Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie MODY zrobi mi serwis bez utraty gwarancji?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie MODY zrobi mi serwis bez utraty gwarancji?

    Cześć,
    niedawno odebrałem O3, 2.0 TDI, Ambition z pakietem Amazing.
    Obiło mi się o uszy, że jest kilka funkcji, które są w tym aucie ale nie zostały aktywowane (COMING HOME itp)
    Dzwoniłem wczoraj do serwisu we Wrocławiu, za 150zł aktywują podobno wszystko co można, ale Pan nie potrafił wymienić co to będzie.
    Podobno może się nawet okazać, że nic

    Czy wiecie jakie mody można w takiej wersji zrobić? Samochód jest służbowy więc nie ma mowy o utracie gwarancji.

    Dzięki
    Grzesiek84

  • #2
    Olej ASO, jedz na spot
    Rafał

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
      Olej ASO, jedz na spot
      Dokładnie, wszytko co możesz zrobić vcds'em, można też potem cofnąć.
      Ja na początku włączałem i wyłączałem, ale stwierdziłem ze to nie sensu (w teorii każda modyfikacja "nie akcesoryjna" może być podstawą do burzenia sie VAG... wg mnie to co Ci ASO zaoferowało - to zaoferowało Ci to pół oficjalnie.... w fakturze Ci nie napiszą co Ci zmodyfikowali bo autoryzacje VAG by stracili... tylko na gębe to zrobią na na FV napiszą to jakoś ogolnikowo)

      Za 100pln w chin kupisz sobie kabelek, na spotach nauczą Cię obsługi (mając własny kabel sam będziesz mógł w każdej chwili cofnąć/dodać mod).
      Ja obecnie mam:
      - wyłaczony start/stop (przez volty, w starszych rokach modelowy robi się to temperaturą)
      - brak pikania pasów
      - wsteczne lusterko obniżające się po właczeniu wstecznego
      - doświetlanie zakrętów przecimgielnymi
      - widoczna siła nadmuch również w trybie auto
      - wyłączone DRL po zacienieniu ręcznego

      Po wymianie sensora, włącznika świateł auto, dołożeniu jednej żyły kabla (całość opisałem Czujnik zmierzchu + czujnik deszczu + nowy wyłącznik AUTO - Octavia Club Polska )
      - auto wycieraczki
      - auto światła
      - CH / LH

      Miałem też :
      - test zegarów po włożeniu kluczyka
      Ale wyłączyłem, bo to w ASO każda pierdoła zobaczy


      Z tymi modami (oprócz testów zegarów) jeździłem do ASO na wymianę oleju, potem na przegląd gwarancyjny.
      Nikt mi nic nie powiedział.
      Potem jeszcze się pytałem znajomego elektryka z innego ASO VAG jak pojechałem na aktualizacje radia (sam ten elektryk mi powiedział zeby przyjechał skoro mam GW to zrobią update ) i on że pracownicy serwisu to większość tych modyfikacji na odis to nie widzą - poza tym nie mają gotowej specyfikacji co w aucie było a co nie było. Odis nie ma takich możliwości jak vcds. Należałoby komuś nieźle zajść za skórę żeby ktoś sie przyczepił.

      Wg mnie czy te mocy zrobi Ci ktoś z ASO czy samemu czy ktoś na spotach ryzyko przyczepienia jest tak samo małe..... ale istnieje.



      Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
        Olej ASO, jedz na spot


        "A gdzie i kiedy jest najbliższy?"

        Ok, już znalazłem 10 lutego.

        Ostatnio edytowany przez Grzesiek84; 33642.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis

          Dokładnie, wszytko co możesz zrobić vcds'em, można też potem cofnąć.
          Ja na początku włączałem i wyłączałem, ale stwierdziłem ze to nie sensu (w teorii każda modyfikacja "nie akcesoryjna" może być podstawą do burzenia sie VAG... wg mnie to co Ci ASO zaoferowało - to zaoferowało Ci to pół oficjalnie.... w fakturze Ci nie napiszą co Ci zmodyfikowali bo autoryzacje VAG by stracili... tylko na gębe to zrobią na na FV napiszą to jakoś ogolnikowo)

          Za 100pln w chin kupisz sobie kabelek, na spotach nauczą Cię obsługi (mając własny kabel sam będziesz mógł w każdej chwili cofnąć/dodać mod).
          Ja obecnie mam:
          - wyłaczony start/stop (przez volty, w starszych rokach modelowy robi się to temperaturą)
          - brak pikania pasów
          - wsteczne lusterko obniżające się po właczeniu wstecznego
          - doświetlanie zakrętów przecimgielnymi
          - widoczna siła nadmuch również w trybie auto
          - wyłączone DRL po zacienieniu ręcznego

          Po wymianie sensora, włącznika świateł auto, dołożeniu jednej żyły kabla (całość opisałem Czujnik zmierzchu + czujnik deszczu + nowy wyłącznik AUTO - Octavia Club Polska )
          - auto wycieraczki
          - auto światła
          - CH / LH

          Miałem też :
          - test zegarów po włożeniu kluczyka
          Ale wyłączyłem, bo to w ASO każda pierdoła zobaczy


          Z tymi modami (oprócz testów zegarów) jeździłem do ASO na wymianę oleju, potem na przegląd gwarancyjny.
          Nikt mi nic nie powiedział.
          Potem jeszcze się pytałem znajomego elektryka z innego ASO VAG jak pojechałem na aktualizacje radia (sam ten elektryk mi powiedział zeby przyjechał skoro mam GW to zrobią update ) i on że pracownicy serwisu to większość tych modyfikacji na odis to nie widzą - poza tym nie mają gotowej specyfikacji co w aucie było a co nie było. Odis nie ma takich możliwości jak vcds. Należałoby komuś nieźle zajść za skórę żeby ktoś sie przyczepił.

          Wg mnie czy te mocy zrobi Ci ktoś z ASO czy samemu czy ktoś na spotach ryzyko przyczepienia jest tak samo małe..... ale istnieje.


          Dzięki!
          W sumie to sporo się tego nazbierało

          A te zmiany zapisują się w systemie samochodu? Tzn jeśli zmienię i później cofnę do stanu pierwotnego ślad w pamięci mojej Skody zostanie?

          G.

          Komentarz


          • #6
            Wg mnie nie.
            Trochę innych info puściłem na PW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Grzesiek84 Zobacz wpis
              A te zmiany zapisują się w systemie samochodu?
              na sąsiednim forum piszą że od tego roku można mieć z tym problem.....ale czy to prawda?
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X