Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SmartLink + Samsung S6 Edge

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • SmartLink + Samsung S6 Edge

    Witajcie!

    Jakiś czas temu aktywowałem w mojej O3 SmartLinka na radiu Bolero. Z iPhone 5S śmiga bez problemu
    Od 2 dni próbuję odpalić Samsunga S6 Edge ze SmartLinkiem i jedyny program który się uruchamia to Sygic Car Navigation. Inne aplikacje nie są dostępne.
    Dziś przypadkowo gdy odpalony był Sygic ktoś napisał wiadomość na Messengera, która wyświetliła się na ekranie radia. Kliknąłem w ikonkę i wtedy otworzył się Messenger.
    Inne aplikacje niestety nie działają. Przeszukałem wiele tematów o SmartLinku na forum i kilka osób pisało, że Android śmiga w ich autach. Mój niestety nie chce. Może macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje, może trzeba zmienić jakieś ustawienia w telefonie? W przypadku iPhone trzeba było włączyć Siri i wybrać właściwy język żeby działało. Może na Androidzie też jest jakiś myk? Ktoś coś podpowie?


  • #2
    Zainstaluj na Samsungu Android Auto i wtedy podłącz..

    Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

    the WHITE side of the MOON

    Komentarz


    • #3
      Tyle, że ta aplikacja nie jest dostępna w polskim sklepie google. A "przemycona" do telefonu nie daje się odpalić. Może źle to instalowałem. Podpowiesz jak to robiłeś?

      Komentarz


      • #4
        Musisz w ustawieniach telefonu zaznaczyć możliwość instalacji aplikacji ze źródeł innych niż sklep google. W samsungu A3 to jest w zakładce ekran blokady i zabezpieczenia. U Ciebie powinno być podobnie.

        Komentarz


        • #5
          Ok, dzięki za podpowiedź.

          Komentarz


          • #6
            Pobrałem plik z sieci, wrzuciłem do telefonu, odblokowałem "instalację z innych źródeł" i zainstalowałem aplikację.
            Niestety próba odpalenia kończy się komunikatem "Wystąpił błąd. Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa."
            Wie ktoś jak to ruszyć?

            Komentarz


            • #7
              A która wersję pobrałeś?

              Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

              the WHITE side of the MOON

              Komentarz


              • #8
                Android Auto 2.0.6427

                Komentarz


                • #9
                  w jaki sposob aktywowales smartlinka ? mozna jakos samemu software'owo czy tylko serwis ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Chyba tylko serwis, wydaje mi się, że póki co nie ma innej metody. Dostajesz pudełko z 3 kodami. Oczywiście aktywować możesz pod warunkiem, że Twoje radio miało go wcześniej. Cały zabieg trwał chyba 15 minut. Niestety cena nieco odstrasza wyjściowo o ile dobrze pamiętam to 650 pln. Mi załatwił kolega z ASO i zaoszczędziłem 200

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Rooz Zobacz wpis
                      w jaki sposob aktywowales smartlinka ? mozna jakos samemu software'owo czy tylko serwis ?
                      Nie można zrobić poza ASO.... tylko przez ODIS'a..... przynajmniej na dzień dzisiejszy

                      Nawigacja do Bolero - Octavia Club Polska

                      oraz

                      Nawigacja do Bolero - Octavia Club Polska

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ddolacinski Zobacz wpis
                        Pobrałem plik z sieci, wrzuciłem do telefonu, odblokowałem "instalację z innych źródeł" i zainstalowałem aplikację.
                        Niestety próba odpalenia kończy się komunikatem "Wystąpił błąd. Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa."
                        Wie ktoś jak to ruszyć?
                        Ja po zainstalowaniu Android Auto 2.0 mam również problem z:Wystąpił błąd. Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa.
                        Wcześniej działał normalnie, telefon Oneplus One

                        Komentarz


                        • #13
                          Mi na 1+1 Android Auto normalnie działa

                          Komentarz


                          • #14
                            jeśli uważacie, że kwestia apki tutaj macie wszystkie wersje jakie wyszły: Just a moment...
                            zacznijcie od najwyższej i jak nie działa, to po odinstalowaniu, próbujcie z niższą wersją...
                            Ja mam Motorole X (XT1052) z androidem 5.1 i wszystkie wersje na razie mi działają...
                            the WHITE side of the MOON

                            Komentarz


                            • #15
                              @esiak @Racetiger

                              WeTransfer - Send Large Files & Share Photos Online - Up to 2GB Free

                              Opublikowałem instalkę AA którą używam. Data pobrania 9/12/16

                              Uzywma na Oneplus One - android 6.0

                              Komentarz


                              • #16
                                Na S6 powinno się zainstalować android auto w wersji arm64.
                                O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja na swoim samsungu S6 używam od zawsze wersji arm . W tej chwili zainstalowana mam 2.0.6427 - arm i wszystko śmiga

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Rafal_M Zobacz wpis
                                    Ja na swoim samsungu S6 używam od zawsze wersji arm . W tej chwili zainstalowana mam 2.0.6427 - arm i wszystko śmiga
                                    Samo ARM to wersja 32 bitowa, S6 ma architekturę i system 64 bitowy i generalnie apki ARM64 powinny działać lepiej i szybciej.
                                    Czasami jak są problemy z ARM64 to dla testów można zawsze spróbować wersji ARM.
                                    O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Panowie, dzięki za podpowiedzi. Wczoraj wieczorem AA zaktualizował mi się na telefonie ale sytuacja bez zmian, czyli "wygląda na to, że Usługi...". Odinstaluję, pobiorę jak sugeruje Esiak i będę testował. Jeśli zadziała dam znać, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Mam mały deficyt czasu od kilku dni

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jak się nie uda to spróbuj zainstalować z apk mirrior nowsze usługi google play, ew. starsze. Dodatkowo zresetuj telefon. Przy AA czasami takie operacje dają efekt.
                                        O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Znalazłem chwilę i jak radził 22Tomaszz pobrałem najnowszą wersję AA arm64 z linka który podrzucił Esiak. Aplikacja już działa, ale po podłączeniu do samochodu jedyne co się odpala to sygic car. Inne opcje nie działają. W ciągu dnia pokombinuję, może to kwestia ustawień. Jeśli wiecie co i jak trzeba ustawić dajcie proszę znać.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Tel łączy Ci się przez mirrolink. Musisz go przełączyć na AA w aucie. Wyjdź z mirrolinka przez radio i później wybierz android auto.
                                            wcześniej oczywiście odpal aa na telefonie.
                                            Jak nie za działa od razu to się nie przejmuj, bo te systemy potrafią się gryźć. Przy następnej próbie powinno być ok. Dodatkowo możesz w międzyczasie zresetować telefon.
                                            Jak przełączałem systemy to zdarzało mi się, że za Chiny z AA nie mogłem się połączyć, dopiero wszystko zadziałało po kilku godzinach, widać że radio w aucie też czasem musi się jakoś zresetować Jak się trzyma z daleka od mirror linka to z AA nie ma żadnych problemów
                                            O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Tomek, właśnie miałem pisać, że już hula
                                              Siedziałem chwilę w aucie, czekałem na żonkę i .... udało się. Jest tak jak piszesz. Można przełączać się między MirrorLink na którym działa tylko Sygic Car NAv - fajne bo działa off-line, ale szkoda, że tylko na wersji premium , lub na AndroidA działa w zasadzie analogicznie do SmartL z iOS.
                                              Dzięki wszystkim za pomoc!!!
                                              Teraz muszę pokombinować z opcją TV (dvbt) na wyświetlaczu radia
                                              Co prawda auto jeszcze na gwarancji ale mam kilku kolegów w ASO więc może coś pomogą
                                              Raz jeszcze dzięki

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A propos Sygic'a i wersji offline. Na Android Auto też można mieć navi w trybie offline. Wystarczy pobrać sobie obszary offline w mapach Google'a w domu, korzystając z wifi.
                                                A na wyjazdy zagraniczne mam jeszcze rozwinięty sposób, co przećwiczylem na ostatnim wypadzie w Alpy: pobrane obszary dla całej trasy do Włoch, włączona usługa transmisji danych w roamingu przy wyłączeniu autosynchronizacji aplikacji. Na całej 1200km AA pobrał kilka MB na dane o traffic'u, co spokojnie mieści się w moim pakiecie 100MB w roamingu.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Cześć! Powiedz mi Smartlink odblokowałeś w ASO czy jest inna opcja?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X