Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Siatka w kratce zderzaka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez termit886
    koledzy czy może ktoś opisać jak zamontować elegancko tą siateczkę?
    Kupujesz siatkę - powiedzmy, że 100x25cm, przycinasz ją do 74-75 cm, zaginasz na bokach, wsuwasz przed chłodnicę i przypinasz trytytkami - nic więcej nie potrzeba
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • Najlepiej wyciągnąć kratkę, nawiercic małe dziurki i przyczepić paskami z plastiku.
      Ja tak robilem i jest elegancko, na górną część nie przyczepialem bo wygląda bardzo dobrze więc tam kamienie jakoś się nie dostają

      Komentarz


      • Ja swoją niczym nie mocowałem. Wyciągnąłem kratkę, siatkę dociąłem tak aby nałożyć ją od góry i od dołu kratki potem na wcisk wsadziłem i się trzyma jak na razie dobrze.
        "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
        ----------------------------------------------------

        !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

        Komentarz


        • Zakupiłem siatkę aluminiową koloru czarnego wersja w romby. Wyciąłem do kształtu kratki i przyczepiłem trytytkami
          120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

          Smarowanie zapewnia

          Komentarz


          • mi wyszło tak - jak widzicie na jednej fotce ...małe otworki zrobione wiertłem do drzewa , aby nie "jeździło " wiertło - atrapa jest tam rozdwojona (ostatnie foto do góry nogami )- otwór zrobiony na tej dolnej , nic nie widać z góry , jedynie widoczne paski pod rejestracją - są czarne i mało zauważalne .
            Podstawa idealnie dociąć siatkę - ja to robiłem na patyk - tak długo docinany , aż minimalnie ciasno wchodził na swoje miejsce - efekt - wg mnie jak z fabryki , ale to moje zdanie . A cha - oka siatka największe , z obawy braku ewentualnego chłodzenia . Za parę dni 5 tys km po Chorwacji
            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

            Komentarz


            • a tutakj jeszcze jeden patent ale tylko na dolna kratkę i górną, myślę, że do wykorzystnia na zwykłej i RSowej opcji. niestety w RSie ciężko sie bardzo zdejmuje te kratke.
              Dół:
              WordPress.com

              Góra:
              WordPress.com
              przyklejenie do kratki za pomocą żywicy epoxydowej.
              Spalanie - Motostat.pl
              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
              Sprzedam na OLX!!

              Komentarz


              • wg. mnie koleś dał za gęstą siatkę

                Komentarz


                • Chyba in gesciej tym lepiej, wiecej kamieni/kamyczkow zatrzyma.
                  Moja chlodnica od dalu wyglada maskrycznie a auto 2009.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                  Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                  Sprzedam na OLX!!

                  Komentarz


                  • odgrzeję bardzo zimnego kotleta. co do przedmówcy siemi1 chyba nie za bardzo bo jak będa za małe oczka jak to będzie miało się chłodzić ponadto jaki będzie opór siatki. Wyobrażam sobie jak ona zachowuje się jak się zap...... 140 co najmniej. IMO oczka 3,5x5 mm sa OK ale to moje zdanie. A pisze w tym wątku bo i ja zamontowałem siateczkę i się nie martwię, że zdjęcia mojej chłodnicy będą jeszcze gorsze.
                    Forum - Octavia Club Polska
                    dla kol endryu pkt poszedł jeszcze raz thx będe spokojniejszy K................ co by człowiek zrobił bez forum. Ano nic może k......... . :lol:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez andrzej1962
                      bo jak będa za małe oczka jak to będzie miało się chłodzić ponadto jaki będzie opór siatki. Wyobrażam sobie jak ona zachowuje się jak się zap...... 140 co najmniej
                      Drobna siatka też da radę przepuścić odpowiednią ilość powietrza. Kolega Biszczu przerabiał ten temat w swojej byłej OII Forum - Octavia Club Polska
                      Zamieszczone przez andrzej1962
                      dla kol endryu pkt poszedł jeszcze raz thx będe spokojniejszy K................ co by człowiek zrobił bez forum. Ano nic może k......... . :lol:
                      :kciukgora :kciukgora :kciukgora
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • potwierdzam, że drobna siatka spokojnie się też do takiego moda nadaje. Mój tata w swojej o2FL też taką założył i sprawdza się wyśmienicie.
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez andrzej1962
                          odgrzeję bardzo zimnego kotleta. co do przedmówcy siemi1 chyba nie za bardzo bo jak będa za małe oczka jak to będzie miało się chłodzić ponadto jaki będzie opór siatki. Wyobrażam sobie jak ona zachowuje się jak się zap...... 140 co najmniej. IMO oczka 3,5x5 mm sa OK ale to moje zdanie. A pisze w tym wątku bo i ja zamontowałem siateczkę i się nie martwię, że zdjęcia mojej chłodnicy będą jeszcze gorsze.
                          Forum - Octavia Club Polska
                          dla kol endryu pkt poszedł jeszcze raz thx będe spokojniejszy K................ co by człowiek zrobił bez forum. Ano nic może k......... . :lol:
                          Mam taką założoną już ponad rok i nie ma problemu z chłodzeniem. Owady i kamienie wyłapuje bez problemu bo raz na tydzień ją czyszczę miotełką z owadów. Swoje zadanie spełnia i nie mam problemu z uszkodzeniami chłodnicy.

                          Komentarz


                          • gdzie taka siateczke mozna kupic?
                            Rafał

                            Komentarz


                            • rafall79, w Castoramie
                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Biszczu
                                rafall79, w Castoramie
                                :shock: :shock: :shock: Ja u siebie pytałem i takowych nie było dlatego alledrogo. Wpisz siatka tuningowa u wybierzesz sobie sprzedawcę

                                Komentarz


                                • Z taka osloną to możesz na Paryż- Dakar robić

                                  Komentarz


                                  • Mam nadzieję, że na naszych drogach sprawdzi się doskonale .
                                    Fajna stronka

                                    Komentarz


                                    • vaz, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, w oryginalne te elementy chronią tylko DOLNĄ część chłodnicy (tą "widoczną" przez zderzak) nie chronią tej widocznej "przez grill"), i drugie pytanie, jak to się sprawdza w praktyce Twoim zdaniem ?

                                      1K0820746 - kratka
                                      3D0867646 - spinki
                                      www.prostetorodo.pl

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez macherstudio
                                        i drugie pytanie, jak to się sprawdza w praktyce Twoim zdaniem
                                        pytanie co prawda nie do mnie, ale trzymałem w ręku oryginalną plastikową kratkę do O2 i dlatego nie zdecydowałem się na nią, tylko dokonałem rękodzieła .
                                        Oryginał wykonany z miękkiego plastiku o zbyt dużych podłużnych oczkach i moim zdaniem nie zabezpiecza ona przed niczym.
                                        Jeżeli kamień przedrze się przez zderzak, to tym bardziej przez oryginalną skodowską kratkę.
                                        Fajna stronka

                                        Komentarz


                                        • macherstudio, Nie zawracaj sobie głowy oryginalną kratką :!: Nie spełnia swojej roli.
                                          Zastosuj kratkę wykonaną z siatki aluminiowej. Opisy, fotki i opinie są w tym temacie.
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • Potwierdzam to co napisano powyżej o oryginalnej kratce na dolnej części parownika...
                                            mam takową fabryczną, nie zabezpiecza parownika, trzeba poprawić fabrykę własną rzeźbą :idea:
                                            Antyfotoradar Valentine1
                                            Harry II Classic+Sirio ML145

                                            Komentarz


                                            • Poszedłem zobaczyć do siebie jak to wygląda to mam wbitą pszczółke, popełniła harakiri, parę kamyków też z tego co tam widzę się trafiło.

                                              Początkowo myślałem, że Wy to montujecie zaraz za kratkami tymi plastikowymi zderzaka, ale jak widziałem u siebie to ni hu hu, tam to ciężko byłoby coś wcisnąć, więc zakładam, że montujecie to przed chłodnicą i wtedy trytami łapiecie do czegokolwiek się da przy zderzaku?

                                              Pytanie do posiadaczy kratek 5x3,5 - gęstość jest odpowiednia? Nie ma problemu z przepływem powietrza i chłodzeniem?

                                              Góra u mnie tak samo jak i u większości w zdecydowanie lepszym stanie niż dół, dlatego zastanawiam się nad kratką na dół.
                                              Moje 1.6 MPI BSE

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez naver
                                                Pytanie do posiadaczy kratek 5x3,5 - gęstość jest odpowiednia? Nie ma problemu z przepływem powietrza i chłodzeniem?
                                                nic takiego u siebie nie zauważyłem.
                                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                ​​​
                                                Grzegorz

                                                Moja Ambitna Czarnula

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez naver
                                                  więc zakładam, że montujecie to przed chłodnicą i wtedy trytami łapiecie do czegokolwiek się da przy zderzaku?
                                                  ja mam siatkę wstawianą, spasowaną bez luzu.
                                                  W dowolnej chwili można ją wyjąć, oczyścić i wstawić ponownie .
                                                  Fajna stronka

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X