Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowarka indukcyjna / ładowanie bezprzewodowe Qi w schowku OIII

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ładowarka indukcyjna / ładowanie bezprzewodowe Qi w schowku OIII

Witam, sprawa jak w temacie. Zamarzyło mi się posiadania ładowarki indukcyjnej 3V0035502 w aucie w wersji OEM. Zakupiłem sobie taką ładowarkę razem ze schowkiem i teraz szukam sposobu na podłączenie tego do swojego samochodu. Pacjent to Octavia III 2016 kombi. Wiem że trzeba będzie wyciąć kawałek tunelu aby wszystko się zmieściło. Wtyczka 4B0971978B również już jest zamówiona tak samo jak i piny do niej 000979009. Dzięki uprzejmości kolegi rrobert z forum octavia team posiadam schemat instalacji elektrycznej. Zippyshare.com - telefon.pdf

Problem polega na tym że nie potrafię rozszyfrować gdzie który kabelek powinien iść. Dzwoniłem do kilku elektryków w Łodzi i nikt nie chce się podjąć tego. Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić które piny powinny iść do jakiego elementu w pojeździe aby wszystko działało jak powinno i nie puściło auta z dymem. Nie zależny mi na funkcji wzmacniania GSM więc ta część ze schematu odpada. Część modyfikacji już zrobiłem samodzielnie w aucie ale tutaj się zatrzymałem z powodu braku dobrej instrukcji gdzie co i jak podłączyć. A może ktoś w Łodzi lub okolic +/- 50KM chce się podjąć montażu tego elementu, oczywiście za odpowiednią opłatą w PLN.

Ładowarka indukcyjna w schowku - Doposażanie Octavii - Octavia.team

Pod tym linkiem osobiście objaśniłem schemat. Co i gdzie dokładnie.
    W razie czego dopytaj po przeczytaniu.

W skrócie.
    Pięć kabelków, które musisz podłączyć w odpowiednie miejsca. Masa, plus z bezpiecznika stałego, dwa do radia i jeden do bordnetz-a.
    Ostatnio edytowany przez Bandini; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez Bandini Zobacz wpis
      Ładowarka indukcyjna w schowku - Doposażanie Octavii - Octavia.team

Pod tym linkiem osobiście objaśniłem schemat. Co i gdzie dokładnie.
      W razie czego dopytaj po przeczytaniu.

W skrócie.
      Pięć kabelków, które musisz podłączyć w odpowiednie miejsca. Masa, plus z bezpiecznika stałego, dwa do radia i jeden do bordnetz-a.
      Czytałem tamten temat. To co opisujesz nie jest dla mnie jasne. Tak jak napisałem nie potrafię rozczytać schematu który jest tam podany.

Podam przykład jasnego opisania który umożliwia laikowi zrobienia tego. Przy podłączaniu włącznika świateł jest jasno opisane który pin idzie w które miejsce w kostce kostki komputera pin 16 sekcja c i pin 2 w kostce włącznika.

Komentarz

Ok. Rozumiem, że jesteś laikiem i nie zmuszam byś został elektrykiem. Przyjrzyj się dokładnie drugiej stronie schematu i zrozumiesz co napisałem.
        Jeszcze raz troszkę bardziej kolorowo.
        1. Brązowy od prawej to masa. (przykręć ją do karoserii)
        2. Czerwono - zielony plus bezpiecznik SC16. (w schowku pod kierownicą)
        3. Żółto - czerwony do radia
        4. Żółto - niebieski do radia
        5. Biały do bordnetz-a (lewa strona słupek A)
        Jak montujesz jeszcze wzmacniacz sygnału GSM to dodatkowo jeden kabelek więcej plus koncentryk do anteny.

T12g/11 dla przykłady oznacza kostkę w radiu i pin 11.
        T6ay/4 to masa wychodząca z kostki ładowarki.

Jaśniej się nie da i mam nadzieję, że już rozkminisz ten i wiele innych schematów.

Komentarz

Bandini tak teraz jest dużo jaśniej. Dziękuje, ale jeszcze się upewnię co do zastosowania materiałów i czy dobrze zrozumiałem.
          Jeżeli coś pomieszałem to mnie popraw.

Pin 1 ładowarki kabel Brązowy :użyje kabelka zakończonego oczkiem aby się przyczepić do karoserii.
          sko.JPG
          Pin 2 ładowarki Czerwono - zielony Kabelek zakończony czymś takim i wpięty w miejsce bezpiecznika numer 16 z lewej strony kierownicy za schowkiem jak opisałeś.
          skod.JPG
          Pin 3 z ładowarki do kostki radia pin 11 (czy to jest konieczne, nie zależny mi na pokazywaniu ikonki ładowania w radiu)
          nie udało mi się wyszukać zdjęcia z numerami pinów aby to jakoś oznaczyć

Pin 4 z ładowarki do kostki radia pin 5 (czy to jest konieczne, nie zależny mi na pokazywaniu ikonki ładowania w radiu)
          nie udało mi się wyszukać zdjęcia z numerami pinów aby to jakoś oznaczyć

Pin 5 z ładowarki Biały kabel do kostki w bordnetz pin 14, tej samej w której był dokładany już pin do sterowania auto światłami pierwsza kostka od kierowcy
          skoda.JPG
          Ostatnio edytowany przez paszczak1991; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Brawo!
            Widzisz, wcale diabeł nie taki straszny jak go malują

Komentarz

Bandini Czy był byś w stanie wyszukać jakieś zdjęcie z kostką od radia i oznaczyć te miejsca w które trzeba dołożyć piny? Wtedy bym zaktualizował swój post i była by instrukcja dla laika a jak będę robił tą modyfikację w swoim aucie to uzupełnię o zdjęcia z auta.

Tak teraz patrzę na te schemat i chyba coś pomieszałem. Zobacz czy teraz jest to dobrze.

Porównanie kostki z ładowarki do schematu:
              laa.JPG
              Pin 4 ładowarki kabel Brązowy: użyje kabelka zakończonego oczkiem, aby się przyczepić do karoserii (masa).

Pin 1 ładowarki Czerwono - zielony Kabelek wpięty w miejsce bezpiecznika numer 16 z lewej strony kierownicy za schowkiem jak opisałeś.

Pin 3 żółto – czerwony z ładowarki do kostki radia pin 11

Pin 2 Żółto – niebieski z ładowarki do kostki radia pin 5

Pin 5 z ładowarki Biały kabel do kostki w bordnetz pin 14, tej samej w której był dokładany już pin do sterowania auto światłami pierwsza kostka od kierowcy
              Ostatnio edytowany przez paszczak1991; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Nic nie namieszałeś. Jest git!
                Jak znajdę jakąś fotkę z kostką radia to Ci wyślę na PW.

Komentarz

Dzięki uprzejmości Bandini otrzymałem jeszcze zdjęcia jak wyglądają wtyczki.

1 wtyczka (4B0971978B trzeba dokupić) to jest wtyczka która idzie do ładowarki opis kabelków w poście #7
                  aa.jpg
                  2 wtyczka to jest wtyczka która idzie do radia (jest już w aucie). Do niej trzeba dołożyć dwa kable opis kabelków w poście #7
                  image_50731.jpg

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X