Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zmiana modułu czytników w Bolero Skoda Octavia III 2018

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zmiana modułu czytników w Bolero Skoda Octavia III 2018

    witam,

    Pytałem o poniższą sprawę w serwisie oraz na forum audio car ale nie uzyskałem odpowiedzi:

    Posiadam nową Skodę Octavię III z 2018 r. W samochodzie zainstalowany jest fabryczny zestaw audio na bazie radia Bolero z dotykowym panelem (system pokazuje jako symbol sprzętu H41). Zainstalowany w schowku moduł czytnika nie ma opcji CD (tylko wejście SD) na której mi zależy - większość muzyki mam na płytach i nie mam zamiaru ripować tego do flac bo mi się nie chce. Cebulacka polityka cenowa producenta który zaoszczędził w ten sposób ciężkie 200 pln bez komentarza.



    Czy posiadacze podobnego radia mogliby się pokusić o odpowiedź czy jest możliwa wymiana samego modułu czytnika ze schowka?

    Moduł jaki chcę kupić to 5E0 035 819A Panasonica montowany w starszych Octaviach III. Ma on zarówno czytnik SD jak i CD. Taka mechaniczna przekładka może się udać i można liczyć na współpracę elementu centralnego (radia) z nowym modułem czy też jest ryzyko wystąpienia niezgodności i braku współpracy? W serwisie to potrafią wzruszyć ramionami tylko.

    Z tego co zrozumiałem to w module umieszczonym w schowku jest też chyba moduł BT i tu najbardziej obawiam się braku kompatybilności.

    Reasumując: czy jest szansa że Bolero zobaczy inny moduł czytnika i będzie nim sterować oraz odczytywać dane z nośnika bez dodatkowych czarów w zakresie modyfikacji ? Moduł pewnie umiałbym przełożyć natomiast kodowanie itp to dla mnie czarna magia.

    Dodatkowo nie wiem czy moduł czytników jest elementem przypisanym do konkretnego egzemplarza samochodu jak samo radio i czy w związku z tym zabezpieczenia nie uniemożliwią zamiany?
    Ostatnio edytowany przez Validol; 22408.

  • #2
    To co jest w schowku to jest fizycznie radio
    Konkretnie Bolero MIB2 "b"
    Na desce to sam ekran

    Chcesz zmienić na nawigacje ?
    Samemu tego nie zrobisz, ochrona komponentu i inne rzeczy trzeba kodować .

    Komentarz


    • #3
      Ps. Bolero nie płyty, ale zakładam że któraś z dwóch navi może mieć

      Komentarz


      • #4
        Columbus ma DVD, amundsen tylko sd
        ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X