Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OIIIFL - montaż rejestratora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OIIIFL - montaż rejestratora

    Witajcie, czy ktoś montował rejestrator do OIIIFL (chodzi o podciągnięcie zasilania np. z lampki, żeby nie ciągnąć zasilania przez słupki itp) - ewentualnie czy ktoś poleci inny mniej inwazyjny sposób montażu, tak aby nie utracić gwarancji jak w przypadku podciągnięcia z lampki?
    Moja Balbina

  • #2
    Mam wideorejestrator na przedniej szybie po stronie pasazera od lusterka wstecznego. Kabel ciagnalem delikatnie pod podsufitka do prawego slupka, pozniej uszczelkami drzwi do bagaznika i do gniazda. Zero inwazji, kabel niewidoczny takze ten sposob polecam.

    Komentarz


    • #3
      Do gniazda zapalniczki w bagażniku? kiedy Ci się uruchamia rejestrator i kiedy wyłącza? To jest najważniejsza kwestia dla mnie.

      Szukam miejsca podpięcia się do istniejącej instalacji, aby dopiąć kabel zasilający rejestrator, który będzie uruchamiał się po włączeniu silnika/odryglowaniu drzwi (w poprzedniej OIIFL miałem dopięty do lampki podsufitki tak, że włączał się przy odryglowaniu drzwi). /
      Moja Balbina

      Komentarz


      • #4
        Ja mam wstawione dodatkowe gniazdo USB w obudowie lampki i krótkim kabelkiem podpięty rejestrator.( utrata gwarancji na lampkę podsufitową)
        Do gniazda USB popiołem masę z lampki a plus ciągnąłem jedną żyłę id bezpieczników w słupku i w podsufitce.
        Rejestrator uruchamia się w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce.

        Komentarz


        • #5
          Mam podłączony rejestrator Navitel R1000 przy użyciu przetwornicy (12V-5V z kablem USB) napięcia.Stałe 12V po stacyjce dostarczone z kamery multifunkcyjnej,przetwornica ukryta w podsufitce.

          Komentarz


          • #6
            a możesz coś więcej podpowiedzieć o podciągnięciu z kamery wielofunkcyjnej? Może jakaś fota jak wyszedłeś z tamtąd przewodem, jak rozebrać? Dodatkowo czy tam mamy zasilanie tylko czy jakieś osobne kable i trzeba szukać?
            Moja Balbina

            Komentarz


            • #7
              Jutro zrobię kilka fotek i wstawię linka do zdjęć,dzisiaj już nie mam czasu na rozbieranie obudowy.Jest dobry dostęp do kabli zasilających kamerę.Użyłem konektory łączeniowe.

              Komentarz


              • #8
                cliner - jeśli znalazłbyś chwilę na pstryknięcie kilku fotek, byłoby rewelacyjnie
                Moja Balbina

                Komentarz


                • #9
                  IMG_20180519_153043.jpgMiałem ściągać obudowę dopiero przy wymianie sensora deszczu,ale jeszcze nie dotarł...Tak to wyglada w mojej vRS.
                  Załączone pliki
                  Ostatnio edytowany przez cliner; 46088. Powód: Dokładka

                  Komentarz


                  • #10
                    IMG_20180519_153147.jpg
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      Świetnie, dzięki. Przetwornicę wrzuciłeś pewnie na podsufitkę?

                      Dodatkowo czerwoną złączkę wpiąłeś do jakiego kabla (kolor)? Pamiętasz?
                      Moja Balbina

                      Komentarz


                      • #12
                        IMG_20180520_091216.jpgCzerwony z przetwornicy do czarnego z wiązki(+),czarny z przetwornicy do brązowego z wiązki.Sama przetwornica schowana na podsufitce,lepiej by było przykleić ją do szyby pod obudowę kamery i czujnika,ale nie ma dosyć miejsca.
                        Ostatnio edytowany przez cliner; 46088. Powód: Dokładka

                        Komentarz


                        • #13
                          Podpinam się, a czy montował ktoś zestaw z 2 kamerami przód i tył. Jakieś doświadczenia, szczególnie interesowałoby mnie jak podciągnąć kabel na tył - możliwie jak najmniej inwazyjnie. Jakieś foty mile widziane

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
                            Mam wideorejestrator na przedniej szybie po stronie pasazera od lusterka wstecznego. Kabel ciagnalem delikatnie pod podsufitka do prawego slupka, pozniej uszczelkami drzwi do bagaznika i do gniazda. Zero inwazji, kabel niewidoczny takze ten sposob polecam.
                            a skad miałaes taki dlugi kabelek ? i jak z rekacja na zapłon ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam. Chcę podłączyć rejestrator pod lamkę w podsufitce. Przetwornice chcę wykorzystać z rozdzielacza gniazda zapalniczki który kiedyś nabyłem. Czy ktoś tak podłączał? W jakie przewody się wpiąć? Czy taka metoda może powodować jakieś błędy lub problemy?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez lodowa Zobacz wpis

                                a skad miałaes taki dlugi kabelek ? i jak z rekacja na zapłon ?
                                Kabel standardowy z kompletu wystarczyl na styk. Reakcji na zaplon brak, a dokladnie wideorejestrator jak wyczuwa ruch to przelacza sie w "jazde" a jak auto zaparkowane to "parking". Nagrywa caly czas, a rozdziela nagrania w zaleznosci od ruchu auta w katalogu na karcie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Kamerkę warto podpiąć pod gniazdo bezpieczników, jest jeden pusty na który podawane jest napięcie po zapłonie. A podpiąłem przez bypass bezpiecznika - taka obudowa w którą wkłada się bezpiecznik.

                                  Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    I tak właśnie chciałbym u siebie podpiąć. Masz może jakieś fotki którędy puściłeś kabelki itp ?
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                    przedstawiam smerfetke

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ściągnij boczna zaślepkę deski, tam jest dojscie do bezpieczników, później pusc kable pod maskownicą słupka A, na koniec upchaj je pod podsufitkę.

                                      Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Hej Daniel, dzięki za info ale temat już dawno ogarnięty
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                        przedstawiam smerfetke

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          daniel_gw Daniel ilu amperowy bezpiecznik sie wpiąłeś? Czyli zasilanie poleciałeś od bezpieczników. Poźniej przetwornica? A masę skad pociągnąłeś, lampa podsufitki?
                                          Opisz jak to wygląda u ciebie

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja u siebie zauważyłem, że gniazdo zapalniczki daje prąd cały czas, nawet po wyjęciu kluczyków. Przeciągnięcie kabla z Viofo trwało jakieś 5 minut, posiłkowałem się miękką kartą lojalnościową jakiejś biedry i wciskałem delikatnie w szczeliny, w jednym miejscu tylko pod szybą się do końca nie zmieścił i jak ktoś się uprze to zobaczy, ale mi absolutnie nie przeszkadza (nie widzę go nawet jak jeżdże jako pasażer

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Podepnę się do tematu. Ja w swojej OIII 2017r zamontowałem gniazdo USB (na allegro do wyboru) obok gniazda diagnostycznego pod wideorejestrator, przymocowany za pomocą zwykłej blachy z otworem na gniazdo USB. Wpiołem się w bezpieczniki nr48, zastosowałem bybass jako gniazdo +, minus przykręciłem do karoserii i bezpiecznik 10A w bypassie. Do tego kabel kątowy USB -micro USB też allegro.. Przeciągnięcie kabla podsufitką przy szybie, po słupku i w dół. Tylko kabel musi mieć co najmniej 2m, ja kupiłem 1,8 m i na centymetry wystarczył. Bez plątaniny kabli z zapalniczki gdzie jest ciągle napięcie. W bezpieczniku 48 prąd jest pod stacyjkę. I mam jeszcze dodatkowe wolne gniazdo USB 2.1A, bo kupiłem podwójne. Pierwsze 1A poszło właśnie pod wideorejestrator,

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                20220520_095746.jpg
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  20220523_141031.jpg

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X