Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające

    Cześć!

    To mój pierwszy post na forum więc przede wszystkim chciałbym się przywitać Niedawno stałem się posiadaczem Octavii 3 Elegance z końca 2013 roku (MY2014) jak mniemam. Samochód jest jak dla mnie super wyposażony, natomiast brakuje mi kilku rzeczy, które po lekturze forum widzę, że da się dołożyć. Przeczytałem większość wątków w dziale doposażanie, jednak nigdzie nie zostało to bardzo dokładnie opisane, stąd zakładam nowy temat.

    Moja Octavia ma 2 strefowy climatronic, lusterko zwykłe. Nie posiadam czujnika deszczu i świateł, a chciałbym to domontować, także lusterko ściemniające. Wyczytałem na forum, że będę potrzebował przełącznika świateł z funkcją auto. Powstaje teraz pytanie. Mój przełącznik ma podświetlenie zielone, na allegro są przełączniki z octavii 3 z funkcją auto, zakładam że też z zielonym podświetleniem. Podoba mi się jednak przełącznik z chromowaną "ramką" taki jak z superba czy VW. Czy one też mają zielone podświetlenie czy białe?

    Żeby nie robić bałaganu, pod spodem chciałbym zrobić spis potrzebnych do przeróbki rzeczy.

    1. Czujnik. 5Q0955547A czy bez A? np.
    Link
    2. Żel do czujnika?
    3. Przełącznik z Auto (z zielonym podświetleniem) np.?
    Link
    Link. (z Superba, też zielone podświetlenie? jest chromowany, co mi się podoba)
    5. Czytałem że trzeba dokładać jakieś kable. Czy moglibyście mi dokładnie wytłumaczyć jakie, skąd i dokąd?
    4. Jakie lusterko, i czy się wogóle da?

    Do tego pozostaje kodowanie, którego nie ogarniam i nie mam czym, poprzednio poruszałem się samochodami włoskimi (Alfa Romeo, Lancia), tu liczyłbym na pomoc Warszawskich forumowiczów

    Czy manetka od wycieraczek zostaje ta sama? Jak wówczas zachowują się wycieraczki? Czy przełącznik świateł na auto ustawia też wycieraczki na automat?

    Jak pisałem, na razie jestem zielony w Skodach, także bardzo proszę o wyrozumiałość i dokładne tłumaczenie co i jak

    Wielkie dzięki za odpowiedzi, załączam zdjęcia lusterka, szyby i samochodu

    P.S. Chciałbym jeszcze dołożyć ksenony, ale wiem, że nie jest to łatwe, aby działało jak fabryka. Widziałem aukcje na allegro ludzi, którzy je montują, ale chyba nie działa poziomowanie.

    Pozdrawiam,

    Dawid

    Załączone pliki

  • #2
    Ja też przymierzam się do modu czujnika deszczu zmierzchu, mam gratu ale jeszcze nie zamontowałem. Będę robił dużo modów po skończeniu się gwarancji.

    Koniecznie musisz mieć obecnie czujnik wilgotności - na fotce wygląda że dołu uchwytu lusterka ma kratkę do cyrkulacji powietrza do czujnika ( u mnie jest taka sama obudowa).

    Ja u siebie sprawdziłem vcds że mam obecnie
    "Relative Air Humidity Interior Sender:
    Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559"



    1. Sensor
    Loading...
    5Q0955547 do 26.05.2014
    5Q0955547A od 26.05.2014 do 30.05.2016
    5Q0955547B po 30.05.2016>>
    Ja mam teorie że one się różnią po prostu nowszym softem, ale dla pewności kupiłem "dedykowany do mojego rocznika"

    2. Żel do czujnika
    ja kupiłem zamiennik
    Link
    org to
    8U0955609 około 143,17zł


    3. Ja kupiłem 5E0941431D
    Czyli org do ovtavi / fabi (bez chromu)
    Z podwójnymi przeciwmgielnymi (tak jak obecnie u Ciebie po lewej stronie są narysowane przednie i tylne przeciwmgielne)
    Loading...
    Nie wiem jak z superba - ale w golfie 7 podświetlenie na pewno jest białe zamiast zielone.
    Ktoś na konkurencyjnym forum dotyczącym rapid pisał o odpowiedniku na rynek chiński 5ED941431C (on ma chrom) - ale nie zagłebiałem się w temacie, mi tak bardzo na chromie nie zależało
    Loading...

    4. Potrzebny jest kabel "000979009E"
    Link
    Łączymy PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C
    pokazane jest to na filmie od 3:30 i dalej (pozostałą część filmu ignoruj - oni jakiś system z chińskim czujnikiem montowali chyba )


    4. Lusterko ze ściemnianiem : czytałem na rosyjskim forum że tam ktoś robił modyfikacje - ale twierdziłem ze nie jest mi potrzebne

    Twój obecny najwolniejszy tryb wycieraczek stanie sie trybem auto - a suwak na nim to wtedy czułość


    Kodowanie VCDS'em
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

    Komentarz


    • #3
      Ad.3 Na aliiexpes jest dostępny 5ED941431C
      Nie wiem jak z jego jakością

      Page Not Found - Aliexpress.com

      Komentarz


      • #4
        Witam kolegów z forum. Dziś założyłem czujnik 5Q0955547A do swojego auta. Mam vcds 16.8.0 i chciałbym zakodowac czujnik lecz wogole to nie widac. Mógłby ktoś mi pomóc i krok po kroku napisać kodowanie. Za wszelką pomoc będę wdzieczny auto mam z 2016 roku my17.

        Komentarz


        • #5
          Moja Octavia której jeszcze nie odebrałem, też nie posiada czujnika deszczu, zmierzchu.
          Jest to wersja po liftingu z lusterkiem z czujnikiem wilgotności ( ambition +amazing)
          Czy dołożenie jest plug and play ??
          Jest miejsce na czujnik ? No i jak z okablowaniem, bo sam przełącznik to nie problem.

          Komentarz


          • #6
            Witajcie, podłączę eis do tematu pewnie dla wszystkich to znane ale czy mogę prosić o schemat podłączenia lusterka fotochromatycznego które chciałbym dołożyć a niestety OIII nie ma wiązki do lusterka chociaż jest do czujnika wilgotności ( a możne jest gdzie schowana wtyczka)?

            Komentarz


            • #7
              ok, już wszystko jasne, powiedzcie tylko jak zdemontować obudowę przy lusterku tak aby nic nie połamać

              Komentarz


              • #8
                Ja jestem po udanym montażu czujnika deszczu/zmierzchu , 1 żyłowego kabla , przełącznika z funkcją auto.
                Zabawa z vcds'em też zakończyła sie sukcesem. Funkcje auto światła/auto wycieraczki/Coming/Leaving Home też już działają.
                Szukam tylko gdzie przestawić czułość zeby w auto światła z DRL na mijania przełączało się przy trochę mniejszym świetle dziennym.

                Ps.Mnie lusterko z fotochromem nie interesuje ale jak ktoś chce się bawieć to tu jest opis jak podłączyć.
                Auto-dimming (anti-dazzle) mirror retrofit [guide] - Skoda Octavia Guides - BRISKODA

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                  Ja też przymierzam się do modu czujnika deszczu zmierzchu, mam gratu ale jeszcze nie zamontowałem. Będę robił dużo modów po skończeniu się gwarancji.

                  Koniecznie musisz mieć obecnie czujnik wilgotności - na fotce wygląda że dołu uchwytu lusterka ma kratkę do cyrkulacji powietrza do czujnika ( u mnie jest taka sama obudowa).

                  Ja u siebie sprawdziłem vcds że mam obecnie
                  "Relative Air Humidity Interior Sender:
                  Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559"



                  1. Sensor
                  Link
                  5Q0955547 do 26.05.2014
                  5Q0955547A od 26.05.2014 do 30.05.2016
                  5Q0955547B po 30.05.2016>>
                  Ja mam teorie że one się różnią po prostu nowszym softem, ale dla pewności kupiłem "dedykowany do mojego rocznika"

                  2. Żel do czujnika
                  ja kupiłem zamiennik
                  Link
                  org to
                  8U0955609 około 143,17zł


                  3. Ja kupiłem 5E0941431D
                  Czyli org do ovtavi / fabi (bez chromu)
                  Z podwójnymi przeciwmgielnymi (tak jak obecnie u Ciebie po lewej stronie są narysowane przednie i tylne przeciwmgielne)
                  Link
                  Nie wiem jak z superba - ale w golfie 7 podświetlenie na pewno jest białe zamiast zielone.
                  Ktoś na konkurencyjnym forum dotyczącym rapid pisał o odpowiedniku na rynek chiński 5ED941431C (on ma chrom) - ale nie zagłebiałem się w temacie, mi tak bardzo na chromie nie zależało
                  Link

                  4. Potrzebny jest kabel "000979009E"
                  Link
                  Łączymy PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C
                  pokazane jest to na filmie od 3:30 i dalej (pozostałą część filmu ignoruj - oni jakiś system z chińskim czujnikiem montowali chyba )


                  4. Lusterko ze ściemnianiem : czytałem na rosyjskim forum że tam ktoś robił modyfikacje - ale twierdziłem ze nie jest mi potrzebne

                  Twój obecny najwolniejszy tryb wycieraczek stanie sie trybem auto - a suwak na nim to wtedy czułość


                  Kodowanie VCDS'em
                  Chce zrobić zmianę jak na filmiku:

                  Piszesz o połączeni przewodu - "Łączymy PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C"
                  Facet na filmiku mówi o innych pinach.
                  Które piny są prawidłowe dla żółtego przewodu?
                  Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                    Chce zrobić zmianę jak na filmiku:

                    Piszesz o połączeni przewodu - "Łączymy PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C"
                    Facet na filmiku mówi o innych pinach.
                    Które piny są prawidłowe dla żółtego przewodu?
                    Facet na filmie ma inne auto.... ja mowie jak to jest w octavi 3, golfie 7 i leon 3
                    Film pokazałem tylko jako poglądowy.
                    Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis

                      Facet na filmie ma inne auto.... ja mowie jak to jest w octavi 3, golfie 7 i leon 3
                      Film pokazałem tylko jako poglądowy.
                      Chce zrobić przeróbkę tak jak facet na filmiku.
                      Użyć takich samych części - nie mam żadnego czujnika na szybie w lusterku:
                      - Czujnik zmierzchu - Czujnik zmierzchu dla VW Seat Skoda CAN MK7 seria 5ED 5GM 5G0 5ND MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
                      - Przełącznik - Link
                      - przewód - Link

                      Które piny są potrzebne do żółtego przewodu?
                      Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                        Chce zrobić przeróbkę tak jak facet na filmiku.
                        Użyć takich samych części - nie mam żadnego czujnika na szybie w lusterku:
                        - Czujnik zmierzchu - Czujnik zmierzchu dla VW Seat Skoda CAN MK7 seria 5ED 5GM 5G0 5ND MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
                        - Przełącznik - Link
                        - przewód - Link

                        Które piny są potrzebne do żółtego przewodu?
                        Na 100% nie bedziesz miał LH i CH.
                        O automatycznych wycieraczkach juz nie wspominając oraz automatycznie światła w trakcie deszczu.

                        Ja robiłem doposażałem rozwiązaniami fabrycznymi (taniej i pewniej ), nie jestem stanie powodzić Ci jak na chińskim sensorze zewnętrznym podłączać i kodować.

                        Reasumując widziałem ze takie coś istnieje, ale nawet przez 1sec nie pomyślałem żeby taką rzeźbę wkładać do mojego auta ;/

                        Komentarz


                        • #13
                          LH i CH będzie, to jest moduł oświetlenia czyli logiczne że nie dotyczy wycieraczek
                          Skoda Octavia II FL
                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                            LH i CH będzie, to jest moduł oświetlenia czyli logiczne że nie dotyczy wycieraczek
                            Zgodnie z filmikiem, które piny są potrzebne do żółtego przewodu?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                              LH i CH będzie, to jest moduł oświetlenia czyli logiczne że nie dotyczy wycieraczek
                              Ta... i na radiu może powiesz ze będziesz ustawić czasu LH i CH <hahaha>

                              Wg mnie ten chiński (do kupienia na aliexpres nie jest produkowany przez VAG) sensor/moduł tylko za ciebie będzie przełączać światła na włącz/wyłacz.
                              Sieć can nie będzie miała pojecia o tym że w aucie jest jakiś sensor światła.
                              Fabryczne LH i CH sterujesz m.in. u na panelu radia. Czy ma działać, jaki czas...
                              Fabryczne LH i CH nie włączy świateł się jak auto w nocy stoji pod latarnią, swiatła drogowe się włącza jak będzie pochmurny dzień.
                              Dla LH i CH musi być baaardzo ciemno.
                              W poprzednim aucie (golf 5 - czyli odpowiednik O2) fabryczny sensor był bardziej głupi, takie samo natężenia światła potrzebował do świateł drogowych jak i LH/CH.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis

                                Ta... i na radiu może powiesz ze będziesz ustawić czasu LH i CH <hahaha>

                                Wg mnie ten chiński (do kupienia na aliexpres nie jest produkowany przez VAG) sensor/moduł tylko za ciebie będzie przełączać światła na włącz/wyłacz.
                                Sieć can nie będzie miała pojecia o tym że w aucie jest jakiś sensor światła.
                                Fabryczne LH i CH sterujesz m.in. u na panelu radia. Czy ma działać, jaki czas...
                                Fabryczne LH i CH nie włączy świateł się jak auto w nocy stoji pod latarnią, swiatła drogowe się włącza jak będzie pochmurny dzień.
                                Dla LH i CH musi być baaardzo ciemno.
                                W poprzednim aucie (golf 5 - czyli odpowiednik O2) fabryczny sensor był bardziej głupi, takie samo natężenia światła potrzebował do świateł drogowych jak i LH/CH.
                                Czyli nie wiadomo jak podłaczyć tego chinczyka do O3 tak any można był sterować światłami i LH/CH po zmroku?

                                Komentarz


                                • #17
                                  PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C
                                  Skoda Octavia II FL
                                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                    PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C
                                    Wg mnie chińczyk w pozycji auto robi tylko to co by zrobił kierowca manualnie pozycja zero/światła mijania.
                                    A auto nie wi że masz jakiś sensor jak masz tego chińczyka wpiętego pomiędzy przełącznik świateł a siec.
                                    LH/CH normalnie a aucie to siec can uwzględniającą czy masz kluczyk w stacyjce/czy drzwi są otwarte itd.

                                    Panowie mam dosyć tłumaczyć że chińczyk to "druciarstwo"
                                    Pozdrawiam.

                                    Ps. we wcześniejszym poście napisałem drogowe - zamiast mijania.
                                    Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dlatego trzeba dołożyć pin między wyłącznik a bcm
                                      na takiej samej zasadzie działa druciarstwo z dokładaniem czujnika zmierzchu w lusterku
                                      Skoda Octavia II FL
                                      Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                        Dlatego trzeba dołożyć pin między wyłącznik a bcm
                                        na takiej samej zasadzie działa druciarstwo z dokładaniem czujnika zmierzchu w lusterku
                                        A co zakodujesz w VCDS ?
                                        Cała zabawa z ustawieniami auto / LH/ CH odnosi sie tam to sensora 5Q0 955 547.... Włączenie "zainstalowano 5Q0 955 547 to początek kodowania.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Polecam lekturę na briskoda tam dawno to opanowali
                                          Skoda Octavia II FL
                                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                            Polecam lekturę na briskoda tam dawno to opanowali
                                            Jeśli masz linka do tematu na briskoda to porosze o niego.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                              Polecam lekturę na briskoda tam dawno to opanowali
                                              Zamontuj porównaj funkcjonalność ..... nie będzie to samo co w wersji bazującej na fabrycznym rozwiązaniu.

                                              Dla mnie jak ktoś ma u siebie obecnie czujnik wilgotności (pod wewnętrznym lusterkiem) jedynym słusznym doposażeniem jest zastosowanie czujnika 3 funkcyjnego.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis

                                                Zamontuj porównaj funkcjonalność ..... nie będzie to samo co w wersji bazującej na fabrycznym rozwiązaniu.

                                                Dla mnie jak ktoś ma u siebie obecnie czujnik wilgotności (pod wewnętrznym lusterkiem) jedynym słusznym doposażeniem jest zastosowanie czujnika 3 funkcyjnego.
                                                Tak, jeśli ktoś ma czujnik wilgotności to zmiana na dodatkowo czujnik zmierzchu zasadna, ale jeśli ktoś chce tylko mieć światła auto i CH/LH ( notabene CH działa po mignięciu długimi wystarczy kodowanie) to wystarczy sam czujnik zmierzchu i wyłącznik 5 minut roboty a działanie to samo.
                                                Skoda Octavia II FL
                                                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                                                  Ja też przymierzam się do modu czujnika deszczu zmierzchu, mam gratu ale jeszcze nie zamontowałem. Będę robił dużo modów po skończeniu się gwarancji.

                                                  Koniecznie musisz mieć obecnie czujnik wilgotności - na fotce wygląda że dołu uchwytu lusterka ma kratkę do cyrkulacji powietrza do czujnika ( u mnie jest taka sama obudowa).

                                                  Ja u siebie sprawdziłem vcds że mam obecnie
                                                  "Relative Air Humidity Interior Sender:
                                                  Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559"



                                                  1. Sensor
                                                  Link
                                                  5Q0955547 do 26.05.2014
                                                  5Q0955547A od 26.05.2014 do 30.05.2016
                                                  5Q0955547B po 30.05.2016>>
                                                  Ja mam teorie że one się różnią po prostu nowszym softem, ale dla pewności kupiłem "dedykowany do mojego rocznika"

                                                  2. Żel do czujnika
                                                  ja kupiłem zamiennik
                                                  Link
                                                  org to
                                                  8U0955609 około 143,17zł


                                                  3. Ja kupiłem 5E0941431D
                                                  Czyli org do ovtavi / fabi (bez chromu)
                                                  Z podwójnymi przeciwmgielnymi (tak jak obecnie u Ciebie po lewej stronie są narysowane przednie i tylne przeciwmgielne)
                                                  Loading...
                                                  Nie wiem jak z superba - ale w golfie 7 podświetlenie na pewno jest białe zamiast zielone.
                                                  Ktoś na konkurencyjnym forum dotyczącym rapid pisał o odpowiedniku na rynek chiński 5ED941431C (on ma chrom) - ale nie zagłebiałem się w temacie, mi tak bardzo na chromie nie zależało
                                                  Loading...

                                                  4. Potrzebny jest kabel "000979009E"
                                                  Link
                                                  Łączymy PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C
                                                  pokazane jest to na filmie od 3:30 i dalej (pozostałą część filmu ignoruj - oni jakiś system z chińskim czujnikiem montowali chyba )


                                                  4. Lusterko ze ściemnianiem : czytałem na rosyjskim forum że tam ktoś robił modyfikacje - ale twierdziłem ze nie jest mi potrzebne

                                                  Twój obecny najwolniejszy tryb wycieraczek stanie sie trybem auto - a suwak na nim to wtedy czułość


                                                  Kodowanie VCDS'em
                                                  Moja O3 ma czerwona wtyczkę wiązki do przełącznika świateł.
                                                  Czy oznaczenie pinów jest takie same jak na filmiku?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X