Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ISOFIX przedniego fotela

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ISOFIX przedniego fotela

    Na portalu aukcyjnym widziałem elementy montażowe do Audi. Czy do skody też takie są da się zamontować?
    W konfiguratorze nowej skody jest opcja "Uchwyt ISOFIX na fotelu pasażera z przodu
    Miesięczny koszt 1 zł
    Cena łączna 150 zł", jako opcja przy nowym aucie.

  • #2
    jest też coś takiego składa się z elementu mocowania isofix + 2 śruby + 2 nakrętki. fotel jest fabryczne przygotowany do montażu tego mocowania koszt w ASO ok 250zł jak dobrze pamiętam. kupowałem ale jeszcze leży w garażu i czeka na montaż.

    Komentarz


    • #3
      karambazielona zamawiasz nowe auto czy chcesz doposazyc w isofixa orzedni fotel w swojej O3?
      Moge miec taki na zbyciu wiec, jak bedziesz zainteresowany to daj znac/.

      Komentarz


      • #4
        Dodi jeżeli karambazielona się nie zdecyduje to ja chętnie przygarnę
        O3 RS
        EVO IX

        Komentarz


        • #5
          Też jestem zainteresowany...

          Komentarz


          • #6
            Możecie zamówić te części np w ASO (8T0881545, 2x N90088003, 2x N90737101) + klej do gwintów (np Loctite) i trochę gimnastyki w garażu, albo poprosić w ASO o montaż.

            Komentarz


            • #7
              A jest gdzieś jakaś instrukcja do montażu? Lub możecie wytłumaczyć jak to się robi?

              Czy jest to możliwe z siedzenieami z alcantarą z L&K?

              Dzięki wielkie

              Komentarz


              • #8
                Nie jest to specjalnie trudne. Całą operację wykonujemy siedząc z tyłu, za fotelem pasażera.
                Najpierw trzeba gniazda z gwintem wsunąć w odpowiednie do tego miejsca w konstrukcji metalowej siedziska fotela pasażera (od spodu). Potem element 8T0881545 nakładamy na siedzisko od tyłu, tak aby uchwyty ISOFIX weszły pomiędzy siedzisko i oparcie (powinno je być trochę widać patrząc na fotel od przodu) a jednocześnie dziury na śruby spasowały się z gniazdami które przygotowaliśmy. Jak się uda ułożyć ten element poprawnie będziemy wiedzieli bo powinien wyraźnie znaleźć swoje miejsce pasujące do konstrukcji siedziska (aczkolwiek trzeba użyć trochę siły bo pianka fotela stara się nam przeszkodzić). Następnie utrzymując główny element w poprawnej pozycji dokręcamy go śrubami, uprzednio posmarowawszy gwint klejem.
                Voila! Po wyschnięciu kleju ISOFIX jest gotowy do użytku.
                Tutaj trochę zdjęć które pomogą zlokalizować miejsca na śruby:
                403 — Access is denied
                Passenger seat ISOfix/LATCH install - Child Seat Anchor | GOLFMK7 - VW GTI MKVII Forum / VW Golf R Forum / VW Golf MKVII Forum

                Ja mam siedzenia RS i wszystko pasowało tak samo jak w standardowych, więc z Alcantarą tym bardziej nie powinno być problemu
                Ostatnio edytowany przez heretic; 15421.

                Komentarz


                • #9
                  Czyli nie trzeba demontować fotela? Masz jakąś fotkę swojego żeby zobaczyć jak to ma ostatecznie wyglądać?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X