Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wygłuszenie bagażnika plus nadkola

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    agusia906, ta pianka jest taka sobie do wygłuszania auta. Jeśli już chcesz robić to weź coś z gumy butylowej np. TO. No i tak jak napisał kolega wyżej warto najpierw wykleić matą tłumiącą i dopiero na to pianka. W dziale Multimedia/Instalacje CA masz kilka opisów jak to dobrze zrobić ( np. TAK ).
    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

    Komentarz


    • #77
      Też doszłam do wniosku że maty jakieś markowe trzeba zastosować, jak już robić to porządnie. Widziałam relację z Twojej pracy, będzie mi wzorem

      Komentarz


      • #78
        1 warstwa - mata butylowa na niskie tony i wibracje, przyklejamy ją zawsze bezpośrednio do blachy:

        Maty wygłuszające do samochodu, izolacja akustyczna, termiczna, materiały wyciszające - BitMat.pl

        2 warstwa - gęsta, gumowa pianka kauczukowa o grubości 6mm na drzwi i 6mm na podłogę

        Maty wygłuszające do samochodu, izolacja akustyczna, termiczna, materiały wyciszające - BitMat.pl

        Na przednie drzwi 2m2 butylu i 1m2 pianki

        Na bagażnik zazwyczaj dajemy 2,5m2 = 2,5m2 butylu i tyle samo pianki

        co sadzicie o takim ??

        Komentarz


        • #79
          ljanowski, możesz mieć problem żeby wszędzie pod podłogą zmieścić 6mm pianki. Szczególnie przy listach progowych.
          kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

          teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

          Komentarz


          • #80
            Warto ?? czy inwestycje 5 drzwi + bagaznik 700 zł olac?

            Komentarz


            • #81
              rób, zawsze będzie to troche ciszej w trakcie jazdy
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #82
                Odgrzewam temat...moj cel to ciszej przy duzych predkosciach a nie zeby mi basy samochodem nie trzesly ...
                uzylem 2mm alubutylu w sumie 4 m 2 starczylo mi na tyl- nadkola, klape ,bagaznika, tylnie drzwi (tylko ta blacha pod plasikiem)...gabka w drodze to wykleje plastiki w drzwiach i tylniej klapie.
                Pomiar telefonem z apka nie wykazal znaczacej poprawy (przy 140 km dalej 80 db), nie wiem jakie czestotliwosci apka skanuje ale jest poprawa bo przy 160 dalo sie spokojne z tylem rozmawiac, nierownosci nie przenosza sie tak na karoserie...jest lepiej....bede lecial dalej ale ze wzgledu na wage przeskakuje na pianke kauczukowa.

                Szum przednich kol i szum wiatru przedostaje przez uszczelki...moze i dach... wiec w nastepnych krokach skupie sie na tym



                Komentarz


                • #83
                  Brzmi dobrze, szczegolnie ze to jest najwiekszy mankament tego auta jakim teraz przyszlo mi jezdzic, i to prawie caly czas po autostradach. Za glosny! Ale dodatkowo jak wrzuce na luz to jest duzo ciszej i zastanawiam sie czy to nie moj 4x4 naped taki glosny jest...

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez pafigo79 Zobacz wpis
                    Odgrzewam temat...moj cel to ciszej przy duzych predkosciach a nie zeby mi basy samochodem nie trzesly ...
                    uzylem 2mm alubutylu w sumie 4 m 2 starczylo mi na tyl- nadkola, klape ,bagaznika, tylnie drzwi (tylko ta blacha pod plasikiem)...gabka w drodze to wykleje plastiki w drzwiach i tylniej klapie.
                    Ja wykleiłem drzwi pianką akustyczną ale co z tego, że zrobiło się ciszej jak te plastiki trzeszczą i charczą przy głośniejszej muzyce ...
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #85
                      Ja wykleilem tez plastiki/boczki drzwi(od srodka) gabka 3 mm...sprobuj powinno pomoc.tam miejsce jest nawet na 5mm

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X