisła długa i szeroka.

    Z pozdrowieniami Rafał
    Ostatnio edytowany przez Rafał Oskar; 43908.
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

  • #2
    dobra robota

    Komentarz


    • #3
      Cześć, zbliżam się do momentu regeneracji odbłyśników w przednich lampach. Rozklejać mechanicznie, nie bawić się w podgrzewanie... a co z sklejaniem? jakiego kleju używałeś?

      Komentarz


      • #4
        W twojej wersji jest miękki klej więc pójdzie łatwo.

        Klej butylowy do sklejenia jest w każdej Castoramie
        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


        T: 500286848

        Komentarz


        • #5
          ja mam wersję poliftową z taką lampą jak u Cb

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X