Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik zmierzchu + czujnik deszczu + nowy wyłącznik AUTO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    CH musiałem zmienić na ręcznie, żeby cały ten mod miał sens, a LH automat. Radio pokazuje obie funkcje z ustawieniami czasów działania. Dodam też,że wycieraczki działają poprawnie. W Vcds na początku nie zapisywało ustawień czujnika pod Octavię,dopiero po rozłączeniu i podłączeniu na nowo zapisał ustawienia.

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez damian.s3 Zobacz wpis
      CH musiałem zmienić na ręcznie, żeby cały ten mod miał sens, a LH automat. Radio pokazuje obie funkcje z ustawieniami czasów działania. Dodam też,że wycieraczki działają poprawnie. W Vcds na początku nie zapisywało ustawień czujnika pod Octavię,dopiero po rozłączeniu i podłączeniu na nowo zapisał ustawienia.
      która wersje czujnika masz?

      Komentarz


      • #28
        VW Audi Skoda czujnik deszczu sensor 5Q0955547A,ten dodatkowy kabelek też dołożyłem jak w instrukcji pisze wyżej.
        Ostatnio edytowany przez damian.s3; 40328.

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez damian.s3 Zobacz wpis
          VW Audi Skoda czujnik deszczu sensor 5Q0955547A,ten dodatkowy kabelek też dołożyłem jak w instrukcji pisze wyżej.
          Czujnik zakodowałem w pełni po użyciu kodu 07805D.
          Wcześniej nie mogłem ustawić wszystkich wartość dla skody - czujnik był widziany jako dla Golfa

          Komentarz


          • #30
            Mi tak jak pisałem wcześniej wartości dla skody nie chciał przyjąć,zapisałem dla Seata ale pojawił się błąd świateł. Dopiero po ponownym połączeniu Vcds z autem zapisało ustawienia dla skody. Jutro spróbuje jeszcze raz, trochę słabo mrugać długimi żeby CH zadziałało, LH działa poprawnie.

            Komentarz


            • #31
              Zachęcony opisami z forum zdecydowałem się zamontować czujnik zmierzchu/deszczu ale mam drobną wątpliwość odnośnie numeru czujnika. Wyczytałem na początku tego wątku, że nr czujnika jest związany z rocznikiem auta. Moja O3 CZDA jest z czerwca 2016r. (model przed FL Ambition+Amazing) i zgodnie z informacjami z ww. forum czujnik dla mnie ma nr 5Q0955547B.
              Proszę o podpowiedź, czy nr 5Q0955547A oraz 5Q0955547B są zamienne i w ww. aucie bezproblemowo będą obsługiwać auto-światła i wycieraczki oraz CH/LH po odpowiednim zakodowaniu (mam interface i VCDS 17.1.3)?
              Czy odpięcie wtyczki od BCM resetuje jakieś ustawienia/dane i czy trzeba później wprowadzać jakiś kod odbezpieczający radio?
              Z góry dzięki za wszelkie rady i wskazówki.

              Komentarz


              • #32
                Kod wpisałem ręcznie 07805D tak jak kolega wcześniej podał, i bez zmian. Nadal CH nie działa w trybie auto.

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
                  Zachęcony opisami z forum zdecydowałem się zamontować czujnik zmierzchu/deszczu ale mam drobną wątpliwość odnośnie numeru czujnika. Wyczytałem na początku tego wątku, że nr czujnika jest związany z rocznikiem auta. Moja O3 CZDA jest z czerwca 2016r. (model przed FL Ambition+Amazing) i zgodnie z informacjami z ww. forum czujnik dla mnie ma nr 5Q0955547B.
                  Proszę o podpowiedź, czy nr 5Q0955547A oraz 5Q0955547B są zamienne i w ww. aucie bezproblemowo będą obsługiwać auto-światła i wycieraczki oraz CH/LH po odpowiednim zakodowaniu (mam interface i VCDS 17.1.3)?
                  Czy odpięcie wtyczki od BCM resetuje jakieś ustawienia/dane i czy trzeba później wprowadzać jakiś kod odbezpieczający radio?
                  Z góry dzięki za wszelkie rady i wskazówki.
                  Moja O3 jest z rocznika 2013.
                  Zamontowałem 5Q0955547A - informacja była taka że ten rocznik miał fabrycznie czujnik 5Q0955547 - bez żadnej literki.
                  Problem był jedynie taki że musiałem ręcznie wpisać kod 07805D aby czujnika miał wszystkie ustawienia dla Skody.
                  Bez wpisania ręcznie kodu VCDS i auto widział czujnika jak dla Golfa bez możliwości ustawienia wycieraczek .

                  Komentarz


                  • #34
                    Dzięki @mez2008.
                    Rozumiem, że u Ciebie po zmianie czujnika na 5Q0955547A i wpisaniu kodu 07805D bezproblemowo działają automatyczne światła, automatyczne wycieraczki z ustawianiem czułości w manetce oraz CH/LH? Masz też możliwość np. w radiu regulacji czułości włączania się świateł mijania zależnie od jasności otoczenia oraz czasu świecenia CH/LH?

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
                      Dzięki @mez2008.
                      Rozumiem, że u Ciebie po zmianie czujnika na 5Q0955547A i wpisaniu kodu 07805D bezproblemowo działają automatyczne światła, automatyczne wycieraczki z ustawianiem czułości w manetce oraz CH/LH? Masz też możliwość np. w radiu regulacji czułości włączania się świateł mijania zależnie od jasności otoczenia oraz czasu świecenia CH/LH?
                      tak wszystko działa
                      w VCDS musiałem aktywować adaptacje sterowania w/w z poziomu radia.

                      Komentarz


                      • #36
                        Witam.
                        Jestem na etapie montażu czujnika 5Q0955547A. Zakupiłem fabrycznie nowy czujnik. Z tego co widzę jego powierzchnia która dotyka szyby jest tak jakby w dotyku jakby żelowa (gumowa). Czy muszę do tego nałożyć jeszcze płytkę żelową czy mogę go bezpośrednio przyłożyć do szyby?

                        Komentarz


                        • #37
                          Witam
                          Zamontowałem nowy czujnik 5Q0955547C oraz przełącznik 5E0941431D wszystko podłączone prawidłowo niestety mam problem z kodowaniem ponieważ w 3 fl w centralnym zespole elektrycznym nie mogę nic zakodować i nie wykrywa mi nowego czujnika może ktoś ma pomysł jak to zakodować. Skren z VCDS
                          Załączone pliki

                          OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Krzysztof Gucio Zobacz wpis
                            Witam
                            Zamontowałem nowy czujnik 5Q0955547C oraz przełącznik 5E0941431D wszystko podłączone prawidłowo niestety mam problem z kodowaniem ponieważ w 3 fl w centralnym zespole elektrycznym nie mogę nic zakodować i nie wykrywa mi nowego czujnika może ktoś ma pomysł jak to zakodować. Skren z VCDS
                            Temat czujnika rozwiązany. Już działa

                            OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez Krzysztof Gucio Zobacz wpis

                              Temat czujnika rozwiązany. Już działa
                              zostaw info dla potomnych co i jak
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz


                              • #40
                                Cześć
                                No to dla potomnych
                                w O III FL - VCDS-em wszystko robi się przez adaptacje w centr.zesp.elek.
                                należy wykonać taką adaptację :

                                [VN]_Lighting_Assist_Adaptation:
                                [LO]_Regen_Lichtsensor: [VO]_LIN_Regen_Licht_Sensor

                                [VO]_Aussenlicht_uebergreifend:
                                [LO]_Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig: [VO]_Hinweis_in_LDS-Stellung_Null_und_SL
                                [LO]_Fahrlicht_Hinweis_mehrfach: [VN]_active
                                [LO]_Coming Home Verbaustatus: [VN]_automatic
                                [LO]_Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung: [VN]_active
                                [LO]_Coming home Leuchten: [VN]_fog light
                                [LO]_Menueeinstellung Cominghome: [VN]_10 seconds
                                [LO]_CHo_LHo_Nachlauf: 0 [UN]_ms
                                [LO]_Coming-home Einschaltereignis: [VO]_driver door
                                [LO]_Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung: 12 [UN]_lx
                                [LO]_Leaving-Home Verbausstatus: [VN]_enabled
                                [LO]_Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP: [VN]_active
                                [LO]_LDS_mit_AFL: [VN]_yes

                                Po poprawnym wykonaniu pojawi się nowy czujnik w kodowaniu. Aby poprawnie działał wprowadziłem ręcznie kod 07805D.
                                I od tego momentu działa czujnik światła i deszczu.
                                Ostatnio edytowany przez Krzysztof Gucio; 43775.

                                OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

                                Komentarz


                                • #41
                                  Brawo Ty

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Krzysztof Gucio widze Cię na spocie abyś się pochwalił
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ja kodowałem za pomocą ODIS-a i tam w sumie była gotowa funkcja która uaktywniała ten czujnik, ale nie o ODIS temat. W Karoq jest coś takiego że przy włączonych wycieraczkach w trybie automatycznym - dzięki czujnikowi deszczu - tylna wycieraczka również sama się włącza co jakiś czas. W O3 nie mam tego. Może ktoś kojarzy co trzeba zaadoptować żeby również to działało?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                        Krzysztof Gucio widze Cię na spocie abyś się pochwalił
                                        Zprzyjemnością bym się zjawił . Ale narazie to nie możliwe . Sprawy rodzinne ☹️

                                        OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez SQT Zobacz wpis
                                          Ja kodowałem za pomocą ODIS-a i tam w sumie była gotowa funkcja która uaktywniała ten czujnik, ale nie o ODIS temat. W Karoq jest coś takiego że przy włączonych wycieraczkach w trybie automatycznym - dzięki czujnikowi deszczu - tylna wycieraczka również sama się włącza co jakiś czas. W O3 nie mam tego. Może ktoś kojarzy co trzeba zaadoptować żeby również to działało?
                                          Podłączam się do pytania SQT. Może ktoś wie, czy w OIII z czujnikiem deszczu jest to możliwe do zakodowania? Wielu użytkowników OIII byłoby zadowolonych.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Krzysztof Gucio jesteś boski od miesiąca walczę z uruchomieniem czujnika światła, nawet w ASO Skody nie dali rady, a ty parę linijek napisałeś i u mnie one działają jeszcze muszę nad czułością popracować bo za szybko mi się światła zmieniają, ale wreszcie działają duże piwo dla kolegi

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Pytanie, za co jest odpowiedzialny parametr Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Co powoduje zmiana tego parametru

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Panowie w mojej skodzie 2017r zamontowałem czujnik deszczu zmierzchu i czujnik deszczu działa bez problemu a czujnik zmierzchu nie, gdy założę włącznik świateł auto i dołożę kabelek do kostki komputera pin 16 sekcja c i pin 2 w kostce wlacznika to wyskakuje błąd świateł. Mam obb eleven pro ale nie wiem jak aktywować ten włącznik auto tym interfejsem, proszę o pomoc.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Cześć,
                                                    Przymierzam się do wymiany czujnika wilgotności na np. 5Q0955547A. Mam do Was pytanie, czy mój BCM go obsłuży?

                                                    Zależy mi głownie na funkcji auto zmiany świateł + Ch&LH, auto wycieraczki też byłyby fajne. Poniżej autoscan:



                                                    Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet:| 5Q0-937-08X-MV1.clb
                                                    Oznaczenie elementu SW: 5Q0 937 084 CJ HW: 5Q0 937 084 AL
                                                    Komponent: BCM MQBAB M H24 0175
                                                    Numer seryjny: 01061629802325
                                                    Kodowanie: 0C000842424700DB47E0400000000708000000000000000000 0000000000
                                                    Kod serwisu: WSC 73430 790 00000
                                                    Zbiór danych ASAM: EV_BCMMQB 015001
                                                    ROD: EV_BCMBOSCH_015.rod
                                                    VCID: 020B3F0F950F18961C-8056

                                                    Sterownik silnika wycieraczek:
                                                    Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5E1 955 119 HW: 5E1 955 119 Plik etykiet: 5QX-955-119-V1.CLB
                                                    Komponent: WWS371 161010 041 0570
                                                    Numer seryjny: 161025053109
                                                    Kodowanie: 065DDD

                                                    Czujnik wilgotności powietrza wewnątrz:
                                                    Podsystem 2 - Oznaczenie elementu SW: 8U0 955 559 HW: 8U0 955 559 Plik etykiet: 8U0-955-559.CLB
                                                    Komponent: G355_FeuchteS H07 0002
                                                    Numer seryjny: 71659383

                                                    Dodatkowo mam pytanie co do kodowania, nigdy wcześniej go nie robiłem, ale przeszukałem forum i znalazłem sporo info. Pytanie czy w mojej MY2017 (przed liftem) kodowanie będzie wyglądać tak samo, jak np na filmiku poniżej, czy wartości mogą się różnić?


                                                    Dzięki za pomoc

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X