Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3FL - nawiew powietrza odbija się w szybie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O3FL - nawiew powietrza odbija się w szybie

    Witam.
    Denerwuje mnie nawiew powietrza który odbija się przedniej szybie.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to poprawić, zamaskować?

  • #2
    Załóż okulary polaryzacyjne
    A tak serio, to przyzwyczaisz się i będziesz ignorował.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      polaryzacja... dobry pomysł
      a gdyby tak jakaś nakładka na nawiew z czarnego nieodbijającego materiału...?

      Komentarz


      • #4
        Chyba ostatecznie będę eksperymentował z jakąś czarna farbą, tylko muszę takową zakupić.

        Komentarz


        • #5
          Byle była matowa, a nie jakieś czarne piano black.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Przyzwyczaisz się. Mnie to denerwowało przez pierwszy miesiąc.

            Komentarz


            • #7
              Ja podpisuję się pod zdaniem spj. Jazda w okularach polaryzacyjnych w słoneczny dzień to luksus, którego nie można sobie odmówić. I jak w wielu podobnych przypadkach takie rzeczy są zauważalne lub nie, tak tutaj nie ma żadnej wątpliwości. Fakt ten jest jak najbardziej "namacalny", bo obracając głowę (w okularach) o 90 stopni dokładnie widzisz jak olbrzymie dawki światła takie okulary polaryzacyjne wycinają. Nie tylko nie będziesz widział odbicia kratki na szybie, ale nie będzie do Twojego oka docierać również całe światło odbite z całej powierzchni górnej części kokpitu.Idąc dalej w autach jadących z naprzeciwka w przedniej szybie zazwyczaj widzisz odbite niebo. W okularach z polaryzowanymi szkłami widzisz dokładnie wnętrze pojazdu bez wspomnianego odbicia. Itd. itd....

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez karuzo Zobacz wpis
                Ja podpisuję się pod zdaniem spj. Jazda w okularach polaryzacyjnych w słoneczny dzień to luksus, którego nie można sobie odmówić. I jak w wielu podobnych przypadkach takie rzeczy są zauważalne lub nie, tak tutaj nie ma żadnej wątpliwości. Fakt ten jest jak najbardziej "namacalny", bo obracając głowę (w okularach) o 90 stopni dokładnie widzisz jak olbrzymie dawki światła takie okulary polaryzacyjne wycinają. Nie tylko nie będziesz widział odbicia kratki na szybie, ale nie będzie do Twojego oka docierać również całe światło odbite z całej powierzchni górnej części kokpitu.Idąc dalej w autach jadących z naprzeciwka w przedniej szybie zazwyczaj widzisz odbite niebo. W okularach z polaryzowanymi szkłami widzisz dokładnie wnętrze pojazdu bez wspomnianego odbicia. Itd. itd....
                W punkt
                Nie będzie wiedział o czym piszesz ten, który nie spróbuje tego sam na własnej skórze... znaczy oczach
                W słoneczny dzień nie wyobrażam sobie jazdy bez okularów przeciwsłonecznych, a że noszę okulary korekcyjne, to mam nakładki polaryzacyjne na nie. Polecam


                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  Haha, no ja tez to zaobserowałem , jak ktos ma jeszcze chromowe listwy przy szybach bocznych to dodatkowo widzi je odbite usterku bocznym .
                  No ja sie przyzwyczaiłem , to nie jest coś co mnie w tym aucie denerwuje .. o wiele gorsze są szumy powietrza przy 160km/h , bo do tego to juz cięzej sie przyzywczaić .
                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                  Komentarz


                  • #10
                    I gorzej niż do zawieszenia z fabii?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                      I gorzej niż do zawieszenia z fabii?
                      Nie wypowiem sie na ten temat , gdyz Fabii nigdy nie miałem w swojej "stajni"
                      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                      Komentarz


                      • #12
                        Nawiew nie jest aż takim problemem. Gorzej odbijają się niby chromy od bocznych wlotów na desce. Przy moim ustawieniu fotela akurat centralnie w bocznym lusterku. Wali jak laserem w pełnym słońcu.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                          Nawiew nie jest aż takim problemem. Gorzej odbijają się niby chromy od bocznych wlotów na desce. Przy moim ustawieniu fotela akurat centralnie w bocznym lusterku. Wali jak laserem w pełnym słońcu.
                          To prawda , niby sie dopłaca do tego chromu ( bo występuje w droższych wersjach) a jakos ani estetycznie , ani funkcjonalnie nie pomaga , wręcz przeszkadza . Trzeba pomyslec nad oklejeniem tego
                          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                          Komentarz


                          • #14
                            To nie chrom na zewnątrz. Tylko ten w środku na wlotach powietrza na desce.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Potwierdzam. Dziś wrócilem z Hungarii. Podczas jazdy gdy słońce było w zenicie masakryczniesię to odbija. Chromy w środku to kolejne "coś" :/
                              Mój czarnuch
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                              Komentarz


                              • #16
                                Większego problemu nie macie ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  W Octavii? Nie. Poza przecinającym się plastikiem na słupku B

                                  Ale inni mają inne - dudniące zawieszenie, szum wiatru, każdy coś znajdzie.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    I lakier miękki
                                    Mój czarnuch
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                      Potwierdzam. Dziś wrócilem z Hungarii. Podczas jazdy gdy słońce było w zenicie masakryczniesię to odbija. Chromy w środku to kolejne "coś" :/
                                      W niedoścignionym wzorze jakim jest Golf VII też się odbijają w szybie w/w elementy.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                        I lakier miękki
                                        i jeszcze coś....
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W Polo też .

                                          @ Dawcio - ciągle rozszerzam listę
                                          Mój czarnuch
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                            To nie chrom na zewnątrz. Tylko ten w środku na wlotach powietrza na desce.
                                            Nie o tym mówie , mowie o chromie na drzwiach , ktory tez sie odbija w lusterkach bocznych dajac refleks na szybie bocznej .. a nawiew i jego odbicie to osobna historia



                                            natomiast to nie jest dla mnie problem , bardziej stwierdzenie obserwacji innych uzytkowników ..


                                            Dla mnie jakby Octavia była bardziej wyciszona , to by było idealnie i na nic bym nie marudził chyba .

                                            2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X