Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

automatycznie otwierany bagażnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • automatycznie otwierany bagażnik

    Witam
    Mam Skodę Octavię 3 RS z listopada 2013r
    Czy możliwe doposażenie w automatycznie otwierany bagażnik, na pilocie jest taki symbol.
    Jeśli tak to może namiary na kogoś kto by zajął się wykonaniem ?

  • #2
    Przytrzymaj chwilę ten przycisk - zamek zwalnia, bagażnik masz "otwarty". Włóż zakupy, zamknij bagażnik - nie musisz dotykać pilota, auto masz zamknięte i alarm załączony. Ot i cała magia tego przycisku

    Komentarz


    • #3
      Koledze pewnie chodzi o elektrycznie otwieraną klapę bagażnika.

      Komentarz


      • #4
        W liftbacku klapa elektrycznie nie pójdzie do góry, nie ma takiej opcji. Automatyczne otwieranie klapy jest chyba tylko w kombi możliwe.

        A przy używaniu środkowego przycisku pilota zwalnia się tylko bagażnik. Drzwi pozostają zablokowane. Po zamknięciu klapy bagażnika aktywuje się centralny w klapie i załącza alarm! Trzeba uważać, żeby kluczyków nie wrzucić z zakupami do bagażnika!!!
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Ludzie różne cuda robią

          Komentarz


          • #6
            Na filmiku to są tylko założone jakieś ekstra mocne siłowniki, fajny patent.

            Komentarz


            • #7
              Wydaje mi się że te odryglowanie tylko bagażnika pilotem z zaryglowaniem po trząsnięciu to najprostsza forma zamknięcia kluczyka w aucie ;-)
              rozwązałem ten dodatek przy konfiguracji ale jednak blisko 1,5tys to trochę dużo - mozę w wyższym Kodiaqu z większą i cieższą klapą miałoby to sens...
              SewerWa

              Komentarz


              • #8
                ruwadorrobert da radę. dzisiaj na spocie okazało się, że temat do ogarnięcia :-)
                pozdro!
                LEMUR

                Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                Komentarz


                • #9
                  Napis coś więcej jak możesz.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak? Ciekawe.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Elektromechaniczne otwieranie bagażnika w liftbacku jest technicznie niemożliwe; siłowniki do takich zadań mają ponad 2 razy większą średnicę od tych standardowych, więc nie zmieszczą się w tą "rynnę" nawet jeśli uporamy się z okablowaniem i programowaniem. Ktoś ma namiary na takie sprężyny jak na linku od multimax'a? Patent wydaje się być dobrym rozwiązaniem, nie tylko do Octy
                      (Taty) Czarna Octavia III Liftback 1.4 TSI (manual) Ambiente + Amazing + pakiet Chrom + chromowane listwy przód/tył + el. lusterka + podświetlenie nóg + trójramienna, wielofunkcyjna kierownica + inne pierdoły (Mój) Ford Focus CC

                      Komentarz


                      • #12
                        a jest tylko jeden sposób otwierania pokrywy za pomocą siłowników. są jeszcze silniki w zawiasie ale to trzeba sprawdzić organoleptyczne

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam
                          Nowa skoda octavia już w Polsce. Zobacz, jak Czesi zaszaleli z ceną i wyposażeniem - Dziennik.pl podana jest informacja że bagażnik będzie można otworzyć za pomocą gestu nogi. Czy ktoś to może potwierdzić? W instrukcji jakoś nie mogłem tego odnaleźć.

                          Komentarz


                          • #14
                            To już jest jak masz elektrycznie otwierana klapę, ja żałuję trochę ze sobie nie wziąłem.
                            Octavia Combi Style 1.8 TSI DSG - beż cappucino + amazing + sunset + pakiet chrom + srebrne relingi

                            Komentarz


                            • #15
                              To może zapytam jeszcze raz, czy ktoś się orientuje w tych sprężynach na siłowniki do klapy? Wiem, że chodzi o typ SB-20051 (niebieskie), ale nie wiem dokładnie jakie ma to mieć wymiary i gdzie, przede wszystkim mogę je kupić. Wiem, że koledzy z forum Octavii II coś takiego z tymi sprężynami kombinowali
                              (Taty) Czarna Octavia III Liftback 1.4 TSI (manual) Ambiente + Amazing + pakiet Chrom + chromowane listwy przód/tył + el. lusterka + podświetlenie nóg + trójramienna, wielofunkcyjna kierownica + inne pierdoły (Mój) Ford Focus CC

                              Komentarz


                              • #16
                                znalazłem coś takiego
                                Kup teraz na allegro.pl za 150,00 zł - Automatyczne otwieranie Skoda Octavia III Hatchbac (7316440632). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

                                Komentarz


                                • #17
                                  Temat już istnieje
                                  Silłowniki klapy bagażniki sprężynowe, gazowe - Octavia Club Polska

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dzisiaj otrzymałem nowe sprężyny gazowe z Krosna nr. 24302, 7b-7b GTU07 koszt niecałe 100zł za 2 szt. są mocniejsze 600N z krótszym skokiem wysuwa o 10 mm co nie stanowi żadnego problemu. Siłowniki doposażone w sprężyny takie jak pisałem wcześniej bez żadnych podkładek, klapa otwiera się samoczynnie także zimą co we wcześniejszej wersji stanowiło problem.
                                    Polecam do zamknięcia klapy trzeba oczywiście użyć trochę siły, klapa wyposażona w tylną wycieraczkę i spoiler.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X