Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Dłuższy piąty bieg - jak to wygląda ?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Takie pytanie czy jak zębatki 5-ki są zmieniane na dłuższe to czy te 103 konie starczą? Autko nie robi się słabsze? Aktualnie przy 140km/h jest te 4200/300 RPM ale dodając gazu w miare sprawnie dojdzie do 160 np do wyprzedzenia. Jak wejdzie mod skrzyni to jak to wygląda? Nie mówie jak wpadnie małe wzniesienie gdzie już teraz przydaje się redukcja. Może ktoś opisać kto przeszedł mod?
    Ostatnio edytowany przez smajler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ja zrobiłem przełożenie 0,74, czyli nie to najlepsze, o którym piszą, czyli 0,67. Także z mojej strony mogę powiedzieć, że nie czuję jakieś wielkiej różnicy przy wyprzedzaniu. (Fabrycznie zębatki maja 0,8125).

PS
      Oprócz tego, że śledzę aukcje z Jettami 2.5 MPI SE ze 150 lub 170 koniami... Ale to jest tak irracjonalny wydatek... Eh. Nie mówiąc o kosztach samej robocizny.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kris_hawk Zobacz wpis
        Oprócz tego, że śledzę aukcje z Jettami 2.5 MPI SE ze 150 lub 170 koniami...
        chcesz wymienić silnik i skrzynię??

...Moje Cappuccino MPi...

jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

Komentarz

• Kris_hawk, dlaczego 0,67 jest najlepsze? 0,71 powinno być najlepsze, bo jest kompromisem między 0,74 a 0,67.

Komentarz

• Zamieszczone przez user135 Zobacz wpis
            Kris_hawk, dlaczego 0,67 jest najlepsze? 0,71 powinno być najlepsze, bo jest kompromisem między 0,74 a 0,67.
            Po prostu przed modem przeczytałem cały temat, i użytkownicy najbardziej zachwalają 0,64.
            Ja mam przełożenie 0,74 i to jest dla mnie już dobre przełożenie. Po pierwsze kompromis z oryginalnego 0,8125 a docelowym 0,64.
            Po drugie koszt tego moda (250 za dwa koła zębate +olej 80zł) jest prawie żaden względem tego za 0,64...(prawie tysiąc)

Jeżeli Ty szukasz jeszcze kompromisu pomiędzy teraz 0,74 a 0,67 no to tak, 0,71 jest czymś takim. Nikt tego do tej pory nie robił.

Zmiana kół na 0,74 to spadek obrotów na 5 biegu o 8,92%
            0,71 jak piszesz a dokładnie 36/51, tak? to spadek o 12,85%
            a ten docelowy i zachwalany przez wszystkich 0,67, to spadek o 17,54%

Mi spadek o 9% bardzo pomógł, bo już w trasie jak utrzymuje tak 2800-2900 obrotów to nie spala mi oleju.
            A jadę szybciej niż poprzednio. Jak zrobisz tego moda to się przyjrzę temu bliżej ;-) Bo ja na 0,67 na pewno się nie zdecyduje, bo za dużo po mieście jeżdżę.
            Ale na to Twoje przełożenie patrze z optymizmem, ale na razie cena też mnie zastanawia... Bo za ile jesteś w stanie dorwać te przełożenia?

Komentarz

• Zamieszczone przez Kris_hawk Zobacz wpis

Po prostu przed modem przeczytałem cały temat, i użytkownicy najbardziej zachwalają 0,64.
              Ja mam przełożenie 0,74 i to jest dla mnie już dobre przełożenie. Po pierwsze kompromis z oryginalnego 0,8125 a docelowym 0,64.
              Po drugie koszt tego moda (250 za dwa koła zębate +olej 80zł) jest prawie żaden względem tego za 0,64...(prawie tysiąc)

Jeżeli Ty szukasz jeszcze kompromisu pomiędzy teraz 0,74 a 0,67 no to tak, 0,71 jest czymś takim. Nikt tego do tej pory nie robił.

Zmiana kół na 0,74 to spadek obrotów na 5 biegu o 8,92%
              0,71 jak piszesz a dokładnie 36/51, tak? to spadek o 12,85%
              a ten docelowy i zachwalany przez wszystkich 0,67, to spadek o 17,54%

Mi spadek o 9% bardzo pomógł, bo już w trasie jak utrzymuje tak 2800-2900 obrotów to nie spala mi oleju.
              A jadę szybciej niż poprzednio. Jak zrobisz tego moda to się przyjrzę temu bliżej ;-) Bo ja na 0,67 na pewno się nie zdecyduje, bo za dużo po mieście jeżdżę.
              Ale na to Twoje przełożenie patrze z optymizmem, ale na razie cena też mnie zastanawia... Bo za ile jesteś w stanie dorwać te przełożenia?
              Tez bym chętnie zmienił na 0,74 gdzie zdobyłeś graty w takiej cenie
              Skoda Octavia II FL
              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

Komentarz

• Maly745, tu masz za 270 PLN ;-) kupowałem u tego samego gościa ;-)

Archiwalne: Skrzynia biegów 37-50 zębatki 5 V piąty bieg VW Skoda Seat 1.2 1.4 1.9 Tarnowskie Góry • OLX.pl

user135, ten gość ma też zębatki te o których piszesz, ale one wyglądają zupełnie jak nie na tą skrzynie...

Skrzynia biegów 36-51 zębatki 5 V piąty bieg VW Skoda Seat 1.4 1.7 1.9 Tarnowskie Góry • OLX.pl

Na ile śrub masz mocowany dekielek? Bo ja na 5..
                więc mnie by interesowała ta aukcja:
                Link

750zł.... i to już jest 6 bieg
                Ostatnio edytowany przez Kris_hawk; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Kris_hawk te zębatki 36-51 co wkleiłeś, to nie są niestety te o których mówiłem. Owszem, zastanawiałem się nad nimi, ale najprawdopodobniej nie będą pasowały na zasadzie plug and play. Jeśli będą pasować, to może nie obyć się bez modyfikacji. Te o których ja mówiłem, to owszem, też 36-51, ale 5-ty bieg od Passata B6, 1.6 i są ze skrzyni GPM i JJU i one pasują na pewno. Te co pokazałeś bym wziął, ale nie mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty bez pewności, że wejdą bez problemów i modyfikacji.

Komentarz

• Panowie a znajdę jakiś manual z takiej przeróbki, skrzynie lnr już mam w garażu

Komentarz

• Witam sznowne grono, dawno mnie tu nie było . Jestem aktualnie po przeszczepie 6 skrzyni, niestety moja skrzynia z 5 wydłuzoną podała się (łożyska) . Jeśli ktoś chciał by kupić długa piatkę 0,67 zapraszam jest na sprzedaż .

Pewno padną pytania jak się jeździ na 6 skrzyni , moim zdanie dużo lepiej jak na długiej 5 a koszt w podobny co do wydłużenia 5 biegu.

Jeśli któryś z was chciałby 6 skrzynie zapraszam koszt nie przekroczy 1000 zł !!

6 BIEG.jpg

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X