Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak holowniczy OIII FL - coraz drożej.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hak holowniczy OIII FL - coraz drożej.

    Naszła mnie ochota na hak holowniczy do mojej OIII FL, i tu nagłą niespodzianka.

    Oryginał:

    Hak holowniczy - 850 -950 PLN
    Wiązka (podwójna) - 1100 PLN (WTF!!!) - inna podobno nie działa z oprogramowaniem
    Montaż ASO ( z programowaniem) - 800 PLN

    Macie jakieś inne doświadczenia?


  • #2
    3tys za haka to już lekka przesada
    Poszukaj na allegro używane ori skody hak (5Q0907383) można trafić za 400-500zł komplet (hak, wiązka , moduł), tylko montaż musisz sobie sam ogarnąć bo ASO pewnie używki nie będzie chciało zamontować.

    Komentarz


    • #3
      Ja się przymierzam do zakupu westfalia z dedykowaną wiązką na aledrogo (Ok. 1300 pln). Montaż planuję sam, a aktywacja... może mi ktoś ogarnie.

      Komentarz


      • #4
        Ja bym wolał zamontować oryginalny komplet np taki;
        Link

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez leonn
          Ja bym wolał zamontować oryginalny komplet np taki;
          http://allegro.pl/hak-holowniczy-mod...1.html#thumb/3
          Widziałem. To zawsze indywidualny wybór.
          Jak dla mnie:
          1. Stary pordzewiały do nowego auta nie bardzo.
          2. Prawdopodobnie brak wiązki do połączenia z instalacją auta.
          3. 7 pin układ.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mktr1 Zobacz wpis
            To zawsze indywidualny wybór.
            Oczywiście że tak.

            Wkleiłem przykładową aukcje, bo zawsze jest tańszy wybór jeśli nie chce się zostawić w ASO 3tys zł

            Komentarz


            • #7
              a tak BTW.
              Gdzieś na forum wyczytałem, że można robić zakupy na czeskim E-Shop'ie. Dla osób z południa jest to jakaś opcja. Ceny średnio 30-40 % niższe.
              Sam ostatnio sprawdziłem i zrobiłem zakupy. Odbiór osobisty w najbliższym salonie przy granicy przy okazji wycieczki po

              Komentarz


              • #8
                Zakupy zrobione.
                Kompletna instalacja (2 wiązki) do auta bez przygotowania pod hak.
                W przeliczeniu wyszło niecałe 800 PLN.

                Komentarz


                • #9
                  A hak jaki będzie?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez leonn
                    A hak jaki będzie?
                    Oryginał, ale używka.

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tego haka to tylko odpinana końcówka jest widoczna, a za chwilę i tak będzie zużyta.
                      Moją muszę dać do malowania bo po 6latach nie wygląda już dobrze.

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam,
                        Podepnę się do tego posta ponieważ ostatnio też montowałem haka i moja wiedza na pewno się koledze przyda.
                        U mnie to wyglądało w następujący sposób:
                        - kupiłem używanego haka oryginała z gniazdem, wiązką do sterownika od haka i sterownikiem 450 zł z przesyłką
                        - drugą wiązkę zrobiłem i pod piołem zgodnie z toturialem, który jest na forum - koszt ok.80 zł.
                        Całość więc całkiem fajnie wyszła ok. 530 zł.
                        Mam przewód serwisowy i VCDSa więc kodowanie ogarnąłem też samodzielnie.
                        Z montażem trochę trzeba było się nagimnastykować ale do ogarniętych spokojnie do zrobienia.

                        I teraz uwaga. Temat który ja olałem a jest bardzo istotny. Kupiłem haka oryginał używkę na którym nie było naklejki homologacji. Tak więc kolego jak będziesz kupował haka zwróć proszę na to uwagę.

                        Pytanie dla pozostałych kolegów na forum, da się to teraz jakoś ogarnąć? Nie znam VINu pojazdu z którego pochodził hak, ani rocznika. Hak jest 100% skodowy orginał, stan dobry (miał drobne ślady korozji ale oczyściłem i całość odmalowałem) i pasuje jak ta la. Od belki odpinany jest poprzez kluczyk hak, gniazdo chowane pod zderzak, belka haka z dwóch stron bardzo solidna podgięta rura itd. ..

                        Mam skodę octavia II FL kombi i w tej sytuacji teraz po prostu zastanawiam się na wydrukowaniem samej naklejki i jej naklejeniu z parametrami jak dla haka "TMB PS 16" który ma w zasadzie najniższe parametry nośne z haków skody. Co o tym myślicie?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez marcinsze Zobacz wpis
                          Mam skodę octavia II FL kombi i w tej sytuacji teraz po prostu zastanawiam się na wydrukowaniem samej naklejki i jej naklejeniu z parametrami jak dla haka "TMB PS 16" który ma w zasadzie najniższe parametry nośne z haków skody. Co o tym myślicie?
                          Ten temat jest dla O III FL

                          Jasne że wydrukuj naklejkę i po problemie.

                          Tak wygląda moja "tabliczka znamionowa"


                          hak.jpg

                          Komentarz


                          • #14
                            Przepraszam, po wysłaniu wiadomości zauważyłem że post dotyczy skody octavia iii fl. No ale co by nie było moj problem z niezwroceniem uwagi na naklejkę bezcenny, tymbardziej że wszystko po montażu działa jak należy.
                            Moja uwaga do autora i innych zainteresowanych do montowaniem zwracajcie uwagi na naklejkę - "tabliczkę znamionowa"

                            Dzięki leonn za info, tak też zrobię.
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              Cześć Koledzy!
                              Czy ktoś samodzielnie podpinał wiązkę haka do skrzynki bezpiecznikowej ?
                              Wszystko poza tym zrobiłem (hak na miejscu , instalacja pociągnięta do przodu) ale nie bardzo wiem jak się dobrać do tylnej części skrzynki bezpiecznikowej. Co trzeba bezwzględnie zdemontować ?
                              Będę wdzięczny za pomoc...

                              Komentarz


                              • #16
                                Dobra. 300 pln i w ASO podpięli i aktywowali.
                                Mam hak !

                                Komentarz


                                • #17

                                  Witam. Byłem dziś w Aso zapytać ile wezmą za montaż haka do auta bez przygotowania pod hak. Jakie było moje zdziwienie gdy Pan poinformował ze oprócz wiązki i haka musze jeszcze wymienić wentylatory chłodnicy na możniejsze - koszt ok 2k. spotkał się ktoś z was z takim tematem?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez mktr1 Zobacz wpis
                                    Mam hak !




                                    Zamieszczone przez jakubsa Zobacz wpis
                                    Pan poinformował ze oprócz wiązki i haka musze jeszcze wymienić wentylatory chłodnicy na możniejsze - koszt ok 2k. spotkał się ktoś z was z takim tematem?
                                    Chcą Cię naciągnąć na kasę, nie rób tego u nich!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez jakubsa Zobacz wpis
                                      Witam. Byłem dziś w Aso zapytać ile wezmą za montaż haka do auta bez przygotowania pod hak. Jakie było moje zdziwienie gdy Pan poinformował ze oprócz wiązki i haka musze jeszcze wymienić wentylatory chłodnicy na możniejsze - koszt ok 2k. spotkał się ktoś z was z takim tematem?
                                      Nie mam czasu się rozpisywać, zobacz w moim wątku tu jest co i jak. Ja zakładałem miesiące temu.
                                      Octavia Club Polska
                                      ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                      mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez jakubsa Zobacz wpis
                                        Witam. Byłem dziś w Aso zapytać ile wezmą za montaż haka do auta bez przygotowania pod hak. Jakie było moje zdziwienie gdy Pan poinformował ze oprócz wiązki i haka musze jeszcze wymienić wentylatory chłodnicy na możniejsze - koszt ok 2k. spotkał się ktoś z was z takim tematem?
                                        A nie było to w salonie GAZDA?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Grika Zobacz wpis

                                          A nie było to w salonie GAZDA?
                                          nie, ASO w Krakowie na Kocmyrzowskiej

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mi w salonie Gazda chcieli wymieniać chłodzenie silnika przy montażu haku bo silnik bedzie się grzał.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez jakubsa
                                              Witam. Byłem dziś w Aso zapytać ile wezmą za montaż haka do auta bez przygotowania pod hak. Jakie było moje zdziwienie gdy Pan poinformował ze oprócz wiązki i haka musze jeszcze wymienić wentylatory chłodnicy na możniejsze - koszt ok 2k. spotkał się ktoś z was z takim tematem?
                                              Mośki!
                                              To przygotowanie pod hak to wiązka od przodu do tylu za 2 czy 3 stówy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Grika Zobacz wpis
                                                Mi w salonie Gazda chcieli wymieniać chłodzenie silnika przy montażu haku bo silnik bedzie się grzał.
                                                Niedługo do tego dojdzie , ze będą proponowali wymiane samochodu na inny z mocniejszym silnikiem
                                                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X