Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dosztukowanie koła zapasowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dosztukowanie koła zapasowego

    Czołem! Mam 2 zestawy kół (letnie alu, zimowe stal - oba 16''), ale pod podłogą bagażnika zestaw naprawczy. Postanowiłem to zmienić tj. dosztukować co trzeba, żeby wrzucać jedno koło z kompletu, które aktualnie nie jest używane jako zapas.

    Czyli potrzebny lewarek, klucz, styropian i śruba mocująca zapas. A najlepiej zestaw żeby było mniej zachodu. Zacząłem szukać na Allegro i jest sporo zestawów, ale do O II. Wiecie może czy będzie pasował do O III FL? Najbardziej zastanawiam się na temat śruby mocującej zapas, bo podnośniki chyba są takie same, styropian jak jest do 16'' to nieważne jaki model, klucz to już zupełnie bez znaczenia. Mocowanie koła we wnęce to już część podłogi, więc mogła się zmienić między modelami.

    Druga sprawa do rozwiązania to jak układać koło alu we wnęce, bo nie wiem czy dam radę zdjąć dekielek żeby go nie połamać. Czyli być może będę musiał czołem felgi do góry (czyli odwrotnie niż zawsze), a styropian do góry nogami. Pewnie jakoś da się spiąć paskami towar w styropianie żeby mimo bycia do góry nogami nie wypadał/hałasował. O tej drugiej sprawie to piszę, bo może ktoś już coś takiego robił i ma doświadczenia

  • #2
    Zamieszczone przez theseventhtrooper Zobacz wpis
    O tej drugiej sprawie to piszę, bo może ktoś już coś takiego robił i ma doświadczenia
    nie robił,ale będzie robił też zamówiłem O3FL bez zapasu i też myślę jak Ty aby to zrobić
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Witam. mam coś takiego, zostało po zakupie dojazdówki do yeti, jest styropian, podnośnik, klucz do kół, ucho holownicze, śruba mocowania .
      pozdrawiam Marcin
      CZARNA O3 VRS TDI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=82482

      Komentarz


      • #4
        Ja w swojej skodzie miałem zestaw naprawczy i dokupiłem ori z olx koło 205/55/16 nówka sztuka zapas 0415 wraz z całym styropianem i wyposażeniem za 300zł. pasuje idealnie w dziure

        Komentarz


        • #5
          Tez sie zastanawiam nad wymianą zestawu naprawczego na koło zapasowe z zestawem do jego wymiany. To był ewidentny mój błąd przy konfiguracji auta ze nie wziełem koła.
          Czy macie Panowie jakieś gotowe propozycje gdzie poszukać tego ,zeby nie przepłacać w ASO ? Rozumiem ze bagażnik jest do tego przystosowany i jedynie jest to kwestia wymiany styropianu + śruba mocująca koło. ? Jak macie jakies linki gdzie to najlepiej nabyć, bede wdzięczny.
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
            Czy macie Panowie jakieś gotowe propozycje
            olx szukać z rozbitków,moga być też z UK
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Oczywiście styropiany z zapasem (fabryczne) są ze stalówką. Nie wiem czy ALU umocujesz i nie porysujesz?
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                i nie porysujesz?
                zawsze można dosztukować podkładkę z jakiegoś materiału
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  Bo inaczej, to ryzyko.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Może byc przecież stalówka , mi to nie przeszkadza w przypadku gdy mam potrzebe wymiany koła. To i tak tymczasowo do momentu naprawy ogumienia na alu.
                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                    Komentarz


                    • #11
                      Więc tak:
                      Kupiłem używaną śrubę mocującą zapas. Śruba od O2 i pasuje do O3FL, mimo że trochę ją zmienili. Z tego co ustaliłem, wcześniej była dwuczęściowa, teraz jest trzyczęściowa, z nacięciem wzdłuż w elemencie gwintowanym i dodatkową blokadą. Ale stara też pasuje.

                      Kupiłem styropian (+ podnośnik i klucz) od O2. Do felgi alu ori Ilias średnio pasował, były 2 problemy. 1 - trochę za wysoko osiadał ten styropian w feldze, ale nożyk, parę ruchów i już osiada dobrze 2- chyba felga alu ma wewnętrzną średnicę większą niż stalowa, ale sprawa załatwiona matą, którą wożę na wypadek jak by trzeba było coś zrobić na błocie/śniegu. Jak pasuje do felgi stalowej, sprawdzę jak zmienię kapcie na letnie i stalówka pójdzie jako zapas. Wtedy też okaże się jak pasuje na wysokość po przycięciu, ale wydaje mi się, że tak przyciąłem, że nie będzie miało znaczenia.

                      Bo wybiciu dekielka położyłem koło czołem felgi do dołu, delikatnie na początku i poruszałem nim trochę. Słychać, że guma skrzypi, więc raczej koło leży na oponie, nie feldze i felga się nie porysuje.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X