Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Tu zmień na ten co był wcześniej....
    Zapisz....
    Potem znów zmień na właściwy i dopiero idz do kodowania sensora... będzie zapisywać kodowania.
    Mój też się przywieszał .... Pierwszy raz przyjmował ustawienia a następnego dnia wyskakiwało niewłaściwa wartość.
    Wiec zacząłem od początku.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
      Tu zmień na ten co był wcześniej....
      Zapisz....
      Potem znów zmień na właściwy i dopiero idz do kodowania sensora... będzie zapisywać kodowania.
      Mój też się przywieszał .... Pierwszy raz przyjmował ustawienia a następnego dnia wyskakiwało niewłaściwa wartość.
      Wiec zacząłem od początku.
      Usunąć sensor w samy kodowaniu czy tez go wypiąć z wiązki i zamontować fizycznie stary?

      Komentarz


      • #53
        Pisałem o samym kodowaniu

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
          Pisałem o samym kodowaniu
          Wyłączenie kodowani nic nie pomaga.
          Jakie są potrzebne manetki wycieraczek do tego czujnika?

          Komentarz


          • #55
            Fabryczne.... 1 stopień staje się auto, a regulacja prędkości staje się czułością

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
              Fabryczne.... 1 stopień staje się auto, a regulacja prędkości staje się czułością
              Dalej VCDS 17,8 nie przyjmuje kodowania dla czujnika deszczu. Wartość poza zakresem.
              Czy możesz zrobić zrzut swojego kodowania?

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                Dalej VCDS 17,8 nie przyjmuje kodowania dla czujnika deszczu. Wartość poza zakresem.
                Czy możesz zrobić zrzut swojego kodowania?
                Ja obecnie używam kodowania:
                "26805D"



                26805D.jpg




                sensor 1.jpg

                sensor 2.jpg
                sensor 3.jpg


                A to fragment ze skanu ogólnego :
                ...
                Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 5Q0-937-08X-HV1.clb
                Part No SW: 5Q0 937 084 AS HW: 5Q0 937 084 AN
                Component: BCM MQBAB H H24 0175
                Serial number: 01061527901812
                Coding: 0C001842424702FB47E0400000180708000000000000000000 0000000000
                Shop #: WSC 73430 790 12345
                ASAM Dataset: EV_BCMMQB 015001
                ROD: EV_BCMBOSCH_016_AU37.rod
                VCID: 091E449FA8B5A90AEB-805C

                Control Unit For Wiper Motor:
                Subsystem 1 - Part No SW: 5E1 955 119 HW: 5E1 955 119 Labels: 5QX-955-119-V1.CLB
                Component: WWS371 150808 041 0570
                Serial number: 150928233830
                Coding: 065DDD

                Rain Light Recognition Sensor:
                Subsystem 2 - Part No SW: 5Q0 955 547 A HW: 5Q0 955 547 A Labels: 5Q0-955-547.CLB
                Component: RLHS 037 0059
                Serial number: S5Y14M12D23H18M26S17
                Coding: 26805D

                Załączone pliki

                Komentarz


                • #58
                  Zakodowałem i mam podobnie:
                  long coding: 07805D czułość 0%

                  ustawiłem long coding 17805D – czułość 40%


                  Komentarz


                  • #59
                    A jak wygląda sprawa z obd eleven ?
                    Bede chciał dziś kodowac czujnik deszczu

                    Komentarz


                    • #60
                      Panowie problem mam wszystko założone, zakodowane obd 11 , w sensie „lin regen light sensor „ zaznaczony i wszystko działa..
                      ale mam problem w postaci błędu na desce: zakłócenie: oświetlenie samochodu.
                      blad pojawia się w momencie przełączenia w tryb auto.
                      co jest nie tak ????

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
                        Panowie problem mam wszystko założone, zakodowane obd 11 , w sensie „lin regen light sensor „ zaznaczony i wszystko działa..
                        ale mam problem w postaci błędu na desce: zakłócenie: oświetlenie samochodu.
                        blad pojawia się w momencie przełączenia w tryb auto.
                        co jest nie tak ????
                        Zamontowałeś przewód między przełącznikiem i BMC?

                        Komentarz


                        • #62
                          Tak oczywiście, przewód jest. Sprawdziłem przed chwila i jednak czujnik światła nie działa. Stad ten komunikat. Działa tylko czujnik deszczu. Pewnie złe zakodowane, albo nie da rady obd11...

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
                            Tak oczywiście, przewód jest. Sprawdziłem przed chwila i jednak czujnik światła nie działa. Stad ten komunikat. Działa tylko czujnik deszczu. Pewnie złe zakodowane, albo nie da rady obd11...
                            U mnie po zamontowaniu czujnika VCDS widział go jako dla Golfa - nie mogłem zmienić ustawień na Skode.
                            Ręczne wpisanie kodowania dla Skody zmieniło ustawienia - teraz mam cały zakres ustawień dla Skody.

                            Którą wersje czujnika masz?

                            Komentarz


                            • #64
                              Mam: 5Q0955547A

                              W obd11 chyba nie ma możliwości wyboru typu czujnika ?

                              Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                              Komentarz


                              • #65
                                Jakiego kodowania użyć ¿

                                Komentarz


                                • #66
                                  Użyłem tego kodowania( 26805D) przy czujniku rlhs i dalej ten błąd: obd eleven odczytuje go jako : "przełącznik świateł- niewiarygodny sygnał

                                  Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu


                                  Pomyślałem sobie jeszcze że może obd go zle przypisuje. Bo mam tylko do wyboru rlhs na LIN a w skodzie jest na Can.

                                  Tzn już przy samym kodowaniu widzi Can ale we wcześniejszym menu gdzie wskazuje że jest czujnik to mam do wyboru tylko rlhs lin...
                                  Ostatnio edytowany przez potrek; 44849.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
                                    Użyłem tego kodowania( 26805D) przy czujniku rlhs i dalej ten błąd: obd eleven odczytuje go jako : "przełącznik świateł- niewiarygodny sygnał

                                    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu


                                    Pomyślałem sobie jeszcze że może obd go zle przypisuje. Bo mam tylko do wyboru rlhs na LIN a w skodzie jest na Can.

                                    Tzn już przy samym kodowaniu widzi Can ale we wcześniejszym menu gdzie wskazuje że jest czujnik to mam do wyboru tylko rlhs lin...
                                    Spróbuj kodowanie 07805D

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Cały czas ten sam błąd wywala. Sam nie wiem co to.
                                      Albo coś źle koduje albo czujnik lub włącznik wadliwy.
                                      Koduje wchodząc do podsystemu wybieram rhsl i długie kodowanie.
                                      Może w polifcie inne piny trzeba połączyć, nie mam pojęcia

                                      Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
                                        Cały czas ten sam błąd wywala. Sam nie wiem co to.
                                        Albo coś źle koduje albo czujnik lub włącznik wadliwy.
                                        Koduje wchodząc do podsystemu wybieram rhsl i długie kodowanie.
                                        Może w polifcie inne piny trzeba połączyć, nie mam pojęcia

                                        Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
                                        U mnie tez był ciągle błąd: wartość poza zakresem.
                                        Wpisałem ręcznie kod i poszło.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Kodowanie przyjmuje bez problemu. Tylko nie działa.

                                          Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Montował ktoś w ogóle w polifcie ten sensor ?
                                            Może piny trzeba inne w FL ?

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Temat ogarnięty, z pomocą przyszedł Pan Krystian z firmy Eldar. Zakodował mi to zdalnie.

                                              W FL i z obd11 jest inaczej, trzbeba bylo aktyować poszczególne opcje.

                                              Nie wiem dokładnie jak to było zrobione więc nie powiem.

                                              Najważniejsze że działa
                                              A jak zrobić aby w LH I CH świeciły sie same ledy bez swiateł mijania?

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Juz ogarniete, palą się tylko ledy i przeciwmgielne.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
                                                  Juz ogarniete, palą się tylko ledy i przeciwmgielne.
                                                  Też tak mam, jest super
                                                  Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zachęcony opisami z forum zdecydowałem się zamontować czujnik zmierzchu/deszczu ale mam drobną wątpliwość odnośnie numeru czujnika. Wyczytałem na początku tego wątku, że nr czujnika jest związany z rocznikiem auta. Moja O3 CZDA jest z czerwca 2016r. (przed FL Ambition+Amazing) i zgodnie z informacjami z ww. forum czujnik dla mnie ma nr 5Q0955547B. Proszę o podpowiedź, czy nr 5Q0955547A oraz 5Q0955547B są zamienne i w ww. aucie bezproblemowo będą obsługiwać auto-światła i wycieraczki oraz CH/LH po odpowiednim zakodowaniu (mam interface i VCDS 17.1.3)?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X