Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi

    Witajcie,

    mam pytanie co do aktywacji doświetlania zakrętów światłami przeciwmgielnymi.
    Wszystko zrobione jak w filmiku poniżej, a światełka nie świecą.



    Załączone pliki

  • #2
    Posiadam octavię III FL 2018 czy ktoś może podpowiedzieć jakie są żarówki w lampach halogenowych z doświetleniem zakrętów.
    Reflektory mam ledowe a halogeny święcą na żółto chciałbym wymienić te żarówki na Ledy

    Komentarz


    • #3
      Witam próbowałem zrobić jak w filmie ale niestety
      tzy zatwiedzeniza wywala komunikat poza zakresem.
      III FL

      OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

      Komentarz


      • #4
        po FL jest inne kodowanie
        nie wiem ale spróbuj to kodowanie:
        Sterownik - Jednostka sterująca 09
        Bezpieczeństwo dostępu
        login 31347
        Adaptacja
        Znajdujemy - Leuchte12NL LB45
        Następnie - Lichtfunktion B12 auswählen - Wybieramy: Abbiegelicht
        Cofamy się i znajdujemy - Leuchte13NL RB5
        Następnie - Lichtfunktion B13 auswählen - Wybieramy: Abbiegelicht rechts
        Ostatnio edytowany przez dawcio; 39500.
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
          Posiadam octavię III FL 2018 czy ktoś może podpowiedzieć jakie są żarówki w lampach halogenowych z doświetleniem zakrętów.
          Reflektory mam ledowe a halogeny święcą na żółto chciałbym wymienić te żarówki na Ledy
          żarówki to H8 demontaż od przodu haczykiem wyjmujemy kratkę i odkręcamy lampę halogenu
          na początek chcę wymienić na lepsze żarówki Osram Cool Blue Intense H8 12V 4200K

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za podpowiedź spróbuje.


            OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

            Komentarz


            • #7
              Dawcio niestety twój sposób nie działa :-(
              Kody przyjmuje ale halogeny nie doświetlają

              OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

              Komentarz


              • #8
                PW Krzysztof Gucio
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis

                  żarówki to H8 demontaż od przodu haczykiem wyjmujemy kratkę i odkręcamy lampę halogenu
                  na początek chcę wymienić na lepsze żarówki Osram Cool Blue Intense H8 12V 4200K
                  I jaki efekt? Pokażesz fotkę? Irytują te żółte halogeny
                  Moja Balbina

                  Komentarz


                  • #10
                    trooper nie trać czasu na odpowiedzi tylko wymieniaj efekt
                    Dawid
                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                      trooper nie trać czasu na odpowiedzi tylko wymieniaj efekt
                      Wiesz co ja myślałem czy by tam jakiegoś leda nie wsadzić żeby miał podobną temp barwową dlatego pytam
                      Moja Balbina

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez trooper Zobacz wpis
                        Irytują te żółte halogeny
                        Żółte irytują, właśnie żółte najlepiej robią robotę, do której są przeznaczone. Doświetlanie boków to, moim zdaniem, tylko taki uperdliwy gadżet, szczególnie gdy ktoś w dzień na światłach nocnych jedzie, a takich jest bez liku.
                        Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez trooper Zobacz wpis
                          Wiesz co ja myślałem czy by tam jakiegoś leda nie wsadzić żeby miał podobną temp barwową dlatego pytam
                          ja wsadziłem jakies chinskie i ładne białe są
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #14
                            H8 czy ledy?
                            Moja Balbina

                            Komentarz


                            • #16
                              Kawał dziadostwa to jest. Wstyd to polecać.

                              Komentarz


                              • #17
                                Co do Led w MotoHid polecono mi te H8 404 Nie znaleziono strony - MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi Jestem w trakcie zakupy w przyszlym tygodniu podeśle fotke.

                                Komentarz


                                • #18
                                  Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis

                                  żarówki to H8 demontaż od przodu haczykiem wyjmujemy kratkę i odkręcamy lampę halogenu
                                  na początek chcę wymienić na lepsze żarówki Osram Cool Blue Intense H8 12V 4200K
                                  Po wymianie żarówek barwa 4200 do bieli reflektorów jeszcze daleko nie wiem jak by świeciły OSRAM LASER(to ostatnia wersja żarówek H8 z najjaśniejszą barwą)
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    Zakupione w Motohid 404 Nie znaleziono strony - MotoHID.pl - Oświetlenie Retrofit Skoda Seat VW Audi Jest duża zmiana wizualna, doświetlenie też widoczne. Nie oślepia z naprzeciwka . Jedyny mankament nie wiem czy nie muszę poprawić prawej lampy od pasażera bo coś jakby tam było nie tak.... 6000k mi nie przeszkadza( sprawdze w deszczu) ale wydaje mi się że 5000k byloby optymalne z xenonem.
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      no to już nie są halogeny tylko rzeczywiście światła mijania

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        .PW@glowahome

                                        OCTAVIA III FL AMBITION 1.4 TSI 110kW 6M 5E33M5

                                        Komentarz


                                        • #22
                                          Sprubój tego kodowania doświetlania zakrętów o3fl i działa. daj znać czy poszło.napisz pw Doswietlanie zakrentów dwu etapowe dla O3fl.
                                          Pierwsza cześć:
                                          1. Wybierz STG 09 (zasilanie pojazdu)
                                          2. autoryzacja dostępu STG -> Funkcja 16
                                          3. Wpisz kod odblokowujący 31347
                                          4. Regulacja STG -> Funkcja 10
                                          5. Kanał funkcja (5) Leuchte12NL LB45-light B12 Wybierz
                                          6. Dostosuj wartość w zakrętach w lewo
                                          7. Kanał (5) funkcja Leuchte13NL RB5 światło B13 Wybierz
                                          8. Dostosuj wartość w zakrętach prawo
                                          Dodatkowo dla O3FL trzeba ustawić:
                                          IDE03638-IDE04231-static AFS light-Steering wheel angle: offset,-0.3 °,
                                          IDE03638-ENG116677-static AFS light-Abdimmgeschwindigkeit,25.0 %/s,
                                          IDE03638-ENG116673-static AFS light-bei Rueckwaertsfahrt,both sides ,
                                          IDE03638-ENG116675-static AFS light-Lower speed threshold,0.0 km/h,
                                          IDE03638-ENG116682-static AFS light-Maximaltemperatur,100.0 °C,
                                          IDE03638-ENG116679-static AFS light-obere Grenztemperatur,95.0 °C,
                                          IDE03638-ENG116681-static AFS light-Oberer Lenkradwinkel,65 °,
                                          IDE03638-ENG116680-static AFS light-untere Grenztemperatur,80.0 °C,
                                          IDE03638-ENG116678-static AFS light-Unterer Lenkradwinkel,40 °,
                                          IDE03638-ENG116676-static AFS light-Upper speed threshold,40.0 km/h,
                                          IDE03638-ENG116674-static AFS light-Vorschrift,ECE R119 ,
                                          IDE03638-ENG115830-static AFS light-Zeitwert Einschaltzeit Abbiegelicht,15 min,

                                          Doświetlanie działa tak ja ma być.
                                          Doświetlanie zakrentów górny próg działania.
                                          Sprawdzić jeszcze to czy czasem nie ma ustawionego 0 jesli tak to zmienić np na 50 km/h i do tej prędkości będzie działało doświetlanie.
                                          Wybierz STG 09 (zasilanie pojazdu)
                                          autoryzacja dostępu STG -> Funkcja 16
                                          Wpisz kod odblokowujący 31347
                                          Regulacja STG -> Funkcja 10
                                          Kanał (3) Wybierz statyczny zakrętach niższy próg prędkości
                                          Dostosuj wartość odpowiadającą
                                          default: 0 km / h
                                          Uwaga: W przypadku oświadczenia wartości, Abbieglicht jest wyłączona i włączona tylko z corr ustawić prędkość zatem w państwie.

                                          Kanał (4) Wybierz statyczny zakrętach światła górny próg prędkości




                                          Była Fabia 2 1.4 16V Szaraczek
                                          Jest Rapidka 1.2 TSI 110KM


                                          Gluszek Youtube zapraszam na mój kanał.

                                          Komentarz


                                          • #23
                                            Panowie, na wstępie - cześć! - to mój pierwszy post. Mam Octavię III przedlift 1.4 tsi 150 km CZDA, wersje ambition i zastanawiam się, czy i u mnie da radę odblokować doświetlanie zakrętów? Może ktoś podpowiedzieć?

                                            Komentarz


                                            • #24
                                              Da radę , robiłem wg poradnika:



                                              U mnie zadziałało bezproblemowo (Octavia III 1.4 tsi 150 km CZDA z 2016r. MR2017; VCDS 18.2.1pl)

                                              Komentarz


                                              • #25
                                                Zamieszczone przez greg7878 Zobacz wpis
                                                Da radę , robiłem wg poradnika:



                                                U mnie zadziałało bezproblemowo (Octavia III 1.4 tsi 150 km CZDA z 2016r. MR2017; VCDS 18.2.1pl)
                                                Super, jeszcze muszę wykombinować VCDS i jazda

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X