Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
    Zachęcony opisami z forum zdecydowałem się zamontować czujnik zmierzchu/deszczu ale mam drobną wątpliwość odnośnie numeru czujnika. Wyczytałem na początku tego wątku, że nr czujnika jest związany z rocznikiem auta. Moja O3 CZDA jest z czerwca 2016r. (przed FL Ambition+Amazing) i zgodnie z informacjami z ww. forum czujnik dla mnie ma nr 5Q0955547B. Proszę o podpowiedź, czy nr 5Q0955547A oraz 5Q0955547B są zamienne i w ww. aucie bezproblemowo będą obsługiwać auto-światła i wycieraczki oraz CH/LH po odpowiednim zakodowaniu (mam interface i VCDS 17.1.3)?
    Moja O3 jest z rocznika 2013.
    Zamontowałem 5Q0955547A - informacja była taka że ten rocznik miał fabrycznie czujnik 5Q0955547 - bez żadnej literki.
    Problem był jedynie taki że musiałem ręcznie wpisać kod 07805D aby czujnika miał wszystkie ustawienia dla Skody.
    Bez wpisania ręcznie kodu VCDS i auto widział czujnika jak dla Golfa bez możliwości ustawienia wycieraczek .

    Komentarz


    • #77
      Witam foruowiczów. Proszę o informację na temat możliwości montażu lusterka fotochromatycznego z czujnikiem deszczu, światła. Posiadam Octavię III z 2013 r. 1.4 TSI 140 KM wersja cez climatronica.


      I teraz pytania:
      1. U mnie pomiedzy podstawą lusterka a podsufitką jest wolna przestrzeń. Więc jak można ukryć kable żeby nie było ich widać. Czy lusterko fotochromatyczne ma jakie elementy maskujace? Jesli nie to czy mozna dostac takie lementy jak na ponizszym filmie (od 07:52) do skody Octavi.


      2. Czy potrzebna jest osłona lusterka np. taka: link

      3. Na 1 stronie tego wątku są zdjęcia.
      Na poniższej fotce:
      Octavia Club Polska
      jest widok przedniej szyby i widać w górnej części szyby warstwę z czarna kratka. Czy ta warstwa nie stwarza problemu dla czujników światła i deszczu?

      4. Jakie lusterko fotochromatyczne zamontować. Czy właściwe bedzie o symbolu: 5G0857511B? Są jeszcze inne symbole lusterek: 5G0857511B, 3G0857511F, 3G0857511E, 3G0867511E.

      Z góry dziękuje za pomoc.
      Ostatnio edytowany przez buio; 47784.

      Komentarz


      • #78
        Witajcie,
        jestem nowym na forum i mam od razu pytanie do Was.
        Mam O3 po FL z 2018 ale bez funkcji świateł automatycznych (climatorinic mam), chciałbym taką funkcję sobie dodać. Znalazłem na ebayu coś takiego
        Error Page | eBay

        Ktoś z Was stosował, bądź myślał nad tym? Jest to przerobiony włącznik z Chin.

        Myślałem nad czujnikiem światła i włącznikiem od motohid, ma on tylko funkcję automatycznego włączania światła, a zależy mi również na CH i LH.

        Proszę o poradę i swoją opinię.

        Pozdro

        Komentarz


        • #79
          Ja doposażyłem swoją OIII 2016r. przed FL z climatronic w czujnik deszczu/zmierzchu i włącznik z AUTO i kupowałem używane części. Przygotowując się do tego moda uzyskałem informacje, że nowe zamienniki, a szczególnie od "majfriendów" są niepewne w zakresie ich funkcjonalności i jakości i dlatego nie ryzykowałem.
          Kupiłem na Alledrogo używane:
          1. czujnik nr 5Q0955547A
          2. włącznik nr 5E0941431N (od Skody Rapid)
          do tego przewód naprawczy nr 000979019 też z Alledrogo - zamontowałem z pomocą kolegi poter (wielkie dzięki), zakodowałem i działa, jak trzeba.
          Do MY2018 może już być odpowiedni czujnik nr 5Q0955547B. Najbardziej trzeba uważać przy zdejmowaniu górnej części plastikowej osłony lusterka - łatwo połamać mocowania (szczególnie przy obecnej niskiej temperaturze). Następnie trzeba z wyczuciem ale jednocześnie stanowczo odkleić od żelka czujnik.

          Tu masz trochę więcej informacji:
          Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
            Ja doposażyłem swoją OIII 2016r. przed FL z climatronic w czujnik deszczu/zmierzchu i włącznik z AUTO i kupowałem używane części. Przygotowując się do tego moda uzyskałem informacje, że nowe zamienniki, a szczególnie od "majfriendów" są niepewne w zakresie ich funkcjonalności i jakości i dlatego nie ryzykowałem.
            Kupiłem na Alledrogo używane:
            1. czujnik nr 5Q0955547A
            2. włącznik nr 5E0941431N (od Skody Rapid)
            do tego przewód naprawczy nr 000979019 też z Alledrogo - zamontowałem z pomocą kolegi poter (wielkie dzięki), zakodowałem i działa, jak trzeba.
            Do MY2018 może już być odpowiedni czujnik nr 5Q0955547B. Najbardziej trzeba uważać przy zdejmowaniu górnej części plastikowej osłony lusterka - łatwo połamać mocowania (szczególnie przy obecnej niskiej temperaturze). Następnie trzeba z wyczuciem ale jednocześnie stanowczo odkleić od żelka czujnik.

            Tu masz trochę więcej informacji:
            Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające - Octavia Club Polska
            Dzięki za info.
            Jakbym miał w okolicy kogoś "ogarniętego" w te klocki to też bym tak zrobił
            Rozumiem, że LH CH działa bez "mrugnięć" długimi?

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez Radziooo Zobacz wpis

              Dzięki za info.
              Jakbym miał w okolicy kogoś "ogarniętego" w te klocki to też bym tak zrobił
              Rozumiem, że LH CH działa bez "mrugnięć" długimi?
              Tak, działa bez mrugnięcia długimi - impulsem uruchomienia jest poziom naświetlenia miejsca i otwarcie drzwi kierowcy. Jak idę do auta i je otworzę pilotem to też się włączają.
              Jednak samo się nie zrobiło tylko po dołożeniu czujnika - trzeba było kodować i pozmieniać odpowiednie adaptacje w 09 Central Electronic.

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
                Ja doposażyłem swoją OIII 2016r. przed FL z climatronic w czujnik deszczu/zmierzchu i włącznik z AUTO i kupowałem używane części. Przygotowując się do tego moda uzyskałem informacje, że nowe zamienniki, a szczególnie od "majfriendów" są niepewne w zakresie ich funkcjonalności i jakości i dlatego nie ryzykowałem.
                Kupiłem na Alledrogo używane:
                1. czujnik nr 5Q0955547A
                2. włącznik nr 5E0941431N (od Skody Rapid)
                do tego przewód naprawczy nr 000979019 też z Alledrogo - zamontowałem z pomocą kolegi poter (wielkie dzięki), zakodowałem i działa, jak trzeba.
                Do MY2018 może już być odpowiedni czujnik nr 5Q0955547B. Najbardziej trzeba uważać przy zdejmowaniu górnej części plastikowej osłony lusterka - łatwo połamać mocowania (szczególnie przy obecnej niskiej temperaturze). Następnie trzeba z wyczuciem ale jednocześnie stanowczo odkleić od żelka czujnik.

                Tu masz trochę więcej informacji:
                Czujnik deszczu, światła, lusterko wsteczne ściemniające - Octavia Club Polska
                Wszystko ok tylko przewód naprawczy powinien mieć numer 00979009E.


                Komentarz


                • #83
                  Witam. Mam problem z kodowaniem. Podczas próby zmiany modyfikacji czujnika deszczu/światła w vcds 9-centr.zesp.elektr. pokazuje mi się komunikat, że "ten moduł nie podlega kodowaniu" i nie mogę nic tam zmienić w tym module. Co jest powodem?

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez Hawkeyen Zobacz wpis
                    Witam. Mam problem z kodowaniem. Podczas próby zmiany modyfikacji czujnika deszczu/światła w vcds 9-centr.zesp.elektr. pokazuje mi się komunikat, że "ten moduł nie podlega kodowaniu" i nie mogę nic tam zmienić w tym module. Co jest powodem?
                    Użyj od razu kodowania z kodem: 26805D.
                    U mnie VCDS tez tak robił po wprowadzeniu kodu zmieniło się menu w adaptacjach.

                    Komentarz


                    • #85
                      Ale gdzie mam to wpisać? U mnie moduł 09-centr.zesp.elektr wygląda jak na załączniku. Jeden moduł nie działa bo nie podlega kodowaniu, a drugi to moduł wycieraczek. Tam wpisanie tego kodu nic nie daje.
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez Hawkeyen Zobacz wpis
                        Ale gdzie mam to wpisać? U mnie moduł 09-centr.zesp.elektr wygląda jak na załączniku. Jeden moduł nie działa bo nie podlega kodowaniu, a drugi to moduł wycieraczek. Tam wpisanie tego kodu nic nie daje.
                        Na 3 stronie tego posta masz informacje jak kodować

                        Komentarz


                        • #87
                          Wybacz moje pytania ale od niedawna się bawię vcds i wszystkiego nie wiem. Z tego co czytałem na tej 3 stronie to to dotyczy wpisania kodu do modułu rlhs który się pokazuje w liście rozwijanej centralnego zespołu elektronicznego. U mnie nie ma go na tej liście co widać na moim załączniku. Czy ja coś źle robię?

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez Hawkeyen Zobacz wpis
                            Wybacz moje pytania ale od niedawna się bawię vcds i wszystkiego nie wiem. Z tego co czytałem na tej 3 stronie to to dotyczy wpisania kodu do modułu rlhs który się pokazuje w liście rozwijanej centralnego zespołu elektronicznego. U mnie nie ma go na tej liście co widać na moim załączniku. Czy ja coś źle robię?
                            Czy twoje auto ma zamontowany czujnik w przedniej szybie?

                            Komentarz


                            • #89
                              Był w oryginale czujnik wilgoci, podmieniłem na czujnik deszczu światła wilgoci. Wycieraczki mi działają w automacie czyli czujnik deszczu zadziałał bez programowania. Ale jest problem z czujnikiem światła. Po podmianie wyłącznika na "auto" i dołożeniu tego dodatkowego kabelka mam komunikat na desce pod zegarami że mam "zaklocone oświetlenie samochodu". W vcds nie widzę tego czujnika.

                              Komentarz


                              • #90
                                Jaki czujnik zamontowałeś?
                                U mnie jest 5Q0955547A.
                                Gdzieś czytałem że rodzaj / numer części czujnika zależy od rocznika Skody.

                                W aucie i VCDS zrobiłeś wszystko tak jak jest to opisane od pierwszej strony tego postu?
                                Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                                Komentarz


                                • #91
                                  Ja mam czujnik z końcówką B czyli tak jak powinno. Problemem jest tylko to, że nie mogę wejść w kodowanie 09-centr.zesp.elektr. jak na moim załączniku wcześniejszym, info że "ten moduł nie podlega kodowaniu". Może to kwestia interfejsu mojego i vcds, choć co nie co już zaprogramowałem w innych modułach i nie było problemu.

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Masz polifta? W moim polifcie też miałem problem. Dopiero Krystian z Eldaru zakodowal mi to zdalnie.

                                    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Tak poliftowa.

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Byłem dziś u mechanika co ma odpowiednie interfejsy. Powiedział, że to za młody samochód bo z 2018roku i nikt mi tego teraz nie zrobi.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zrobi zrobi ja też mam modelowo 2018 i też miałem problem. Krystian z firmy eldar zakodowal mi to zdalnie. Zadzwoń do nich.
                                          Pomogą...

                                          Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Jakieś namiary na nich? Co muszę mieć by to zrobili zdalnie?

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Wpisz w Google "ELDAR" zadzwoń i poproś Krystiana.
                                              On Ci podpowie czy twoim sprzętem będzie w stanie zakodowac np poprzez teamvievier, czy też będziesz zmuszony do zakupu obd 11 w co wątpię

                                              Mi kodowal zdalnie podlaczajac się do mojego telefonu. Ale myślę że jak wspomniałem wcześniej, twój sprzęt + teamvievier na twoim kompie załatwi sprawę

                                              Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


                                              Ostatnio edytowany przez potrek; 44849.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Hehe.. Eldar to producent bielizny damskiej chybe nie o ten Eldar chodzi.
                                                Czy to ta strona : Link

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Tak to oni

                                                  Komentarz


                                                  • Niestety problem nie rozwiązany dalej. Próbowałem różnych rzeczy. B yłem u jednego speca z vcds i nic, drugi też nie dał rady, byłem nawet w ASO Skody i po 2 dniach też nie dali rady. Próbowałem nawet sposobu z forum Rapida gdzie podmieniają miejscami kabelki na wyłączniku bez funkcji auto i im działa a mi nie
                                                    Załączam błędy jakie mam w vcds, może ktoś coś będzie widział jak je usunąć bo przez nie pewnie mi nie działa to jak powinno. Będę wdzięczny za pomoc.
                                                    IMG_20200222_114651-960x572.jpg

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X