Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pełna osłona silnika do tsi (1,8)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pełna osłona silnika do tsi (1,8)

    mam taką osłone





    Niestety odsłonieta jest miska oleju (plastikowa w 1.8 tsi)
    Co myslicie o zamianie na taką ?Ma otwory wentylacyjne (ogolnie P&P bo do diesli taka daja ) ale tez chyba do audi 2.0t (nie wiem czy chodzi o tfsi ale chyba tak)
    Czy autu nie bedzie za cieplo.

    Moze ktos sprawdzic czy np audi stosuje pełną osłone do 2.0 tfsi

    a taka bym chciał.izolacje by sie zdjeło







    bo jest jeszcze pełna ale to na pewno odpada.




    Chciałbym byście wypowiedzieli sie na ten temat ewentualnie sprawdzili numery czesci bo na necie sa rozne.
    Najbardziej jednak mi zalezy by w etce zobaczyc czy montują te pełne (z wentylacją ) do tsi - powinno po numerze czesci dac sie znalezc do jakich aut montują


    Mała ta z mojego to chyba 5Q0825235C

    pełna z wentylacja to chyba 5Q025236 badz 5Q025236Q ( mozliwe ze z q to jest z wentylacja a bez q bez wentylacji)

  • #2
    to jest nas dwóch - ja też chcę pełną osłonę , ale z tymi otworami

    Komentarz


    • #3
      Panowie, udało się wam coś ruszyć w temacie osłon pod silnik?

      Komentarz


      • #4
        ja narazie mam wazniejsze sprawy na glowie i pomysl zwiesilem na czas jak ktos przetrze szlaki

        Komentarz


        • #5
          Dlaczego chcecie osłony z otworami( wentylacją)? Ja w Moim TSI też miałem tą krótką, ale ASO założyło mi pełną bez tych dwóch wlotów( wentylacja?)

          Komentarz


          • #6
            w jakim tsi?
            z otworami bo olej sie moccno grzeje

            Komentarz


            • #7
              1.2 110KM. Za chłodzenie oleju odpowiada chłodnica oleju

              Komentarz


              • #8
                a powietrze nie owiewa od dolu silnika

                Komentarz


                • #9
                  ten wlot co jest w osłonie, która go posiada jest bardziej od strony skrzyni niżeli silnika

                  Komentarz


                  • #10
                    no dobra. a praktycznie jak obserwowałes tymp oleju to byly roznice?

                    Komentarz


                    • #11
                      mam wymienioną osłonę na pełną z otworami (kojarzy mi sie 5Q025236Q) w 1.4TSI/140KM od 2014 roku. Nie ma żadnych perturbacji i wszystko działa ok.
                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        zerwales z niej to ocieplenie wewnątrz?

                        Komentarz


                        • #13
                          Temp oleju mak u mnie przy piłowaniu silnika na autostradzie to byla w granicach 120stopni. Przy normalnej jeździe wynosi 94stopnie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam osłonę pełną z otworami (bez ocieplenia) którą montuję na zimę, na lato mam krótką taką jak ty masz. Krótką dokupiłem, bo latem z pełną osłoną przy prędkościach autostradowych zbyt silnik mi się grzał, po zmianie na krótką już nie było tego problemu. Zmieniam przy okazji wymiany oleju

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez bob_best Zobacz wpis
                              mam wymienioną osłonę na pełną z otworami (kojarzy mi sie 5Q025236Q) w 1.4TSI/140KM od 2014 roku. Nie ma żadnych perturbacji i wszystko działa ok.
                              Zdejmowałeś ocieplenie z wewnątrz?


                              Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                              Mam osłonę pełną z otworami (bez ocieplenia) którą montuję na zimę, na lato mam krótką taką jak ty masz. Krótką dokupiłem, bo latem z pełną osłoną przy prędkościach autostradowych zbyt silnik mi się grzał, po zmianie na krótką już nie było tego problemu. Zmieniam przy okazji wymiany oleju
                              O jakiś prędkościach mówisz? Do ilu wzrastała temp oleju?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
                                O jakiś prędkościach mówisz? Do ilu wzrastała temp oleju?
                                140-160, na zewnątrz ponad 25 stopni, temperatura na pełnej osłonie około 5-10 stopni wyższa niz na krótkiej osłonie

                                Komentarz


                                • #17
                                  o fak ....wysoko

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Korzysta ktoś z ori osłony jak na zdjęciu poniżej?
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      montaż tej osłony jest możliwy w OIII?

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        5Q025236Q sprawdzałem wzrokowo i powinna pasować do octavia III FL na Allegro wraz ze spinkami i dostawą 110 PLN
                                        na pewno mniej będzie zabrudzone podwozie

                                        Komentarz


                                        • #22
                                          Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
                                          montaż tej osłony jest możliwy w OIII?
                                          Przepraszam, w nieodpowiednim miejscu to wstawiłem.

                                          Komentarz


                                          • #23
                                            xtremesystems ja mam osłonę ze zdjęcia 2 z wlotami w silniku 1.8 mam ja od 4 lat obecnie 70tys przebieg i nic sie nie dzieje .
                                            Zamontowałem ja ponieważ mam sportowe zawieszenie a jak wiesz miska jest platniskowa.
                                            Łukasz

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X