Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik zmierzchu + czujnik deszczu + nowy wyłącznik AUTO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik zmierzchu + czujnik deszczu + nowy wyłącznik AUTO

    Witam,

    Chciałbym wykonać dwa mody w mojej Kurze:
    1. automatycznego załączenia świateł dziennych/mijania + oczywiście przy okazji CH\LH,
    2. automatycznego uruchamiania wycieraczek.

    Obecnie posiadam w szybie pod lusterkiem wstecznym tylko czujnik zmierzchu. Rozumiem, że jeśli chciałbym dodać tylko funkcję nr 1, to wówczas musiałbym zakupić poniższy wyłącznik i wymienić z tym, który obecnie posiadam:
    Włącznik Świateł SKODA 5E0 941 431 C Auto + Chrome ?63mm MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
    Natomiast funkcja nr 1 i nr 2 wiąże się również z zakupem i montażem (wymianą) czujnika w szybie na takowy:
    MotoHID.pl - Kompleksowe oświetlenie led w grupie VAG
    Po wszystkim pozostaje kodowanie i ustawienia.

    I teraz pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy da się taki mod wykonać nabywając powyższe części i jak? I jeszcze jedno... czym różni się powyższy czujnik od poniższego (mimo iż nie jest dostępny w sprzedaży)?
    MotoHID.pl - Kompleksowe oświetlenie led w grupie VAG


    Rzecz tyczy się OIII z 2016.

  • #2
    Zamieszczone przez jaro.juve Zobacz wpis
    Witam,

    ....
    Obecnie posiadam w szybie pod lusterkiem wstecznym tylko czujnik zmierzchu. ....
    Raczej posiadasz obecnie tylko czujnik wilgotności, a powinieneś zmienić na czujnik 3 funkcyjny (wilgotność + deszcz + zmierz)

    Robiłem taki zabieg i go opisałem w poście
    Link

    Co prawda tam nie ma wszystkiego opisanego jeśli chodzi o kodowania. Potem siedziałem jeszcze kilka godzin na vcds i ze szczątkowych info z netu oraz własnej intuicji kombinowałem metodą prób i błędów.

    Ja kupowłem:
    Link

    Link

    Link

    Link



    Ps. żel ma do odsprzedania za 30zł , bo kupiłem ale go nie użyłem bo udało sie przykleić na ten od czujnika od wilgotności. Często przy wyjmowaniu stary się rozrywa .

    Komentarz


    • #3
      Ps2. 8U0 955 559 C to czujnik samej wilgotnosci - czyli to co posiadasz obecnie

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez jaro.juve Zobacz wpis
        Witam,

        Chciałbym wykonać dwa mody w mojej Kurze:
        1. automatycznego załączenia świateł dziennych/mijania + oczywiście przy okazji CH\LH,
        2. automatycznego uruchamiania wycieraczek.

        Obecnie posiadam w szybie pod lusterkiem wstecznym tylko czujnik zmierzchu. Rozumiem, że jeśli chciałbym dodać tylko funkcję nr 1, to wówczas musiałbym zakupić poniższy wyłącznik i wymienić z tym, który obecnie posiadam:
        Włącznik Świateł SKODA 5E0 941 431 C Auto + Chrome ?63mm MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi
        Natomiast funkcja nr 1 i nr 2 wiąże się również z zakupem i montażem (wymianą) czujnika w szybie na takowy:
        MotoHID.pl - Kompleksowe oświetlenie led w grupie VAG
        Po wszystkim pozostaje kodowanie i ustawienia.

        I teraz pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy da się taki mod wykonać nabywając powyższe części i jak? I jeszcze jedno... czym różni się powyższy czujnik od poniższego (mimo iż nie jest dostępny w sprzedaży)?
        MotoHID.pl - Kompleksowe oświetlenie led w grupie VAG


        Rzecz tyczy się OIII z 2016.
        Zastanawiam sie nad czujnikiem zmierzchu i deszczu.
        Czy O3 ma wiązki fabryczne i pozostaje kwestia montażu czujników, czy potrzebne jest dokupienie wiązek?

        Komentarz


        • #5
          Proszę o podpowiedź
          Po podpięciu poniższego czujnika do włącznika z funkcją auto, który PIN wyłącznika do którego PIN-u w BCM podpiąć w OIIFL? A20 czy B33?
          44.44zł 20% OFF|Samochód Auto reflektor kontrola czujnika moduł dla VW Golf 6 MK6 Tiguan Passat B6 B7 CC Touran Jetta akcesoria samochodowe|auto head light sensor|head light sensorpassat b6 - AliExpress

          Znalazłem jakby ktoś szukał PIN 2 wyłącznika do PIN A20
          Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
          Skoda Octavia II FL
          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
            Ps2. 8U0 955 559 C to czujnik samej wilgotnosci - czyli to co posiadasz obecnie
            No nie bardzo właśnie, bo ten numer to numer czujnika deszczu i zmierzchu. Nie wiem właśnie jaki u mnie jest zamontowany, ale raczej zmierzchu skoro w zależności jakie jest natężenie światła, takie też mam natężenie podświetlenia zegarów

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
              Proszę o podpowiedź
              Po podpięciu poniższego czujnika do włącznika z funkcją auto, który PIN wyłącznika do którego PIN-u w BCM podpiąć w OIIFL? A20 czy B33?
              44.44zł 20% OFF|Samochód Auto reflektor kontrola czujnika moduł dla VW Golf 6 MK6 Tiguan Passat B6 B7 CC Touran Jetta akcesoria samochodowe|auto head light sensor|head light sensorpassat b6 - AliExpress

              Znalazłem jakby ktoś szukał PIN 2 wyłącznika do PIN A20
              Które piny w O3?

              Komentarz


              • #8
                PIN2 przy przełączniku z PIN 16 w BCM sekcja C
                Skoda Octavia II FL
                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                  Zastanawiam sie nad czujnikiem zmierzchu i deszczu.
                  Czy O3 ma wiązki fabryczne i pozostaje kwestia montażu czujników, czy potrzebne jest dokupienie wiązek?
                  Gdybyś miał czujnik zmierzchu to miałbyś włącznik już świateł z auto

                  Masz sam sensor wilgotności .... lub nie masz go wcale ;P
                  Jeśli nie masz włacznika auto swiateł a masz taką obudowę uchwytu lusterka (z kratką wentylacyjną pod spodem )
                  Link
                  to znaczy że masz sam sensor wilgotności


                  Tak on wygląda sensor w vcds

                  "Relative Air Humidity Interior Sender:
                  Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559 HW: 8U0 955 559 Labels: 8U0-955-559.CLB"

                  Przetłumacz sobie "Relative Air Humidity Interior Sender"
                  Więc jak jakiś handlarz mówi Ci że "8U0 955 559" to czujnik światła to znaczy że sam nie wie co sprzedaje !

                  Resetuj swój sposób swoją wiedzę i przeczytaj jeszcze raz moje posty - masz tam gotową wiedzę.
                  Ja przerabiałem to w teorii i w praktyce, Ty na razie zbierasz szczątkową wiedzę teoretyczną

                  ps. Żel już sprzedałem gdyby ktoś jeszcze się pytał.
                  Teraz mam już tylko do sprzedania sensor wilgotności "8U0 955 559" i przełącznik bez auto (ale rozumiem że tu niekomu nie będzie potrzeby bo tak jak ja forumowicze chcę je zmienić ;P

                  Komentarz


                  • #10
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Ps2 Po wyminie sensora tak on jest opisany w vcds:
                    "Rain Light Recognition Sensor:
                    Subsystem 2 - Part No SW: 5Q0 955 547 A HW: 5Q0 955 547 A Labels: 5Q0-955-547.CLB"

                    Komentarz


                    • #11
                      multimax dzięki wielkie, bo tak jak powiedziałeś nic na ten temat nie wiem i póki co zbieram wiedzę. Myślisz, że w ASO po VINIE sprawdzą czy jest wiążka do świateł AUTO i czy ew. jest niezbędna itp?

                      Komentarz


                      • #12
                        jaro.juve Wątpie czy ASO powie Ci takie rzeczy, odprawią Cię z kwitkiem ;P
                        ASO wykonują doposażenie tylko takich rzeczy które są oferowane jako "zestaw akcesoriów"

                        Czyli gotowy zestaw który wkłada elektryk i ma kod aktywacji który wpisuje w odis i wszytko się koduje samo.
                        Kodowanie które my robimy vcds'em elektryk to może co mi zaproponować prywatnie
                        Jak zrobią to na terenie aso VAG to ryzykują zabraniem autoryzacji przez VAG.

                        Więc jak zadasz pytanie czy mam wiązkę przewodów pod przełącznik auto to odpowiedzą Ci procedera aso nie przewiduje takich modyfikacji.

                        Kabel jeden trzeba dałożyć, na zapas go nie dawali jak nie ma AUTO na włączniku.
                        Włącznik wyciąga się tak że przekręcisz na połowe odległości pomiedzy "O" z "pozycyjne"(lub auto jak masz takowy) wciskasz słącznik i ciągniesz całość do siebie

                        Tak wyglada jak pin 2 jest wolny (foto z mojej o3 z przed modyfikacji)

                        o3-b.jpg

                        to ten wolny pin na górze foto


                        Na tej fotce ten pin drugi od dołu z lewej
                        -o3.jpg
                        Załączone pliki
                        Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

                        Komentarz


                        • #13
                          Wielkie dzięki za pomoc i wyczerpujące odpowiedzi. Po gwarancji się za to wszystko wezmę

                          Komentarz


                          • #14
                            Byłem na wyminie oleju i potem na przeglądzie gwarancyjnym.... nikt nie zwrócił uwagi ze zmieniony jest przełącznik/sensor ;P
                            Znajomy był też w aso z golfem 7 gdzie miał zmienione radio na navi, też mieli to to gdzieś

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                              jaro.juve Wątpie czy ASO powie Ci takie rzeczy, odprawią Cię z kwitkiem ;P
                              ASO wykonują doposażenie tylko takich rzeczy które są oferowane jako "zestaw akcesoriów"

                              Czyli gotowy zestaw który wkłada elektryk i ma kod aktywacji który wpisuje w odis i wszytko się koduje samo.
                              Kodowanie które my robimy vcds'em elektryk to może co mi zaproponować prywatnie
                              Jak zrobią to na terenie aso VAG to ryzykują zabraniem autoryzacji przez VAG.

                              Więc jak zadasz pytanie czy mam wiązkę przewodów pod przełącznik auto to odpowiedzą Ci procedera aso nie przewiduje takich modyfikacji.

                              Kabel jeden trzeba dałożyć, na zapas go nie dawali jak nie ma AUTO na włączniku.
                              Włącznik wyciąga się tak że przekręcisz na połowe odległości pomiedzy "O" z "pozycyjne"(lub auto jak masz takowy) wciskasz słącznik i ciągniesz całość do siebie

                              Tak wyglada jak pin 2 jest wolny (foto z mojej o3 z przed modyfikacji)

                              o3-b.jpg

                              to ten wolny pin na górze foto


                              Na tej fotce ten pin drugi od dołu z lewej
                              -o3.jpg
                              Pin 2 między brązowy a biało czerwony przewodem?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                Pin 2 między brązowy a biało czerwony przewodem?
                                nie, ten drugi "wolny" pin
                                Poza tym nie przywiązywałbym sie usilnie do kolorów, bo u kuzyna w golfi 7 były inne kolory przewodów, więc nie wiadomo czy O3 też w każdym roku modelowym ma te same kolory


                                Dołączam fotkę u mnie po modyfikacji - z dołożonym przewodem

                                pin2.jpg

                                Przewód naprawczy 000979009 jest trochę grubszy niż te oryginalne w wiązce
                                Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

                                Komentarz


                                • #17
                                  BCM sekcja C
                                  A1.jpg

                                  Wajcha do dołu i wcisnąć zatrzask (opisany na niższej foto)!!!

                                  A2.jpg

                                  A4.jpg


                                  Potem trzeba rozłożyć wtyczkę.... ale to jest proste

                                  A3.jpg




                                  Więcej fotek BCM nie zrobiłem.
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dostawanie się do sensora :
                                    1 zając dwa plastiki obudowy sensora
                                    2. lusterko razem z podstawą zdjąć obracając podstawę o około 45 stopni
                                    ( nie wypinać lusterka z podstawy , jak wyciągniesz go z kuli mocującej w domowych warunkach ciężko to włożyć)

                                    W necie znalazłem tylko fotkę
                                    literka
                                    z plastikami
                                    i podstawą

                                    Szkoda że nie znalazłem bez plastuków

                                    Na fotce oznaczyłem podstawę - widać obejmy które trzeba obrócić

                                    lusterko.jpg


                                    3 Widać już tył sensora, delikatnie go podważając wyciągać do siebie - trzeba cierpliwości bo trzyma go żel.

                                    Kolejną sprawą jest kodowanie.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Kurde multimax jest Mistrzu! Winien Ci jestem bro

                                      Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                                      Byłem na wyminie oleju i potem na przeglądzie gwarancyjnym.... nikt nie zwrócił uwagi ze zmieniony jest przełącznik/sensor ;P
                                      Znajomy był też w aso z golfem 7 gdzie miał zmienione radio na navi, też mieli to to gdzieś
                                      Tylko wiesz jak to jest...10-ciu nie zwróci uwagi, mają to w dupie, na jednego trafisz i będzie problem. W sierpniu się kończy więc jakoś mega długo czekać nie muszę - jestem wewnętrznie rozdarty, z jednej strony nie chcę żeby się kończyła (wiadomo), a z drugiej czeka już kabel gotowy do działania

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                                        jaro.juve Wątpie czy ASO powie Ci takie rzeczy, odprawią Cię z kwitkiem ;P
                                        ASO wykonują doposażenie tylko takich rzeczy które są oferowane jako "zestaw akcesoriów"

                                        Czyli gotowy zestaw który wkłada elektryk i ma kod aktywacji który wpisuje w odis i wszytko się koduje samo.
                                        Kodowanie które my robimy vcds'em elektryk to może co mi zaproponować prywatnie
                                        Jak zrobią to na terenie aso VAG to ryzykują zabraniem autoryzacji przez VAG.

                                        Więc jak zadasz pytanie czy mam wiązkę przewodów pod przełącznik auto to odpowiedzą Ci procedera aso nie przewiduje takich modyfikacji.

                                        Kabel jeden trzeba dałożyć, na zapas go nie dawali jak nie ma AUTO na włączniku.
                                        Włącznik wyciąga się tak że przekręcisz na połowe odległości pomiedzy "O" z "pozycyjne"(lub auto jak masz takowy) wciskasz słącznik i ciągniesz całość do siebie

                                        Tak wyglada jak pin 2 jest wolny (foto z mojej o3 z przed modyfikacji)

                                        o3-b.jpg

                                        to ten wolny pin na górze foto


                                        Na tej fotce ten pin drugi od dołu z lewej
                                        -o3.jpg
                                        Jaką funkcje spełnia dodatkowy przewód między PIN2 włącznika świateł i PIN16 wtyczka C w sterowniku?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Graty bede miał jutro. Napisze ktos jak to wszystko zakodować OBD eleven? Chodzi o swiatła i wycieraczki auto no i CH i LH.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Panowie, nikt nie podpowie ?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
                                              Graty bede miał jutro. Napisze ktos jak to wszystko zakodować OBD eleven? Chodzi o swiatła i wycieraczki auto no i CH i LH.
                                              potrek - udało Ci się zrobić moda zmiany na czujnik zmierzchu i deszczu? Jaki koszt wszystkiego i czy kodowanie też zrobiłeś?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam, dołożony czujnik deszczu/zmierzchu ,kodowanie zrobione, wszystko zrobione wg opisu z forum a funkcja CH nie włącza świateł w trybie ustawień auto w vcds. LH działa poprawnie- CH tylko przy ustawieniu w vcds manual, tj. po mrugnięciu długimi. Ktoś podpowie gdzie tkwi problem? Auto to O3 2015 r ,1.4 Ambition

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez damian.s3 Zobacz wpis
                                                  Witam, dołożony czujnik deszczu/zmierzchu ,kodowanie zrobione, wszystko zrobione wg opisu z forum a funkcja CH nie włącza świateł w trybie ustawień auto w vcds. LH działa poprawnie- CH tylko przy ustawieniu w vcds manual, tj. po mrugnięciu długimi. Ktoś podpowie gdzie tkwi problem? Auto to O3 2015 r ,1.4 Ambition
                                                  Jak wyglądają ustawienia LH / CH w radiu?
                                                  Cały czas nie masz CH z automatu?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X