Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Chip i DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Chip i DSG

    ciekawe odpowiedzi po firmie kompresora udało mi się ustalić że robią zawieszenia. prawdopodobnie samochód ma regulowany prześwit tylnej osi - poduszkami pneumatycznymi.

  • #2
    [O2] Chip i DSG

    Witajcie
    Zastanawiam się nad chipem chciałbym wycelować w ok 170 KM i teraz pytanko zwłaszcza do użytkowników DSG jak wasze skrzynki znoszą zwiększoną moc?
    Nie czarujmy się ale naprawa DSG to raczej droga sprawa więc jeżeli mam mieć problem odpuszczę sobie

    Komentarz


    • #3
      Ta skrzynia przenosi po 400KM i 550Nm wiec bez obaw

      Moje byle BKD jezdzi do dzis na nastawach rzedu 175KM/375Nm
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        3ba tylko dbac o terminowa wymiane oleju
        Soft zrobiony z głowa nie zabije skrzyni....zrobiony na pale z Nm z samego dołu moze dobic dwumase ktora tania nie jest
        pozdrawiam

        Diagnostyka i tuning
        hybrydowe wtryski i turbiny
        programy na ulice jak i do sportu

        Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
        www.tune-up.pl

        HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

        Komentarz


        • #5
          ~1600-1800zl, gdzie kompletna dwumasa ze sprzeglem do takiego BXE to 1200-1400zl
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Prędzej kulawe turbo które siedzi w bkd powie papa niż dsg, nie ma strachu, nic tylko chipować
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maicroft
              Ta skrzynia przenosi po 400KM i 550Nm wiec bez obaw
              Mówisz o fabrycznej skrzyni dsg z BKD? Po jakichś modyfikacjach? I ile razy jest w stanie przenieść taki moment?

              Komentarz


              • #8
                Własnie kiedyś słyszałem że DSG mają problemy z przenoszeniem dużych mocy pytanie czy np 180 kuca im zaszkodzi?

                Komentarz


                • #9
                  DSG powinno się schipowac tez. Jak tuner z głową - to zrobi, jak bez głowy i powie ze nie trzeba - to jest w błędzie. Looknij sobie na skrzynie w Elsie, do 103 KW, 125KW itp - sa inne
                  ktoś w temacie wie jak wygląda charaktersytyka krzywych ciśnień w 125KW a jak w 103KW.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ok, ja wszystko rozumiem, że z głową, że.w skrzyni też się zmienia program itd., ale sprzęgło to sprzęgło, więc zastanawiam się, jak sprzęgło przystosowane (zaprojektowane) do przenoszenia momentów rzędu 300 Nm daje radę przenosić 550 Nm, w skrzyni manualnej.jest to.niemożliwe (np. w BKD)?

                    Komentarz


                    • #11
                      Byla mowa o skrzyni DSG a nie o sprzegle

                      Natomiast...do typowego moda w BKD przeprogramowywac skrzynie? ...bez sens. Przeciez tam sie robi ok 380Nm plaskie i nic ...nic sie zlego nie dzieje. Auta jezdza po kilkaset tys km bez problemu.

                      Ok...jak robimy grubo. Duze turbo itd...to jasne. Ale w tym przypadku koszt modyfikacji typowego BKD musialby skoczyc o 60-80%. Nikt (no prawie) za to nie zaplaci nam.
                      pozdrawiam

                      Diagnostyka i tuning
                      hybrydowe wtryski i turbiny
                      programy na ulice jak i do sportu

                      Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                      www.tune-up.pl

                      HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                      Komentarz


                      • #12
                        Byla mowa o skrzyni DSG a nie o sprzegle
                        A to przepraszam i dziękuję za wyjaśnienie! Myślałem, że sprzęgło jest częścią skrzyni biegów, zwłaszcza w kontekście DSG i stąd moje zdziwienie, bo z wypowiedzi Maicroft zrozumiałem, że DSG z BKD (wraz ze sprzęgłami) jest w stanie bez problemu przenieść (teoretycznie) 400KM i 550Nm. Ja tam nie mam jaj, żeby robić ponad 450 Nm bez wymiany sprzęgła/sprzęgieł w BKD...

                        Komentarz


                        • #13
                          Seryjne BKD moze miec te w miare plaskie 370-380Nm i bedzie zupelnie OK. Z wieksza turbina bedzie miec ze 420-430Nm i tez da rade. Jak sie poszuka to sa takie wykresy zmodzonych BKD.

                          A co do turbiny, to jak jej jeszcze nikt nie wymienil to i tak bedzie do wymiany bo w seryjnych sowa jest na porzadku dziennym :twisted:
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Seryjne sprzęgło w BKD znosi bez bólu 470-480Nm na dużym turbo gdzie max moment jest dopiero przy 2500, u siebie mam seryjna dwumase i działa juz przez około 60kkm z momentem 500/560Nm

                            W 2.0tsi mody pod 380 koni i blisko 480Nm nikt sprzęgła nie rusza a jest takie samo jak w BKD, 240mm
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez rob555
                              Byla mowa o skrzyni DSG a nie o sprzegle

                              .
                              a co to w DSG sprzęgła nie ma ?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Maicroft
                                Z wieksza turbina bedzie miec ze 420-430Nm i tez da rade.
                                Maicroft, 420-430 Nm to wiem, że znosi, sam widziałem takie mody, ale to jest jednak 120-130 Nm niż wartość, o której pisałeś wcześniej, stąd moje zdziwienie :wink:

                                Zamieszczone przez piramida
                                Seryjne sprzęgło w BKD znosi bez bólu 470-480Nm na dużym turbo gdzie max moment jest dopiero przy 2500
                                To zależy jeszcze, jak się wystroi, ale obawiam się, że ból może być, nawet, jak nie od pierwszych km, to po kilku kkm może być bida (oczywiście nie mówię o przypadku, gdzie robi się mody, a potem uprawia PSJ) :wink: W każdym razie ja chyba nie mam jaj, bo 450 Nm boję się na seryjnym sprzęgle przekroczyć :roll:

                                Komentarz


                                • #17
                                  fernando, jakbyś miał 450Nm przy 2000 to mógłbyś się obawiać ale juz przy 2500-2700 nie ma najmniejszego powodu do zmartwień :wink:
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez spacewalker
                                    a co to w DSG sprzęgła nie ma ?
                                    Pytanie retoryczne czy szukasz zaczepki?
                                    pozdrawiam

                                    Diagnostyka i tuning
                                    hybrydowe wtryski i turbiny
                                    programy na ulice jak i do sportu

                                    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                                    www.tune-up.pl

                                    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      piramida, czyli się zgadzamy, a dodatkowo ja.jestem bardziej bojazliwy widocznie

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez fernando
                                        Maicroft, 420-430 Nm to wiem, że znosi, sam widziałem takie mody, ale to jest jednak 120-130 Nm niż wartość, o której pisałeś wcześniej, stąd moje zdziwienie
                                        Dlubniete benzynki maja duzo mocy i momentu wiecej niz poczciwe TDI :wink:
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          to samo się tyczy dieselka BMM z DSG? Obecnie 140 kucyków mi nie wystarcza...

                                          Podsumowując co należy zrobić:
                                          1) wymiana turbiny
                                          2) program DSG
                                          3) chip silnika

                                          Dobrze piszę czy plotę głupoty :? ?
                                          Była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83896

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez blitz1916
                                            2) program DSG
                                            a skąd weżmiesz inny? :szeroki_usmiech
                                            do 450 Nm nie musisz nic zmieniać w programie, chyba, że chcesz wymienić sprzęgła na mocniejsze ale to wymiana mechaniczna a nie soft
                                            to co trzeba zrobić to na pewno nastawy podstawowe - ale to po każdej wymianie oleju się robi więc chyba o tym wiesz

                                            jak napisał wyżej rob555, nie warto dłubać przy sofcie skrzyni o ile nie chcesz iść wyżej niż 450Nm
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez blitz1916
                                              to samo się tyczy dieselka BMM z DSG? Obecnie 140 kucyków mi nie wystarcza...

                                              Podsumowując co należy zrobić:
                                              1) wymiana turbiny
                                              2) program DSG
                                              3) chip silnika

                                              Dobrze piszę czy plotę głupoty :? ?

                                              Podpinam się pod pytanie.
                                              Na chwilę obecną mam ok.170kucy (2.0l/Bmm/Dsg) po chiptuningu.Też już nie wystarczaKoleś który mi to robił stwierdził że z tego silnika i z tą skrzynią więcej bezpiecznie nie wycisnę.Jak to wkońcu jest???

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                negative74, wywal DPFa to zyskasz jeszcze kilka kucy :wink:
                                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                  negative74, wywal DPFa to zyskasz jeszcze kilka kucy :wink:
                                                  DPFa nie mam.Pytanie czy to już max. co można z wycisnąć?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X