Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż czujnika deszczu (wersja z Climatronikiem i czujnikiem wilgotności)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż czujnika deszczu (wersja z Climatronikiem i czujnikiem wilgotności)

    Przy wymianie przedniej szyby okazało się, że mocowanie lusterka jest w kształcie "łezki" - demontaż wykazał miejsce na czujnik deszczu oraz zainstalowany czujnik wilgotności. W związku z tym na przód pójdzie szyba "pod czujnik".
    Moje pytanie jest, czy można łatwo (bez demontażu połowy wnętrza...) dodać czujnik deszczu?

    1. Jaki powinien to być PN produktu?
    2. Czy wymaga kładzenia dodatkowej wiązki?
    3. Czy wymaga zmiany manetki przy kierownicy, czy może pozostać obecna?
    4. Czy są jeszcze jakieś graty, które należy domontować lub są inne warunki (np. wersja gatewaya, itp.), które auto musi spełniać?
    Auto z Q1 2014, bez innych czujników (np. światła).

    Czy ew. ktoś z Warszawy lub okolic podjąłby się zadania?
    Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

  • #2
    jeżeli auto posiada czujnik wilgotności ten montowany przy szybie to wystarczy wymienić czujnik i zakodować bordnez, zamontować inny wyłącznik świateł ( w audi jest szansa ze bedzie odpowiedni przewód w instalacji jak nie to trzeba go dołożyć ) i po sprawie

    1. sprawdzę i wstawie
    2. do samego czujnika nie ale może być konieczność dołożenia przy wyłączniku świateł
    3. nie manetka zostaje ta sama
    4. nie

    Komentarz


    • #3
      Tak, auto ma czujnik wilgotności zamontowany na szybie.
      Ew. dokładka wiązki z przełącznika świateł do bordnetza nie jest jakaś skomplikowana? Zależy mi na tym, aby nie pruć plastików.
      Przełącznik świateł mam bez "auto" - czy do automatycznych wycieraczek jest wymagany z trybem "auto"? Czy wówczas należy dodatkowo doinstalować czujnik oświetlenia (do świateł)?

      Oczywiście mowa o O3, nie o Audi

      Komentarz


      • #4
        montujesz czujnik 5Q0955547A, do podłączenia wyłącznika z auto demontujesz wyłącznik i jeden plastik to wszystko. jak wymienisz czujnik to moim zdaniem trzeba wszystko już uaktywnić

        kupując czujnik ważne aby ten żel był ok. parę dokładałem i niema z tym problemu

        zmyliło mnie Q1 2014

        Komentarz


        • #5
          Super, dzięki!
          Rozumiem, że wersja bez "A" odpada?
          Czy jeśli zapodam ten czujnik i wymienię przełącznik świateł na wersję z poz. "Auto", to również będę miał automatyczne przełączanie świateł (dzienne/mijania)?

          Komentarz


          • #6
            nie bez literki "A" też może być. ten bez "A" ma jeszcze domykanie szyb w deszczu. jak zamontujesz wyłącznik i dodatkowy przewód to będziesz miał zmianę świateł i coming/leaving home

            Komentarz


            • #7
              To jeszcze dwa pytania:
              1. W ASO mają tylko wersje "B" - jak ona sie ma do A i bez A?
              2. W ASO za czujnik (...B) chcą dosyć ładnej kwoty. Na Allegro "nowe" i "oryginalne" są za 1/6 ceny - ściema, czy faktycznie tak może być? Na co zwrócić uwagę przy zakupie czujnika spoza ASO?

              Komentarz


              • #8
                ja kupiłem na allegro za 150zł "nowy" w Chorzowie. kupując najważniejszy jest ten żel z przodu czujnika który przylega do szyby. nowy fabryczny czujnik na inny żel niż te nowe z allegro. demontując czujnik z szyby zawsze uszkodzi się ten żel. nowy żel w ASO kosztuje ok 120zł

                Komentarz


                • #9
                  Witam. Po montarzu włącznika Auto gdzie należy podłączyć ten dodatkowy przewód. Mam włącznik 9 pinowy ze Skody Superb - dokładnie 8 pin wolny. Wiązka w aucie idzie z 8 przewodami do włacznika. rrobert jesteś w stanie pomóc w instalacji tego czujnika i włącznika by to ogarnąć.

                  Komentarz


                  • #10
                    Taki sam temat w "bliźniaczym" leonie
                    LeonClub • Zobacz wątek - Czujnik świateł/deszczu - pakiet praktyczny

                    Komentarz


                    • #11
                      W Seacie już instalacja jest zrobiona, nawet Rapid ma a w naszych pojazdach samemu trzeba dorobić ten jeden przewód. Z tego co się już zorientowałem to w Octavii z włącznika auto trzeba Pin nr 2 podłączyć do BCM wtyk C, Pin nr 16 i zakodować. Jeśli jestem w błędzie to proszę o skorygowanie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja ostatnio dokladalem.fotochroma z czujnikiem. Wystarczylo tylko wymienic wlacznik do swiatem i wlutowac 2 kable
                        Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam a kolega picia136 może podać jakie lusterko założył (7N0857511K lub literka F lub L) oraz gdzie wlutowal te kable. Faktycznie jak będę mieć rozłożone lusterko i ten czujnik będę zakładać to za jednym razem i lusterko bym założył.

                          Komentarz


                          • #14
                            Witajcie. Podłączam się pod temat, ponieważ czekają mnie podobne modyfikację.
                            Czy kolega marcinb założył czujniki oraz nowe wewnętrzne lusterko ściemniające?

                            Komentarz


                            • #15
                              Czy ktoś ma ogarnięty sposób kodowania VCDS dla O3 FL? Chodzi oczywiście o zakodowanie po powyższym modzie. Problem w tym, że w O3 FL nie da się zakodować Bordnetza (w zakodowaniu wyświetla same zera), natomiast mapa adaptacji liczy 1870 pozycji (!)

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X